Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Testimisprojektid

Testimisprojektid

Test in Tallinn ja Tallinnovation testimisprojektid
 

2025

Skanio / Soome
Skanio in Test in Tallinn project


Skanio testprojekt keskendub hoonete ja liftide ajakohastamisele, kasutades 3D-andmeid ja tehisintellekti, et muuta renoveerimisprotsessid tõhusamaks ja säästlikumaks. Projekti eesmärk on hinnata Tallinna hoonete ja liftide seisukorda, testida koostööd linna andmesüsteemidega ning pakkuda lahendusi energiatarbimise ja CO2 heitkoguste vähendamiseks. 

Cenzor / Eesti
Cenzor in Test in Tallinn Project


Cenzor OÜ soovib Tallinnas testida oma IoT-põhist lahendust, mis võimaldab muuta tööstuslike tõstukuste hoolduse reaktiivsest ennetavaks, pakkudes reaalajas andmeid hooldusvajaduse kohta, parandades ohutust ja töökindlust ning vähendades seisakuid. Projekti eesmärk on koguda reaalses keskkonnas kasutajatelt tagasisidet, testida lahenduse efektiivsust ja täiendada MVP-d (minimum viable product) vastavalt kogutud andmetele.

Bruntor / Latvia Bruntor koristuskäru Tallinna Kadrioru Pargis


Bruntor soovib testida innovatiivseid kaubaveoks sobivaid elektrijalgrattaid, mida saab kasutada aastaringselt. Rattaid saab kasutada valdkondades, mis eeldavad kauba/pakkide vedu (postiteenus, toidukauba vedu, linna korrashoid, ürituste logistika korraldamine). Ratas mahutab kuni 100 kg (600 liitrit) kaupa. Elektrijalgrattad suudavad keskkonnasõbralikult ja vahepeal laadimata läbida kuni 60 km. Hetkel testib neid ka Riia linn. Linna seisukohalt lihtsustavad need linna korrashoiu tagamist asukohtades, kuhu ei ole alati mõistlik autoga liikuda. Korrashoiutöötaja saab erinevate objektide vahel jalgsi liikumise asemel liikuda rattaga, hoides vajalikke töövahendeid korvis.

Latitudo 40 / Itaalia
Latitudo40 in test in Tallinn Project

Latitudo 40 pakub satelliitkaugseire ja tehisintellektil põhinevat platvormi, mis võimaldab linnadel reaalajas jälgida ja analüüsida kriitilisi kliimanäitajaid, nagu maapinna temperatuur, soojussaarte mõju ja taimestiku seisund. Projekti eesmärk on toetada Tallinna kliimamuutustega kohanemisel, pakkudes täpset andmepõhist tuge linnaplaneerijatele ja otsustajatele. Testimise käigus on muuhulgas eesmärk kaardistada kuumasaared ja võimalikud üleujutuste kohad.



2024


Ettevõte soovib droonituvastuse sensorvõrgustiku lahenduse abil arendada sproofingu vastast teholoogiat nii tsiviil kui ka militaarvaldkonna droonidele, salvestada droonide lennuliiklust ning testida seadmete ilmastikukindlust.

TheBellboy Srl /Itaalia
bell-boy-in-action.jpg


Ettevõte testib Tallinnas lahendust, mis võimaldab jalgrataste ja e-tõukerataste kasutamist käsipagasi transportimisel, pakkudes jätkusuutlikku disainilahendust esimesele ja viimasele miilile reisijate transpordis lennujaamade, sadamate ja rongijaamade vahel.

Sofutu /Eesti
visiotag_sofutu_testintalinn2024_page-0001.jpg


Sofutu testib Tallinnas oma VisioTag tarkvara, mis kiirendab ja parandab videote sildistamist ja töötlemist, kaasates kasutajaid, nagu spordianalüütikud, meediatootjad ja sisuloojad, et valideerida ja täiustada esimest versiooni reaalsetes tingimustes. 

 Sensori Systems /Uus-Meremaa
sensori._testintallinn_page-0001.jpg


Testib Tallinnas oma SaaS-lahendust, mis võimaldab hoonete ja ehitusplatside täpset dokumenteerimist 3D-andmete ja pildistamise abil, kasutades tavalist videokaamerat, et lihtsustada ja kiirendada hoonete digitaliseerimist.

Rexplorer /Eesti
Rexplorer TestinTallinn project


Päikesepaneelide automatiseeritud visualiseerimisemudel Tallinna Digikaksiku platvormile
Rexplorer on loonud 3D päikeseenergia digitaalse mudeli, mis aitab hoonete katustele päikesepaneele paigaldada ja arvutada süsteemi tehnilisi parameetreid ning kasutegurit. See mudel on eriline tänu Rexploreri 3D geomeetria algoritmidele. Projekti eesmärk on ühendada see mudel Tallinna linna digitaalse mudeliga, et saaks automaatselt visualiseerida päikesepaneele hoonete katustel ja arvutada süsteemi vajalikud andmed. Ettevõtet toetatakse selleks 10 000 euroga.

