Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna päeva programm 2024

Tallinna päeva programm 2024

Tallinna päeva Facebooki ürituse leiad siit 

Kolmapäev, 15. mai

10:00 | Lühikese jala värava avamine

23. korda toimuv Tallinna päev algab traditsiooniliselt piduliku Lühikese jala värava avamisega, kus peaministrit tervitab Tallinna linnapea.

12:00 | Tallinna Raekoja tasuta külastamine

Raekoja uksed avab pidulikult Tallinna linnapea politseiorkestri saatel.

Tallinna Raekoda on vanim ja ainus säilinud gooti stiilis raekoda Põhja-Euroopas.

Raekoda on euroopaliku linnavõimu sümbol. Juba 1248. aastal kinnitas Taani kuningas Erik IV Adraraha Tallinnale Lübecki linnaõiguse, millele toetudes alustas raekojas tööd hansakaupmeeste seast valitud raad. Selle sammuga astus Tallinn Euroopa õigusruumi.

Linnavalitsus töötas raekojas kuni 1970. aastani. Tänaseni täidab raekoda oma ajaloolist funktsiooni linna esindushoonena.

Tallinna päeval, 15. mail saab raekoda tasuta külastada kuni kella 19.00.

Facebooki üritus.

12:30 | Rõdukontsert: Tšellopoisid

Tallinna Linnavolikogu maja rõdul saab lõunapausil nautida Tšellopoiste kontserti.

Tšellopoisid ehk Kaspar Kluge ja Karret Sepp avardavad traditsioonilise tšellorepertuaari piire, luues põneva sümbioosi klassikalise ja kaasaegse muusika vahel.

Kontsert kestab 45 min.

Facebooki üritus

13:15 | Tallinna Linnavolikogu maja tasuta külastamine

Linnavolikogu ootab kõiki Tallinna päeval külla!

Kell 13.15–16.00 on uksed avatud kõigile huvilistele, tutvustatakse linnavolikogu ja fraktsioonide tööd. Kolmanda korruse fuajees on avatud näitus "Merivälja 100", mis on pühendatud Merivälja asumi sajandale aastapäevale.

Kell 13.15 algab eelregistreerimisega majatuur (vene keeles), kus ajaloolane Jüri Kuuskemaa tutvustab linnavolikogu hoone värvikat ajalugu. Registreeri end majatuurile tel 694 3201 või bit.ly/majatuur2 

Kell 14.00 ja 15.00 näidisistungid, kus külalistel on võimalik võtta linnavoliniku roll ja langetada otsuseid linnaelu puudutavates küsimustes. Näidisistungil hääletaja rollis osalemiseks palume kohal olla viis minutit enne näidisistungi algust.

Kell 17.00 ja 18.00 algavad eelregistreerimisega majatuurid (eesti keeles) Jaak Juske juhtimisel, kus ta tutvustab linnavolikogu ajaloo põnevaid keerdkäike. Registreeri end majatuurile tel 694 3201 või bit.ly/majatuur 

Facebooki üritus

Ajalootrammi ekskursioonid

Tallinna päeva puhul räägib Tallinna Linnamuuseum tavapäraselt linlastele meie linna ajaloost. Tänavu kutsub muuseum sel päeval Ajalootrammi ekskursioonidele.

Ekskursioonid on sellel päeval tasuta, aga osaleda saab üksnes eelbroneeritud piletiga. Tasuta pileteid saab mugavalt muuseumi kodulehe kaudu broneerida alates 2. maist. Piletite info leiad siit.

Kokku toimub kolm ekskursiooni: kell 14.00 ja 18.00 eesti keeles, kell 16.00 vene keeles.

Ajalootramm väljub Vana-Lõuna trammipeatusest ja sõit kestab umbes 1 tund.

Tallinna Linnamuuseumi filiaalidesse sissepääs 1 €

Kiek in de Köki kindlustustemuuseum
Avatud on Neitsitorni püsinäitused “Neitsitorn kui kunstitempel” ja “Neitsitorni kuumad 80ndad”.  Samuti on avatud ajutine näitus “Lõputu kohvijoomine” Lühikese jala väravatornis. Bastionikäigud on avatud.

