Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Uudised

Taime Lasteaia õues on raamatumaja.

Raamatumaja on suurepärane võimalus raamatute hoidmiseks ja lugemiseks värskes õhus. See on lasteaia lastele kingitud koolilaste poolt valmistatud ja pakub nii lugemiselamusi kui ka raamatute vahetamise võimalust. Kõigil on võimalik laenutada endale sobiv raamat ning tuua vastu loetud raamatuid, et need saaksid uute lugejateni jõuda. Soovime kõigile põnevat ja vahvat lugemist!
Suukool

Kellukese rühma lapsed osalesid Suukooli projektis.

2023/2024. aastal korraldas Tervisekassa suutervist edendava projekti Suukool, mis hõlmas kõikides Eesti lasteaedades igapäevast juhendatud hambapesu. Projekti eesmärk oli parandada laste hammaste tervist ja tõsta suutervisealast teadlikkust. Taime Lasteaia Kellukese rühma lapsed liitusid ja osalesid aktiivselt. Suukool varustas lasteaia rühma hambaharjade, -pastade, juhiste ja muu vajalikuga, mida jagati ka Meelespea ja Päevalille rühmadega. Juhendatud hambapesu korraldamisel on oluline roll õpetajal, kes viib igapäevaselt lasteaiarühmas läbi hambapesu vastavalt rühma päevakavale – soovitavalt enne lõunaund. Täname Kellukese rühma lasteaiaõpetajaid, kes võtsid osa ja panustasid sellesse, et lapsed saaksid astuda täiskasvanuellu tervete hammastega.
lill mullas

Meelespealille rühma projekt "Taimed".

Meelespealille rühma projekt talv-kevad 2024 "Taimed" andis lastele teadmisi taimedest, nende ehitusest, liikidest, kasvatamisest ja muust. Projekti raames toimus tihe koostöö Tallinna Botaanikaaiaga. Telliti lasteaeda õppeprogrammid: 05.02.2024 "Okaspuudest ja käbidest" ja 08.04.2024 "Hämmastav mikroroheliste maailm. Vitamiinid". Projekti raames külastasid lapsed 29.04.2024 Raeapteeki ja 31.05.2024 Tallinna Botaanikaaeda. Kevadel kasvatasid aknalaual tomatit, tilli, basiilikut ja rohelist sibulat. Lapsed jälgisid taimede kasvuprotsessi ja kasutasid värsket rohelist lõunasöögiks. Mai kuus lapsed istututasid lilli õppeaias.

04.06.2024 Eesti lipu päev Taime Lasteaias.

Eesti lipu päev on Eesti Vabariigi riiklik tähtpäev, 4. juuni. Taime Lasteaias Eesti lipu päeva tähistamine on seotud ka „Rohelise kooli“ programmiga „Globaalne kodakontsus“, mille kaudu lõimitakse teise rahva lapsi Eesti ühiskonda ning lapsed õpivad tundma eesti rahva kultuuri ja kombeid, loodust ja elu-olu. Samuti see pidu on pühendatud Keele ja kultuuri teema-aastale. Oli tore ja vahva koosüritus. Lapsed laulsid, tantsisid, panid ribadest kokku oma lippu ja mängisid seebimullidega!

TAIME LASTEAIA LÕPUPEOD 2024!

28. mai 2024 ja 30. mai 2024 olid Taime Lasteaias väga eriliseks ajaks, sest toimusid lõpupeod Päevalille ja Meelespealille rühmades. Kaunistatud saalis laulsid, tantsisid ja mängisid lapsed, luues meeldejääva atmosfääri kõigile osalejatele ja vaatajatele. Taime Lasteaiast lähevad kooli 19 last. Tähtsam osa peost oli pidulik lõputunnistuste üleandmine. Lapsed olid sündmusest vaimustuses ja tundsid uhkust oma saavutuste üle. Päevalille rühmast läksid kooli kolm tüdrukut ja kaks poissi. Pärast pidulikku lõputunnistuste üleandmist jätkus pidu ühise väljasõiduga vanematega Tädu loodusõpperajale, kus toimusid aardejaht ja piknik grillimisega. Meelespealille rühmast lõpetasid kolm tüdrukut ja üksteist poissi. Nende peol esinesid animaatorid: Rebane Alisa ja Buratino. Lisaks oli saalis uhke peolaud jäätiseaparaadiga, mis pakkus lastele suurt rõõmu. Palju õnne kõigile lasteaia lõpetajatele! Te olete teinud suure sammu edasi oma haridusteel ning soovime teile kõike parimat tulevikuks! Suur tänu muusika- ja rühmaõpetajatele, lastele ja lastevanematele, kes aitasid korraldada ja muuta need lõpupidustused unustamatuks. Õnnitleme meie lasteaia lõpetajaid ning soovime neile rõõmsat kooliteed, palju õnne ja edu!

Õpetajaga Marika Johanson Päevalille rühma koolieelikute õppekäigud talv - kevad 2024.

Päevalille rühma vanemad lapsed osalesid spetsiaalselt neile mõeldud temaatilistel õppekäikudel, kus keskendutakse "märkamisele". Õppekäikude motoks on ütlus: "märkamine on võti, mis avab ukse mõistmisele". Iga õppekäik on mänguline, kuid sellel on kindel eesmärk ja küsimus, mille üle lapsed saavad mõelda. Projekt "Koolieelikute õppekäigud – mina märkan" on loodud koolieelikutele ja toimub lõuna ajal unaaja asemel. See programm pakub lastele võimaluse õppida ja avastada ümbritsevat maailma mängulisel ja kaasahaaraval viisil, arendades nende tähelepanuvõimet ja mõtlemisoskust.

23.05.2024 Tantsupidu Taime Lasteaias 2024.

23.05.2024 toimus Taime Lasteaias lustlik II ülelinnaline lasteaedade tantsupidu. Tantsupidu toimus kõikide Tallinna lasteaedade hoovialadel samaaegselt. Osalesid lapsed Sinilill, Kelluke, Meelespealill ja ka Päevalill rühmades. Tantsis kogu Taime Lasteaiapere https://youtu.be/x22BkcXNeno.