Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna linn kindlustab sotsiaaltransporditeenuse nii täna kui ka edaspidi

Tallinna linn kindlustab sotsiaaltransporditeenuse nii täna kui ka edaspidi

Hea sotsiaaltransporditeenuse kasutaja

Mõistame, et meedias levinud informatsioon sotsiaaltranspordi kohta võib olla murettekitav. Kinnitame, et Tallinna linn kindlustab erivajadustega inimestele sotsiaaltransporditeenuse nii täna kui ka edaspidi. Linnal ei ole plaanis kärpida teenuste mahtu ega eelarvet.

Möödunud aastast alates oleme pidanud erinevate sihtgruppidega arutelusid sotsiaaltransporditeenuse korralduse üle ja need jätkuvad. Ühes puuetega inimeste esindusorganisatsioonidega on arutelude eesmärgiks olnud leida lahendus, et muuta sotsiaaltranspordikorraldus kasutajatele paindlikumaks ja kättesaadavamaks, tagades muuhulgas teenuse pikaajalise stabiilsuse. Tänaseks ei ole me midagi lõplikult lukku pannud ega otsustanud.

Arutelud on ajendatud käesoleval suvel taksoveoteenust osutatava AS-ga Forus Takso lepingu lõppemisest linnaga, mis tähendab uue riigihanke korraldamist ning mille tulemusel võib muutuda ka teenusepakkuja.

Rõhutame veelkord, et linna eesmärgiks on tagada stabiilne teenuse korraldus ja leida püsiv partner teenuseosutajana, tõsta teenuse kvaliteeti ja tagada teenuse kättesaadavus kõigile abisaajatele.

Muuhulgas on arutlusel olnud küsimus, kas kogu sotsiaaltransporditeenust võiks osutada AS Tallinna Linnatransport, kes saaks pakkuda pikaaegset teenust, panustades samas ka teenuse kvaliteeti. Niisamuti arutame võimalust, kuidas paremini korraldada ja tagada sotsiaaltransporditeenuse puhul toetava abistaja teenuse kättesaadavust.

Kokkuvõttes arutame täna tuleviku vaates sotsiaaltranspordikorralduse arendamise üle, et kindlustada parem ja jätkupidev sotsiaaltranspordi teenus linna abivajajatele. Meie jaoks on olulised kõik inimesed ning abivajajate arvelt ei ole me teinud ega ka plaani teha mingeid kärpeid.
Juhul, kui Teil on või tekib täiendavaid küsimusi, siis vastame hea meelega neile telefonil 600 6300 (tööpäeviti 10.00 – 16.00)

Lugupidamisega
Betina Beškina
Tallinna abilinnapea

Viimati muudetud 19.02.2024