Tallinna Linnaelumuuseum
Avatud on püsiekspositsioon ja keldrikorruse keraamika ja portselani avahoidla. Vastavatud uus näitus “Palume lauda!” räägib elu oluliste hetkede tähistamisest koos pere ja lähedastega. Tallinlaste ihadest ja nendega kaasnenud tabudest saab ülevaate näitusel “Kõlvatu Tallinn”.

Fotomuuseum
Avatud on püsinäitus “Fotograaf”, mis tutvustab eesti fotograafia ajalugu fotograafi koondportreena – fotograaf koos kaameraga alates 19. sajandi keskpaigast kuni tänapäevani. Vaataja saab aimu, milline nägi välja fotograaf, missugune oli tema kaamera, milline keskkond, kuidas oli foto vormistatud.

Lastemuuseum Miiamilla
Lastemuuseumis on avatud uus püsinäitus, mille kandvaks teemaks on EMPAATIA – teiste mõistmine ja teistega arvestamine. Ekspositsioon suunab väikseid külastajaid paremini mõistma teiste inimeste tundeid ja toime tulema omaenda tunnetega. Muuseumi külastamiseks tuleb pilet ette osta muuseumi kodulehelt!

Tallinna vene muuseum
Avatud on mustamäe ajaloost rääkiv näitus “Mustamäe. Kas unistuste linn?”, arhitektile ja kunstnikule Aleksandr Wladovskyle pühendatud näitus “Minu Tallinn. Aleksandr Wladovsky” ja Svetlana Vetrova nukukunsti näitus “Nõiduslikud unenäod”.

Peeter I maja
Muuseumis saab tutvuda Peeter I ajastu ning 18. sajandi Kadrioru lossi- ja pargiansambli ajalooga.

Kalamaja muuseum
Avatud on Kalamaja ajalugu tutvustav püsiekspositsioon. Lisaks saab tutvuda ühe Tallinna omapärase allasumi looga näitusel “Kopli maagiline realism”. Kalamaja korteriremontijate käe läbi päästetud seinakatteid näeb näitusel “KALAMAJA TAPEEDID ja mida kõike nende alt leida võib”.

Lisainfo leiad siit.

Laupäev, 18. mai

Linnaosade programm

Tallinna päeva üritused erinevates linnaosades:

Nõmme: Linnaosa päev kell 10.00–23.00.
Nõmmel toimub sel päeval kogukonnale mitu üritust: hiphopansambli Põhja-Tallinna tasuta kontsert, kõrgpeenra korrastamise talgud, avatakse mälestuspink ja Hiiu staadion, külla ootab Nõmme Muuseum. Lisainfo Facebooki ürituse all.

Haabersti: Kodanikupäev Haabersti Tegevuskeskuses kell 11.00–15.00.
Üritusel esinevad Tegevuskeskuses toimetavad kollektiivid, avatud on kohvik ja välialal toimub kirbuturg. Lisaks toimuvad aianduse ja foto töötoad. Lisainfo Facebooki ürituse all.

​​​​​​Kesklinn: Perepäev Kadrioru pargis kell 12.00–16.00. 
Lavale astuvad erinevad koosseisud, sh teadusteater ja laulustuudio. Ees ootab ka lasteetendus – põhjamaine muinaslugu „UMKA-jääkarupoeg” (45 min). Peaesineja on Jarek Kasar. Lisainfo Facebooki ürituse all.

Mustamäe: Muusikafestival Männi pargis kell 18.00–21.30.

Parimat muusikaelamust pakub DJ Andres Aljaste kuni kella 21-ni. Peale teda lööb lava särama Siim Koppel vägeva trummishowga. Lisainfo Facebooki ürituse all.

10:00 | Taaskasutusfestival Telliskivis

Kuni kella 17-ni leiab Telliskivi Kvartalis aset Tallinna suurim taaskasutusfestival UK Fest, kus antakse üheskoos asjadele uue elu. Tulla saab ostma ja ise müüma.

