Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna päev

Tallinna päev 2024 - Tallinn 776
Sel aastal tähistame Tallinna linna 776. sünnipäeva. Täpselt nii palju aastaid tagasi, 1248. aastal sai Tallinn Lübecki linnaõiguse, tänu millele tunnustati meid Euroopa linnade liidu täieõigusliku liikmena.

Tallinna ajalugu
Tallinna päeva eesmärk on väärtustada linna ajalugu ja tallinlaseks olemist.

Ajalugu

Tallinna päeva programm 2024
Tallinna päeva raames toimub vanalinnas mitmekesine programm, kuid üritusi toimub ka mujal linnas.

Programm

Tallinna päeva etteütlus 2024
Etteütlus pakub võimalust panna ühiselt proovile oma teadmised ja õppida midagi uut Tallinna kohta.

Etteütlus

Läbi aastasadade on Tallinnal olnud mitmeid nägusid, mille jooksul on oluliseks peetud erinevaid asju ja teemasid. Kõik see on jätnud linna kujunemisloosse oma suurema või väiksema jälje.


Täna on Tallinn väga mitmekülgne linn, kus on omavahel kõrvuti ja segunenud kõik ajastud: ajaloolise ja väärikalt rahulikuna mõjuva vanalinna kõrval mõnusalt pulbitsev ja rahutu uuem pool koos täiesti modernsete vaadete ja unikaalsete tööstuspiirkondadest välja arendatud piirkondadega linna südames. Samuti linnaosad, millest kõik paistavad silma oma eripärade ja toredate kogukondadega.

Tallinna linnaruumi iseloomustab avarus, kaunis merepiir, võimas pankrannik ning parkide ja rohealade rohkus. See on midagi, mille üle saame uhked olla, sest paljudes teistes Euroopa linnades see nii ei ole. Ja kõige selle keskel inimesed, tallinlased, kes oma eripärade ja tegevusega moodustavad väga suure Tallinna näost.


Tallinna 776. sünnipäev on pühendatud Tallinna erinevatele nägudele läbi aegade, kõigile ajastutele, tegevustele ja inimestele, mis tänast mitmekülgset ja kultuuririkast Tallinna iseloomustab. 

Tutvu programmiga