Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Uudised

Taime Lasteaia kevadtalgud 2023.

Mai kuu möödus Taime Lasteaias talgutööde lainel ja traditsiooniliselt võtsime osa Teeme Ära talgupäeva programmist. Kohale olid kutsutud kõik maja töötajad ja peamised talgulised- lapsed! Abikäed olid tublid, kiired ja tugevad ning tänu sellele oli tehtud järgmised tööd: koristasime paviljoni, värvisime mänguväljakuid ja pinke, vedasime mulda, külvasime muru seemneid, istutasime palju lilli, panime paika uued peenrad ning valmistasime ette lastele istutamiseks. Samuti ei olnud unustatud ka keskkonnahoid, mistõttu vanad peenrad läksid rühmadele söödavate taimede istutamiseks. Lapsed olid väga uhked enda üle. Oli imeline päev. Täname kõiki lasteaia töötajaid, õpetajaid, lapsi, kes osalesid meie talgutel. Tänu Teile on meie õuala jälle palju ilusam ja parem paik!

18.05.2023 Põhja-Tallinna JK Volta liikumispäev.

18.05.2023 Põhja-Tallinna JK Volta korraldas taas liikumispäeva piirkonna lastele. Liikumispäeval osales Taime Lasteaia rühm "Meelespealill". JK Volta mänguline liikumispäev toimus Sõle kunstmuruväljakul (aadress Sõle 40). Liikumismängud olid ajavahemikus 10:30-12:00. Oli huvitav nii lastele kui ka täiskasvanule. Suur tänu korraldajatele ja osalejatele!

Emadepäeva peod Taime Lasteaias.

11. - 17. mail 2023 toimusid Taime Lasteaias emadepäeva peod. Emadepäev on üks olulisemaid tähtpäevi Taime lasteaias. See on imeline ja õrn päev, mis on pühendatud kallitele emadele ja vanaemadele. Ema on parim oma lapsele. Sellel aastal korraldasime ilusaid üritusi meie lasteaia saalis. Kõik emad said nautida teatrite etendustega, tantsudega ning loomulikult said ka kingitusi laste poolt.

Päevalille rühma koolieelikute õppekäigud 2022-2023 õpetajaga Marika Johanson.

Päevalille rühma kooli minevatel lastel olid sel õppeaastal 2022-2023 mõned päris oma õppekäigud. Need toimusid lõunasel ajal, siis kui nooremad puhkasid. Õppekäikude teemad olid erinevad, ent kokkuvõtvalt lähtusid nad väärtuskasvatusest. Selle väikese projekti eesmärk oli iga õppekäiguga anda lastele positiivseid elamusi ning teadmisi meie pärimuskultuurist, loodusest ja väärtustest. Rääkisime ajaloost, õppisime taimeriiki vaatlema, püüdsime näha seda, mis silmale kohe märgata ei ole, arutlesime. Iga laps sai oma mõtteid jagada, küsimusi küsida ja arvamust avaldada. Lapsed said võimaluse pildistada objekte, mis neile eriti muljet avaldasid.

16.05.2023 Põhja-Tallinna lasteaedade spordipäev.

16.05.2023 Pelgulinna Gümnaasiumi staadionil toimus Põhja-Tallinna lasteaedade spordipäev. Igast lasteaiast osales 10 last (5-7 aastased). Taime Lasteaia sportlasteks olid Meelespealille rühma vanemad lapsed. Lasteaedade liikumisõpetajad olid juhendajad enda punktis. Kokku oli 10 punkti, mida lapsed läbisid ringmeetodina. Taime Lasteaed vastutas trikitamise punkti eest. Sündmus algas soojendusega Lottega ja lõpes ühispildistamisega. Loomulikult toimus ka tunnustamine ja jäätise söömine. Aitäh korraldajatele, läbiviijatele ja osalejatele.

28.04.2023 külastasid Meelespealille rühma lapsed Eesti Loodusmuuseumi.

28.04.2023 külastasid Meelespealille rühma lapsed Eesti Loodusmuuseumi, et osaleda õppetunnis "Putukad". Õppekäik toimus eesti keele õppe raames. Lapsed said näha ja nimetada eesti keeles neile teadaolevaid putukaid, kuid said lisaks veel teada ka väga palju huvitavat putukate kohta. Näiteks seda, et kõigil putukatel on kuus jalga ja seega mutukad, sitikad või muud väikesed elajad, kellel on jalgu rohkem, polegi tegelikult putukad. Praktilise poole pealt oli tore luubiga uurida herilase pesa tükikest, või siis otsida muuseumi õuealalt oma luubiga topsikusse erinevaid putukaid-mutukaid. Ka neid sai läbi luubi uurida, et kas on siis kuue jalaga putukas või ei ole. Kevadel on loodus tärkamas: kasvab rohi, kasvavad puudel lehed, lilled õitsevad ja ka putukad on asunud oma tegemisi tegema. Looduses on igal ühel oma ülesanne ning kui me seda teame, on tegelikult kõik putukad meile kasulikud. Nii saidki lapsed kaasa teadmise, et looduses valitseb alati tasakaal. Tänud õpetajatele toreda koostöö eest!