Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna päev

Tallinna päev 2024 - Tallinn 776
Tänavu möödub 776 aastat, mil Tallinn pälvis Lübecki linnaõiguse. Tänu sellele tunnustusele kuulume alates 1248. aastast Euroopa linnu hõlmavasse õigus-, kultuuri- ja majandusruumi. Tähistame seda kordaminekut iga aasta 15. mail Tallinna päevaga.

Tallinna ajalugu
Tallinna päeva eesmärk on väärtustada linna ajalugu ja tallinlaseks olemist.

Ajalugu

Tallinna päeva programm 2024
Tallinna päeva raames toimub vanalinnas mitmekesine programm, kuid üritusi toimub ka mujal linnas.

Programm

Läbi aastasadade on Tallinnal olnud mitmeid nägusid, mille jooksul on oluliseks peetud erinevaid asju ja teemasid. Kõik see on jätnud linna kujunemisloosse oma suurema või väiksema jälje.


Täna on Tallinn väga mitmekülgne linn, kus on omavahel kõrvuti ja segunenud kõik ajastud: ajaloolise ja väärikalt rahulikuna mõjuva vanalinna kõrval mõnusalt pulbitsev ja rahutu uuem pool koos täiesti modernsete vaadete ja unikaalsete tööstuspiirkondadest välja arendatud piirkondadega linna südames. Samuti linnaosad, millest kõik paistavad silma oma eripärade ja toredate kogukondadega.

Tallinna linnaruumi iseloomustab avarus, kaunis merepiir, võimas pankrannik ning parkide ja rohealade rohkus. See on midagi, mille üle saame uhked olla, sest paljudes teistes Euroopa linnades see nii ei ole. Ja kõige selle keskel inimesed, tallinlased, kes oma eripärade ja tegevusega moodustavad väga suure Tallinna näost.


Lübecki linnaõiguse saamise 776. aastapäev on pühendatud Tallinna erinevatele nägudele läbi aegade, kõigile ajastutele, tegevustele ja inimestele, mis tänast mitmekülgset ja kultuuririkast Tallinna iseloomustab. 

Tutvu programmiga 
 
Fotod: visittallinn.ee