Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Uudised

Täpsem otsingLihtsam otsing

15.-19.04.2024 Teatrinädal Taime Lasteaias.

15.-19.04.2024 Taime Lasteaias toimus teatrinädal, millele eelnes põhjalik ettevalmistus näidendite õppimise ja teatrialase terminoloogiaga tutvumisega. Lapsed said teada erinevate teatritöötajate ametitest ning õppisid, kuidas teatris viisakalt käituda. Liit-ja aiarühmad esinesid oma näidenditega. Inimteatrit tutvustasid Päevalille rühm "Rongisõit" ja Kelluke rühm "Kolm karu", roboteatri lavastasid Meelespealille rühma õpetajad ja lapsed "Mart, Maria ja Ants sorteerivad prügi" https://youtu.be/4tQ5Ox0JD9U?si=GbH2bpuyi7yd3CLT. Teatrinädal andis lastele võimaluse proovida erinevaid rolle ning veeta ühiselt meeldivat ja huvitavat aega. See aitas kaasa laste omavahelisele tutvumisele ja ühtekuuluvustunde tugevdamisele lasteaias. Kokkuvõtvalt võib öelda, et teatrinädal oli väga meeleolukas ning loodetakse, et selline ühine ettevõtmine jätkub ka tulevikus.

01.04.2024 Naljapäev Taime Lasteaias.

1.aprill on naljapäev ning tagurpidi päev. Taime Lasteaias naljapäev on traditsiooniline laste lemmik pidu. Lõbus üritus toimus 01.04.2024 õues, kus lapsed said koos lõbutseda, ehk Päevalill ning Kelluke ja Meelespealill rühmade lapsed, Sinilill rühma lapsed olid aga vaatajate rollis. Loominguline peojuht - kloun lõid mõnusa meeleolu. Tehti trikke, mängiti ja tantsiti. Naer on terviseks. Vaimne areng on lastel esmatähtis, kõik oleme erinevad nii välimuse poolest, kui ka rahvusest, kuid sama palju inimesed, kõik oleme ilusad ja toredad. Kõik lapsed said ennast tutvustada ja näidata enda huvitavaid nägusi. Aitah Taime Lasteaia perele!

28.03.2024 Munadepühad Taime Lasteaias.

Neljapäeval 28.03.2024 ootasid Taime Lasteaia lapsi õues pühadejänesed, kes mängisid lastega munamänge - munade otsimist, muna kandmist lusikal, "mädamuna". Loomulikult sai lapsed tantsida ning loomulikult ka tibutantsu ning rõõmuga võistelda. Liikumine vabas õhus on tervisele alati hea. Rühmades loomulikult olid ka temaatilised kunstitegevused. Oli lõbus ja huvitav!

22.03.2023 Taime Lasteaia lapsed osalesid teatrifestivalil "Kanutiaia Kann 2024".

Kevadel 2024 toimus ülelinnaline lasteaedade teatrifestival "Kanutiaia kann 2024". See oli tore ja meeldejääv kogemus. Meie lasteaeda esindasid Päevalille ja Meelespealille rühma lapsed lavastusega "Rongisõit". Lavastuse tublid juhendajad olid muusikaõpetaja Valeria ja teksti autor Marika Johanson. Aitäh lastele, lastevanematele ja õpetajatele tore esinemise eest! Meie armsad esinejad said ka toredad kingitused. Täname korraldajaid vahva võimaluse eest! Vaimuka dramaturgia eest - „Rongisõit“ Taime Lasteaed pälvis eripreemiat. Žürii hinnangul Loviise Lehtmets sai rollipreemiat, etenduses oli ta Notsu ja Piilupart. Oleme väga tublid!

21.03.2023 Online mäng «Aibolit» nutikuu raames.

Taime Lasteaias Nutikuu raames 21.03.2024 toimus nutimäng "Aibolit", ehk robomäng ZOOM’i vahendusel. Mängu kavandajad ja läbiviijad olid Tallinna Liikuri Lasteaia õpetajad. Võistkondade õpetajad said ette valmistatud mänguetappide kirjeldused koos vajalikke materjalidega väljaprintimiseks. Kõik osalejad juhendi järgi ise valmistasid mänguvaibad. Liikuri lasteaia õpetajad riietusid erinevateks tegelasteks. Peategelaseks oli Doktor Aibolit. Teemaks oli hingamine ja kopsude tervis. Võistkond koosnes 5 lastest ja õpetajast ning lapsest - abiliseks. Suur tänu meie Meelespealille rühma mängijatele ja rühmaõpetajatele ning loomulikult Liikuri lasteaia meeskonnale ning sponsoritele auhindade eest! Lapsed said veebimängus osalemisest unustamatu elamuse.

14.03.2024 Taime Lasteaia laps võtis osa Põhja-Tallinna etlemiskonkurssil "Eesti keele kaunis kõla".

Põhja- Tallinna Valitsus ja Tallinna Kopli Huvikool kutsusid 4-7aastaseid lapsi osa võtma XX "Eesti keele kaunis kõla" juubelikonkursist. Konkurss toimub ainult Põhja-Tallinna linnaosa mudilastele, emakeelepäeval, 14. märtsil kell 11.00 Põhja -Tallinna Valitsuse kogukonnamaja saalis (Kari 13). Taime Lasteaia Päevalille rühma esindas Loviise Lehtmets. Ta luges hästi, esinemine oli julge ja ilmekas. Aitäh Loviisele ja õpetaja Marikale! Kõiki osalejad ja juhendajad said kingitused ja tänukirjad.