Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Tallinna huvikoolid aitavad sisustada koolivaheaega

Tallinna munitsipaalhuvikoolid pakuvad õpilastele koolivaheajaks hulgaliselt vaba aja veetmise võimalusi. Virtuaalseid huviringe või põnevaid mänge perekondlikuks ajaveetmiseks on ette valmistanud kõik kuus Tallinna huvikooli.

Nõmme Huvikool kutsub lapsi loodusesse ja pakub koolivaheaja raames igal päeval uue põneva ülesande eri valdkonnas, olgu selleks tehnika, liikumine, muusika, kunst või mõttemängud. Lisaks on kavas käivitada vaheaja nädalavahetusel virtuaalsed kabe ja male meistrivõistlused peredele. Nõmme Huvikooli sisuka vaheaja programm on leitav nii huvikooli Facebookis kui kodulehel.

Mustamäe Laste Loomingu Maja pakub kõigile huvilistele erinevaid virtuaalseid liikumistrenne, näiteks kogu perele mõeldud tantsuõpetus ja taiji treeningute sissejuhatus ja põhialused. Showtantsuring Jete aga ootab 20. märtsil kell 16.00 ja kell 17.15 huvilisi avatud tantsutundi Zoomi vahendusel. Samuti on vaheajal käimas kunstikonkurss „Joonistame kevadet“, kuhu oodatakse osalema kõiki lapsi. Toimub ka lõimitud keeleõpe, nimelt on võimalik kuulata peatükke raamatust „Pinocchio“ vene ja inglise keeles. Kogu info on leitav ka Mustamäe Laste Loomingu Maja Facebookis.

Kanutiaia Huvikool korraldab õpilaste vaheajaks suur omaloomingulise koolivaheajamängu „Nii ma mõtlen ja teen!“, mille raames oodatakse kolmes vanusegrupis virtuaalseid loometöid ning jagatakse parimatele auhindu.

Tondiraba Huvikool korraldab distantsõppe ajal Moodle keskkonnas eri ainevaldkondade veebipõhiseid konkursse ja olümpiaade. Juba on toimunud kulinaaria, spordi ja tantsuvaldkonna temaatilised võistlused ning koolivaheajal on planeeritud muusika, eelkooli ja tehnika valdkonna konkursid. Lähemalt saab konkursside kohta lugeda Tondiraba Huvikooli kodulehel ja Facebookis.

Huvikeskus Kullo kutsub koolivaheajal osalema virtuaalsel kunstikonkursil „Minu unistus“, kus saavad osaleda kõik Kullo õpilased, nende pereliikmed, sõbrad, tuttavad ja klassikaaslased ilma vanusepiiranguta. Samuti korraldab Huvikeskus Kullo koostöös Eesti Rendžuliiduga teisipäeviti ja neljapäeviti mõttemängude turniire.

Kopli Noortemaja õpetajad pakuvad samuti koolivaheajaks tegevusi nii lastele kui nende peredele. Näiteks saab liituda teisipäeval, 21. aprillil ja neljapäeval, 23.aprillil algusega kell 12.00 otse-eetris toimuvate tantsutreeningutega aadressil www.instagram.com/fireworkdancecompany. Kunstiõpetaja koostatud soovituste põhjal on aga võimalik koos perega voolida loomakesi, teha salvrätikust ja paberist lilli, teha tualettpaberist roose ning meisterdada makrameed. Põneva lisavõimalusena saab koolivaheaja perioodil panna teadmisi proovile Kahoot mängus („Spring and Summer Flowers“ – inglise keeles, Game PIN 07431164; „Fakte Eestimaast“ – vene keeles, Game PIN 03808527). Mängud on soovitatavad ka eesti emakeelega lastele keeleõppe eesmärgil. Rohkem infot Kopli Noortemaja tegevuste kohta leiab nende kodulehelt www.koplinoortemaja.edu.ee.