Lisaks tavainimestele kauplevad kohapeal ka Uuskasutuskeskus, Eesti Punase Risti heategevuslik taaskasutuskauplus Punane Ristik ja üks vanimaid taaskasutusorganisatsioone Eestis – Humana.

Lisainfo Facebooki ürituse all.

12:00 | Ghetto Games Lennusadamas

Pane vaim valmis, sest 18. mail kell 12.00-19.00 leiab Lennusadamas aset kaasahaarav ja mitmekesine tänavaspordifestival „Ghetto Games“.

Oodata on põnevat päeva, mis on täis tänavaspordi võistlusi, meelelahutuslikke etteasteid ja põnevaid tegemisi igale vanusele:

 • Ghetto Football programm algab mängudega U12, U14, U16, U19, 20+ gruppides.
 • Ghetto Basket võistlused korraldatakse 6 erinevas grupis (U12, U14, U16, U18, Open) ja Nordic Cup PRO mängijatele, kus võistkonnad võistlevad auhindade, Ghetto Basket reitingu ja FIBA 3x3 reitingu punktide eest. Parimad Nordic Cupi võistkonnad pääsevad hooaja finaali.
 • Ghetto Dance raames toimuvad võistlused amatööridele ja professionaalsetele tantsijatele 1v1 lahingutes kolmes tantsukategoorias: hip-hop, break dance ja dance hall.
 • Ghetto Fight rahvusvahelised MMA võistlused toimuvad 15 võitluses ja tugevaimad Balti võitlejad võitlevad Ghetto Fight meistritiitli eest erinevates kaalukategooriates.
 • 3x3 street floorball turniir Ghetto Floorball toimub U12, U14, U16, U19, 20+ ja Lady kategooriates, kus sportlased võistlevad hooaja peaauhinna eest.

Kui oled huvitatud osalemisest mõnel võistlusel, registreeri end veebilehel: ghettogames.com

Facebooki üritus

13:30 | Tantsuetendused Vabaduse väljakul

Tallinna päeva puhul panevad Vabaduse väljakul jala tatsuma erinevad tantsurühmad:

 • Kell 13.30 saab näha TalTech Cheerleaders tantsu ja akrobaatika kava

TalTech Cheerleaders on Eesti esimene võistlus-cheerleadinguga tegelev klubi, kelle fookuses on tants, akrobaatika ja cheerleading. 17-ne tegutsemisaasta jooksul on nad tulnud nii Euroopa kui ka 7x Eesti meistriks.

 • Kell 13.45 astub üles iiri tantsurühm Solas
Solas on Eesti kõige vanem katkematult tegutsenud iiri tantsu grupp. Tantsitakse traditsioonilisi set-tantse ja uusloomingulisi show-tantse, kuid repertuaaris on alati ka seltskondlikud ceili-tantsud ja set dancing. Nende soov on tutvuda võimalikult paljude iiri tantsu eri kihistustega ja tutvustada neid ka teistele.
 • Kell 14.00 esinevad Tallinnas tegutsevad erinevad rahvatantsurühmad ja ansambel Kiiora
Tantsu ja tralli teevad Tallinna Õpilasmaleva noorte segarühm ÕMMIKAD, Ingliska, Tantsuansambel Lee, Tallinna Huvikeskus Kullo tantsuansambel Sõleke, Tallinna 32. keskkooli TULILINNUD, Pelgulinna RM segarühm TONTAR, Eesti Tantsuagentuuri nais- ja neiduderühm ning Tantsuansambel Tuisuline.

Tantsukava paneb kokku Tallinna Rahvatantsujuhtide Selts.

Kiiora puhul on tegemist seto särtsbändiga, kelle koosseisu kuuluvad Matis Leima (viiul, karmoška, laul), Mihkel Sildoja (karmoška, laul) ja Laurits Leima (kitarr, laul). Lisaks seto tantsulugudele leiab nende repertuaarist ka teiste rahvaste pärimusmuusikat: kavas on muusikat Setomaalt ja Eestist, naaberrahvastelt, soome-ugri maailmast ning aina enam annab tooni omalooming. 

