Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet sai Peresõbraliku tööandja algmärgise

Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet sai Peresõbraliku tööandja algmärgise

17. oktoobril sai Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet sotsiaalkaitseminister Kaia Iva käest esimese linna ametiasutusena Peresõbraliku tööandja algmärgise. Algmärgis näitab, et tööandja osaleb peresõbraliku tööandja märgise programmis ning on tänaseks läbinud eelhindamise ning koostanud tegevuskava, kuidas asutuse töökultuuri edaspidi peresõbralikumaks muuta. Kokku on Eestis peresõbraliku tööandja algmärgise pälvinud 68 tööandjat.

2017. aastast sotsiaalministeeriumi poolt välja antavat peresõbraliku tööandja märgist saavad taotleda nii tööandjad era- ja avalikus sektoris kui ka kodanikuühendused. Programmis osalemiseks ei pea tööandja olema eelnevalt kasutusele võtnud peresõbralikke meetmeid ja piisab sellest, kui tööandjal on soov areneda ning peresõbralikku organisatsioonikultuuri rakendada.

Märgise laiem idee on muuta ühiskonna hoiakuid peresõbralikumaks, parandada tööandjate konkurentsivõimet töötajate värbamisel ning suurendada töötajate turvatunnet.

Peresõbraliku tööandja märgise programm kestab 1,5-3 aastat. Lõppmärgis väljastatakse tavaliselt 3 aastat pärast programmi sisenemist. Programmis osalemine on tööandjate jaoks õppimise ja arenemise protsess ning edasi liigutakse vastavalt tegevusplaanile, missuguse taseme - kuld, hõbe või pronks märgist tööandja soovib saada.

Uus kandideerimisvoor avaneb 2018. aasta novembris.

Viimati muudetud 21.02.2024