Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Uudised

Täpsem otsingLihtsam otsing

25.11.2022 Tallinna Paljassaare loomade varjupaiga heategevuslik külastus

25. novembril andis Taime Lasteaia pere üle Tallinna Paljassaare varjupaiga koertele toidu, mille ostsime heategevusliku sügislaadalt saadud tulu eest (200 EUR). Varjupaiga loomad said toitu, tähelepanu ja armastust. Lapsed said vaadata, millega tegelevad sealsed töötajad, kuulsid kuidas loomad sinna satuvad ja arutlesid koos, kuidas õigesti lemmikloomade eest hoolitseda ja neid toita. Suur tänu lastevanematele ja õpetajatele, kelle abiga sai see heategevus õnnestuda!

22.11.2022 Meelespealille rühma lapsed käisid Nukuteatrimuuseumis

22.11.2022 Meelespealille rühma lapsed käisid Nukuteatrimuuseumis. Erinevaid nukuliike tutvustaval tegevuslikul ekskursioonil said lapsed proovida, kuidas panna liikuma lauanukk, varrasnukk, käpiknukk ning marionett. Ekskursiooni käigus tutvutati Ajamasinaga, õpitati tundma mitmeid teatriameteid ning kõnniti 7-meetrise nuku pea kohal. Oli hariv ja põnev.

13.11.2022 ISADEPÄEV

Isadepäev on tähtpäev, millega märgitakse meeste rolli laste kasvatamisel ning avaldatakse tänu isadele ja vanaisadele. Peavad isasid meeles ka Taime Lasteaia lapsukesed. Lapsed meisterdasid kaarte ja südamest lugesid ka luuletusi isadele.

07.-11.11.2022 TAIME LASTEAIA LEIVANÄDAL

Taime Lasteaia leivanädal toimus 07.-11.11.2022. Terve nädal on lasteaia maja mõnusat leiva-ja saialõhna täis. Küpsetati leiba ja saia, tehti küüslauguleivad, meisterdati võileivatorti ja lõbusaid võileibu, valmistati kama kokteili. Vesteldes, pilte vaadeldes ja erinevaid teravilja ja jahu pakikesi uurides, kogusid lapsed teadmisi leivavilja kasvatamisest, leiva tegemisest ja küpsetamisest. Eriti tore oli lähiümbruses teraviljade nimetustega tänavaid leida. Õnnestus ka kohviku külastus Kelluke rühmaga, lapsed said ise saiakesi valida, osta ning pärast ka mõnusasti süüa.

09.11.2022 Taime Lasteaias toimus Mardijooks

09.11.2022 Taime Lasteaias toimus Mardijooks. Mardipäeval vesteldi mardipäevast, kommetest, kuidas vanasti Marti joosti, vaadeldi piltidelt vanu mardimaske ja riietust, kuulati mardilaulu ja lauldi kaasa. Päevalille rühma lapsed olid sellel aastal Mardisandid. Kõikides rühmades mängiti vanu mardipäeva mänge ja tantsiti. Mardid said kommid kotti aga lasteaia rahvas vastu sai rukkileiba. Rühmades värviti ja meisterdati ka mardimaske.

04.11.2022 Õuesõppe päeva raames käisid Meelespealille rühma lapsed Eesti Vabaõhumuuseumis

04.11.2022 Meelespealille rühma lapsed käisid õuesõppe päeva raames Eesti Vabaõhumuuseumis, kus külastasid esmalt Pulga talu. Talus võttis lapsi vastu tahmase näoga Mart, kes rääkis vana talutoa magamiskambris lastele Mardipäeva kommetest. Nii said lapsed teada, et 02.novembril on vanarahva kalendri järgi hingedepäev ja et just Mart kutsub hinged välja rändama, et halba eemale hoida. Kadri aga korjab rändavad hinged taas kokku ja saadab tagasi. Novembris on ju peale Mardipäeva tulemas kuu lõpus ka teine eestlastele tähtis päev - Kadripäev. Vanaaja kombeid kuulates, said lapsed ka ise olla selle päeva tegelased: Mardi-isa, Mardi-ema koos titega, tark ülikoolis käinud poiss, ennustaja ning karu ja karutaltsutaja. Igal tegelasel oli oma ülesanne ning lapsed said sellega väga hästi hakkama, ka need kelle ülesandeks oli lihtsalt kõva lärmi teha ja halba minema peletada. Seejärel viis Mart lapsed edasi naabertallu, kus tegelaskujud vastavalt oma ülesannetele toimetasid, kes jagas virkust ja tarkust, kes kiigutas titte ja kes viskas kotikesest õnnetoovaid seemneid, taltsutaja taltsutas tantsivat karu, ennustaja aga kuulutas kaartide järgi järgmise aasta üllatusi. Lahke pere-ema jagas seejärel lastele komme ning kotikese õnnetoovate viljaseemnetega. Lastel oli õpetlik ja tore saada teada kuidas eestlased vanasti Mardipäeva tähistasid ning millised olid kombed. Mardipäeva eelõhtul, mis on 9.november, võivad ka lapsed ise valmistada endale maskid ja minna maskides Marti jooksma.

NOVEMBER = VALGUSEKUU

November on rahvakeeles talvekuu, on valgusekuu, mis paneb meid mõtlema soojus- ja valgusallikatele meie elus aga ka energiasäästlikkusele. PÄIKE - kõige suurem energia- ja valgusallikas meie maakerale. ELEKTRIPIRN - inimese poolt leiutatud ja kasutusele võetud tehisvalgus. ELAV TULI: LÕKE, KÜÜNLALEEK - on olnud inimesele valgus- ja soojusallikaks päris ammustest aegadest, enne elektrit. Taime Lasteaia näitus “Valgusekuu – november” soovib juhtida tähelepanu eeskätt energiasäästlikule käitumisele ja oskusele hinnata seda ressurssi, mida annab meile tänapäeval elekter, seda nii soojus- kui valgusallikana. Näitus on loodud taaskasutatud materjalidest. Suur tänu Meelespealille rühma lastele ja õpetaja Kiirale!