VOK Bikes /Eesti
vok-bike-in-tallinn-by-kajar-kattai-528x352.jpg


Kaubarataste täisteenusrendi mudel
VOK Bike on elektriline “viimase kilomeetri” kaubaratas, mida kasutatakse autode asendamiseks piirkondades, kus autoga liiklemine on muutunud ebaefektiivseks. Tallinnovationi projekti raames on VOK Bikesi eesmärk Tallinnas tegutsevate ettevõtete jaoks luua paindlik kaubarataste täisteenusrendi mudel.  Soovitakse ära tõestada Tallinna ettevõtete valmisolek kaubik asendada kaubarattaga ning ära kaardistada turu kogupotentsiaal. Ettevõte sai 25 000 eurot toetust.


Linnataristu mudelit arendav kaubavedude andmevahetusplatvorm
Digilogistika Keskus on loonud andmevahetusplatvormi, mis vastab Euroopa Liidu eFTI nõuetele ja võimaldab paindlikult jagada andmeid ettevõtete ja riigiasutuste vahel. Nad loovad ka linna digitaalse mudeli, mis näitab olulisi kaubanduse ja kaubaveo keskusi. See aitab vähendada liikluskoormust ja suurendada ohutust, eriti ohtlike veoste puhul. Ettevõtet toetatakse selleks
20 000 euroga.

 Omni Audio /Soome omniaudio_.png


Interaktiivne helitaristu Omni Audio poolt keskendub avaliku ruumi ligipääsetavuse parandamisele, luues nägemispuuetega inimestel paremini liikuda aitava isikupärastatud helisüsteemi. Koostöö Tallinna Sadama ja Eesti Pimedate Ühinguga tagab, et lahendus arvestab kohalike elanike vajadustega.

 

CoTown /Holland cotown_testintallinn2024.png


Kodanike kaasamise platvorm CoTownilt annab linlastele võimaluse osaleda aktiivselt linna heakorra ja hooldustööde planeerimises ja teostamises Mustamäe piirkonnas, suurendades nii kogukonna kaasatust ja rahulolu.


 


Nutireleed Gruff Technology poolt võimaldavad juhtida koduste elektriseadmete tööd, optimeerides energia kasutust vastavalt turu tunnihindadele. See lahendus aitab tallinlastel säästa elektriarvetelt, vähendades elektrikulu kuni 25%.

targa valgustuse lahendus

Targa tänavavalgustuse juhtimissüsteemi pilootprojekt, et testida ja demonstreerida linnalisi väljakutseid lahendavate tehnoloogiate toimivust. 
Pilootprojekti näol oli tegemist linnalise väljakutse testprojektiga, kus linn testis lahendust koos ettevõtetega, vastukaaluks senistele testimisprojektidele, kus ettevõte testib lahendust koos linnaga.

Lisainfo: https://www.tallinn.ee/et/ettevotjale/uudis/tallinn-linn-testis-tarka-tanavavalgustust

#citychallenge

Cesva /Hispaania
Cesva Test in Tallinn



Cesva poolt väljatöötatud mürasensoreid on Barcelonas juba laialdaselt testitud, kuid Tallinna unikaalne geograafiline positsioon annab ettevõtjale võimaluse oma toodet katsetada põhjamaa kliimas. Kui siiani on koostatud mürakaardid keskendunud liiklusmürale läbi mudeldamise, siis reaalsed andmed müra kui terviku kohta täna puuduvad. Ettevõtte väärtuspakkumine keskendub nutikale mürajuhtimisele, et kavandada ja teostada müra vähendamise tegevusi ning hinnata nende efektiivsust.

Hayden.ai /Iirimaa
HaydenAI Test in Tallinn



Hayden on Iirimaal tegutsev tehnoloogiaettevõte, mis spetsialiseerub tehisintellektil põhinevatele liikuvuslahendustele mille abil on võimalik muuhulgas tuvastada bussiradade väärkasutamist.

Signaal /Eesti
Signaal Test in Tallinn



Signaal soovib Tallinnas testida kahte uut tüüpi kaamerat Vector P2P ja MiniRack. Kaamerate abil on võimalik Eestis esimest korda testida urbanistlikkus piirkonnas keskmise kiiruse lõike ning monitoorida bussiradade väärkasutust.

