Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Tallinna aasta linnakodaniku valimine

Tallinna linnavolikogu valib aasta linnakodanikku 2018. aastast, et tunnustada Tallinna linna kodanikke, kes on möödunud aasta (kaheteist kuu) jooksul andnud oma panuse Tallinna rahvusvahelise maine parandamisele, linnaelu edendamisele, paremaks tegemisele ja muutmisele või on saatnud korda erilise teo.

Kandidaate saavad esitada nii era- kui ka juriidilised isikud, kandidaadiks esitatav peab olema Tallinna linna registrijärgne elanik. 2021. aasta Tallinna aasta linnakodaniku kandidaate sai esitada  1. oktoobrist kuni 1. novembrini 2021. 2. detsembril toimunud linnavolikogu istungil kuulutati välja Tallinna aasta linnakodaniku konkursi laureaat, kelleks valiti 2021. aastal Ida-Tallinna keskhaigla õendusjuht Ülle Rohi

Tallinna linnavolikogus moodustatakse aasta linnakodaniku valimise komisjon, kuhu kuuluvad linnavolikogu fraktsioonide esindajad (kas esimees või aseesimees) ja osalema palutakse jooksva aasta Tallinna vapimärgi kavalerid. Komisjoni esimeheks on linnavolikogu esimees.

Aasta linnakodaniku aunimetus ja sellega kaasnev meene antakse üle novembris või detsembris toimuval Tallinna linnavolikogu istungil.

Viimati muudetud 03.12.2021