Päeva juhib tuntud tantsujuht Kalev Järvela.

Facebooki üritus
19:00 | Etendus "Mitmenäoline linn" Toompargis

Veiko Tubini käe all valmiv suurejooneline kontsert-etendus “Mitmenäoline linn” räägib loo linna erinevatest ajastutest ja nende mõjudest, inimestest kõige selle keskel ja kultuuririkkusest, mis kõik kokku moodustavadki tänase Tallinna näo. 

Muusikajuht Siim Aimla osaval juhtimisel valmivad etenduse jaoks spetsiaalsed muusikalised seaded, kus kohtuvad möödanik ja tänapäev, erinevad muusikastiilid ning -kultuurid.

Solistidena löövad etenduses kaasa: Heidy Tamme, Mihkel Raud, Tanel Padar, Synne Valtri, Tanja Mihhailova-Saar ja Reket.

Tallinna päeva puhul on ka Vana Toomas oma väärikalt positsioonilt torni otsas alla laskunud, et vaadata, kuidas meil läheb. Vana Toomase rollis on muhe ja rõõmsameelne Mart Toome, temaga koos laval noore tallinlase rollis talendikas Linnateatri näitleja Maris Nõlvak.

 • Väravad on külastajatele avatud alates kella 19
 • Kontsert-etenduse algus kell 20
 • Üritus lõppeb kell 22
Tule varem ja leia omale sobiv koht etenduse nautimiseks koos söögi-joogiga.


Facebooki üritus

20:00 | Afterparty Patarei Merekindluses

Lõpetame Tallinna päeva pidustused ägeda peoga Patarei Merekindluses.

 • Kell 20 avatakse uksed ja peo tõmbab käima DJ Eisi
 • Kell 22 hullutab rahvast Púr Múdd ja Grete Paia

Soovitame varem kohale tulla, sest kohtade arv on piiratud. 

Kohapeal on ka toitlustajad, kes pakuvad nii märjukest kui kõhtu head ja paremat. Oma jookide-söökidega sisse ei pääse. 

Facebooki üritus

Tallinna öö

19:30 | Tour d'ÖÖ Tallinn 74

Tänavu möödub 776 aastat, mil Tallinn pälvis Lübecki linnaõiguse.

Selle puhul toimub linnas mitmekesine programm ja esmakordselt tähistame ka Tallinna ööd, mis algab 74. korda toimuva Tour d'ÖÖ rattasõiduga.

 • 18. mail kogunemine Tondiraba Pargis (Tondiraba Jäähalli juures) kell 19:30.
 • Rattasülem hakkab ühtse ussina läbi linna liikuma 20:00 paiku.
 • Sõidame rahulikus tempos ca 12 km ja lõpetame Vabaduse väljakul kell 21:30.
Palun arvestada teiste sõitjatega ja pidada kinni ohutusreeglitest.

Osalemine on kõigile tasuta.

Facebooki üritus
21:30 | Röövel Ööbiku kontsert

Tänavu möödub 776 aastat, mil Tallinn pälvis Lübecki linnaõiguse.

Selle puhul toimub linnas mitmekesine programm ja esmakordselt tähistame ka Tallinna ööd, mis lõppeb ansambel Röövel Ööbiku kontserdiga.

Röövel Ööbik on 1980ndate keskel alustanud eesti indie-bänd, mis üllitas nüüd, peale 15 aastast pausi uue, järjekorras kuuenda albumi nimega „Transcent“. Bändi koosseisu kuuluvad: Tõnu Pedaru (laul), Raul Saaremets (trummid) ja Sten Šeripov (kitarr).

 • 18. mail algusega kell 21:30 Vabaduse väljakul
 • Kontsert kestab 45 min
 Facebooki üritus
Üritused on kõigile tasuta. Noored inimesed vaatavad läbi pikksilma Patkuli vaateplatvormil linna
Foto: Rasmus Jurkatam, visittallinn.ee

Viimati muudetud 20.05.2024