Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Tallinna Noortevolikogu valis oma esindajad üheksasse Tallinna Linnavolikogu komisjoni

Noortevolikogu valis oma ridadest üheksa silmapaistvat noort, kes panustavad selle aasta jooksul Tallinna linnavolikogu komisjonide töösse.

Noortevolikogu esindajaks Tallinna sotsiaal- ja tervishoiu komisjoni valisid noortevolikogu liikmed oma esimehe Mark Jefimovi. "Töö Tallinna Linnavolikogu sotsiaal- ja tervishoiu komisjonis on väga vastutusrohke väljakutse. Usun, et minu eelnev kogemus poliitikas ja oskused aitavad mul tõhusalt panustada pealinna noorte ja ka täiskasvanud elanike heaolusse," märkis Jefimov.

Noortevolikogu esindajaks rahanduskomisjonis valiti Anna Tammet. "Olen 18-aastane Tallinna Nõmme Gümnaasiumi õpilane, kes huvitub rahandusest ja investeerimisest. Tegelen ka spordi, fotograafia, digitaalkunsti ja raamatute kirjutamisega," ütles Tammet.

Hariduskomisjonis esindab noortevolikogu 19-aastane Albert Klimberg, kelle kireks on LGBT teemad ja haridusaktivism.

Johannes-Emmanuel Allase ülesandeks on esindada noorte arvamust korra- ja tarbijakaitsekomisjonis. “Soovin end panna proovile valdkonnas, mis mind huvitab ning panustada seeläbi enda kodulinna heaolusse," selgitas Allas. 

Õiguskomisjonis on noortevolikogu esindajaks Tallinna Ülikooli õigusteaduse eriala tudeng Marek Oras. "Õigus ja õiglus on tänapäeval terava pilgu all. Tihtipeale ei tundu paljudele nende suhtes tehtud otsused õiglased. Õiguskomisjonis kaasa lüües näen oma rolliks õppida kogenumatelt ja lisada “nooruslikku” vaadet õigusele läbi minu, peaaegu noore juristi, silmade ning õiguslike vaidluste puhul esindada noori ja nende õigusi," sõnas Oras.

Tallinna Noortevolikogu esindaja keskkonna- ja kliimakomisjonis hakkab olema Erik Joonatan Tepp. “Tahan esindada noori, sest usun, et selle teemaga tuleb Tallinnas koheselt jõulisemalt tegelema hakata. Juba praegu on liiga hilja. Usun, et noorte inimeste mõtted võivad aidata sellele palju kaasa," ütles noortevolikogu esindaja keskkonna- ja kliimakomisjonis.

Rasmus Riim esindab noorte seisukohti innovatsioonikomisjonis. "Olen Tallinna Noortevolikogu aseesimees ja Tallinna 21. Kooli õpilasesinduse asepresident. Soovin olla noorte esindaja Tallinna Linnavolikogu innovatsioonikomisjonis, et viia oma kodulinna juhtimisse nooruslikke ideid, püüeldes jätkusuutlikuma ja digitaalselt arenenud ühiskonna poole," lausus ta.

Edgar Sobolevskist saab noorte esindaja linnamajanduskomisjonis. "Olen tugevalt seotud majandusega ja seega on linnamajanduskomisjon just minu jaoks õige koht. Tulevikus asun majandusteadust ka ülikoolis õppima," ütles Sobolevski.

Karmen Kõiv on noortevolikogu esindaja linnavarakomisjonis. "Olen aktiivne noor, kes tahab kodanikuühiskonna paremaks muutmises kaasa lüüa. Linnavarakomisjon pakub mulle uut väljakutset, mis tundub väga huvitav ja tähtis. Oma koolis olen õpilasomavalitsuse juhatuse liige ning kooli ajalehe peatoimetaja. Vabal ajal meeldib mulle käia võrkpallitrennis ja tegeleda näitlemisega. Sõbrad kirjeldavad mind kui kohusetundlikku ja edasipüüdlikku inimest," sõnas Kõiv.

Tallinna linna noortevolikogu valis ka endale esindaja Tallinna Haridusameti hariduse ja noorsooprojektide komisjoni, kelleks sai Elisabeth Viriassova. “Olen tegelenud poliitikaga ligi aasta ja iluvõimlemisega juba 15 aastat. Praegu õpin gümnaasiumis ja usun, et suudan aidata noori hariduse- ja noorsootööga seotud probleemide lahendamisel," ütles Elisabeth.

Soovime kõigile palju edu ja saavutusi!