Electroair /Eesti
Elektroair Test in Tallinn projektis



Elektriauto laadija testimine praeguse funktsionaalsuse kontrollimiseks ja arendamiseks. Testi eesmärk on välja arendada OCP 2.0.1 JSON protokoll, mis võimaldab V2G (Vehicle-togrid) ja SmartCharging laadimist. Lisaks on soov testida Dynamic 1 (Dynamic Load Management) lahendust mis väldib objekti elektritaristu ülekoormust

Picapac /Eesti
Picapac_Test in Tallinn projektis



Picapac soovib testida 5 väikesemahulist nutikat Kogukonna Postkasti Pirita Linnaosas. Testimise eesmärk on tajuda inimeste käitumismustreid toote kasutuselevõtu osas ning toote vastupidavust ilmastikule.​​​

Cubedai /Eesti
CubedAI_Test in Tallinn



Testida mõne Tallinna hoone peal energiakokkuhoiu lahendust, et saada kinnitust hüpoteesile ning leida referents skaleerimiseks

Collaborall /Holland
CollaborAI_Test in Tallinn



Õppida Eesti näitelt, toodet parendada ning saada tagasisidet digitaalehituse valdkonna võtmeinimestelt Tallinnas

SPODY /Lõuna-Korea



SPODY soovib testida, parendada ja mugandada sportlikke õppemängude lahendust lastele vanuses 3-7

Lisainfo: tallinn.ee/tallinnovatsioon/spody 

Pocoplay /Eesti
Pocoplay_Test in Tallinn



Pocoplay testib töötajate koolitamismaterjalide genereerimist tehisintellekti abil. 9 kuu vältel viiakse läbi intervjuusid ja prototüüpimist mõne linnaasutuse juures


2023

Carrida /Saksamaa
Carrida_Test in tallinn 2023 projekt



Carrida testib ühel väiksemal Tallinna ringristmikul lahendust, mis loendab transpordiühikuid ringile sisenemisel ning väljumisel, et Tallinn saaks parema ülevaate ringristmike kasutusest.

Caeli BV /Holland
Testintallinn projekt 2023



Caeli testib satelliidi andmete põhjal võimalust monitoorida ja  visualiseerida õhukvaliteeti. Lahendus aitab Tallinnal testida andmete kättesaadavust, mõistetavust ning annab võimaluse võidelda kliimamuutuste vastu.

MakeaBIM /Soome
Make a BIM Test in Tallinn



Tehisintellektil põhinev tarkvara 2D jooniste põhjal BIM mudelite koostamiseks. Ettevõte soovib testida oma lahendust Tallinnale kuuluvate hoonete jooniste põhjal

XD Visuals /Soome
XD Twin.png



Tarkvara lahendus, mis kombineerib planeeritud ja praeguse keskkonna 6D hübriid informatsiooni mudeliks. Ettevõte soovib testida oma lahendust Tallinna alusandmete abil, et saada skaleerimiseks vajalikke referentse ning testida mudeli võimekust

Urbanly /Argentiina
Urbanly Test in tallinn



Ettevõte soovib Tallinnas testida innovatiivse lähenemisega, loovust ja kujutlusvõimet arendavat mängu noortele vanuses 7-12. Ettevõte soovib koostöös Tallinnaga saada sisendit tootearendusse, skaleerida ning väärtuslikku tagasisidet kasutajatelt ja õpetajatelt

Sam Corporation /Lõuna-Korea
Sam Corporation



Ettevõte soovib Tallinnas testida innovatiivse lähenemisega, loovust ja kujutlusvõimet arendavat mängu noortele vanuses 7-12. Ettevõte soovib koostöös Tallinnaga saada sisendit tootearendusse, skaleerida ning väärtuslikku tagasisidet kasutajatelt ja õpetajatelt

Futugrid /Eesti
Futugrid seade__.jpg

Nutipistik koduste kütteseadmete elektritarbimise juhtimiseks. Ettevõte soovib Tallinna linnaga testida nutikat tarbimise juhtimist. Eesmärk on liita linna elektriseadmed ühtsesse võrku, millest moodustub kiiresti reageeriv võimsusreserv, mida saab omakorda kasutada elektrivõrgu sageduse taastamise reservina.

Lisainfo: www.tallinn.ee/et/tallinnovatsioon/futugrid



Tööstusliku tarkvara arendus.
Ettevõte arendab 360-kraadise kaamera ja tehisintellekti kombinatsioonil põhinevat tarkvara, mille eesmärk on tuvastada eri objektide hetkeseisu ning neid jäädvustada. Ettevõte on varem oma lahendust edukalt testinud Helsingi sadamas merekonteinerite seisukorra hindamiseks. Järgmise sammuna on Elisa huvitatud katsetama oma lahendust Tallinna Linnatranspordi AS-i depoos peaväravate läheduses, et katsetada selle tehnoloogia võimekust tulla toime transpordivahendite seisukorra hindamisega.

Gruff /Eesti
landingu-pistik_app.jpg



Energiatarbimist optimeeriva nutipistiku arendus.
Ettevõte on välja töötanud nutika pistiku elektrikulu vähendamiseks. Ettevõte soovib koostöös Tallinna linnaga kohendada oma väärtuspakkumist, saada skaleerimiseks vajalikku sisendit ning testida püstitatud hüpoteese toote kasutuskindluse suhtes.

Ampron /Eesti
Ampron_Test in Tallinn



LED ja LCD infotabloode arendus ja tootmine tööstuslikes lahendustes kasutamiseks.
Ettevõte soovib koostöös Tallinna linnaga katsetada kriisiinfo edastamiseks LED-infotabloosid, mis paigaldatakse bussi- ja rongipeatustesse ning teistesse suure käidavusega kohtadesse. Ettevõtte eesmärk on Tallinnas testida toote väärtuspakkumist ja lahendust ning laieneda Tallinnas saadud kogemuse põhjal teistesse linnadesse



Tehisintellektipõhiste sensorsüsteemide arendus. Ettevõte on välja töötanud tehisintellektil põhineva riist- ja tarkvara lahenduse, et koguda andmeid liiklusvoogude ja kergliikurite ning jalakäijate arvukuse ja trajektoori kohta.
 

muniAI /Iisrael
MuniAI lahendus.png



Tehisintellektipõhiste sensorsüsteemide arendus. 
Ettevõte arendab tarka pardakaamerat, mille eesmärk on koguda andmeid teetakistuste, teeaukude, potentsiaalsete ohtude jms tuvastamiseks. Ettevõte soovib testida oma lahendust Tallinna Linnatranspordi AS-i sõidukite abil, et jooksvalt koguda eri kohtadest pidevalt uuenevaid andmekihte. Tallinna linnas nägi ettevõte boonusena võimalust testida oma lahendust mitmekesistes ilmastikuoludes, kaasa arvatud lumiste teeolude, udu ja tugevate sademete korral.

RingoEco /Eesti
Ringo Eco pakendikast.png
 



Korduspakendite kogumissüsteemi arendus.
Ühekuune pilootprojekt katsetamaks korduskasutuspakendite kogumist vanalinnas. Ringo paigutas vanalinna seitse kogumiskasti: Nunne tänavale, kaks Vabaduse väljaku ümbrusesse, Tammsaare parki, Viru tänavale ja kaks Harju tänavale. Pilootprojekti eesmärk on hinnata kogumiskastide täituvust, tühjendamist ning potentsiaalset väärkasutust.
Projekt on lõppenud.

GScan /Eesti
Gscan.png

 



Loodusliku atmosfäärikiirgust tuvastava tehnoloogia arendus (müüonskänner).
Ettevõte arendab looduslikul kiirgusel põhinevat täisautomaatset tomograafi ja lahendusi 3D-mudeldamiseks. Koostööd tehakse teadusasutustega NICPB ja iCV Lab ning Tartu Ülikooliga. Ettevõte soovib testida oma tehnoloogiat Tallinna vanalinna muinsuskaitsealustel hoonetel, kus on oluline, et analüüsid ei rikuks muinsusväärtust. 
Projekti piloteeritakse Tallinnas ja selle raames mõõdetakse ühe Tallinna Linnavaraameti haldusalas oleva hoone fassaadi ristlõiget (Vabaduse väljak 7 hoone)
Projekt on lõppenud
Lisainfo: https://www.tallinn.ee/et/tallinnovatsioon/gscan



Vesinikupõhisel meetodil mootori puhastuse metoodika arendamine.
Ettevõte tegeleb sisepõlemismootorite vesinikupõhise puhastusega. Ettevõte soovib testida linna ühistranspordisõidukitel erinevaid hüpoteese eeliste suhtes, mida vesinikupõhine mootoripuhastus võib linnatranspordi hoolduses paremaks muuta, aidates seeläbi vähendada heitgaaside kogust.

 

Green Gravels /Eesti
FGA_vahtklaas-wiki-1024x768.jpg



Klaasvahtkillustiku/kergkillustiku tootmine klaasijäätmetest.
Ettevõte toodab klaasvaht-kergkillustikku. Projekti käigus soovitakse katsetada ringmajanduse väärtusahelat ja toote kasutusvõimalusi Tallinnas

 

Fibenol /Eesti
Fibenol tooted.png



Orgaaniliste põhikemikaalide tootmine.
Puidujäätmetest tehtud (ligniiniga segatud) asfalti katsetus.

Telesaade "Osoon" külastas Test in Tallinn projektis osaleva ettevõtte Fibenol katsetehast

Lisainfo: https://www.tallinn.ee/et/tallinnovatsioon/wiseparker

 



Lainemõõturi arendus.
Nutikas poi LainePoiss võimaldab mõõta merel, ookeanil ja siseveekogudel lainekõrgust (täpsusega 1 cm), laine suunda, laine perioodi ja teisi olulisi laineparameetreid. Projekti eesmärgiks on pakkuda linnaelanikele, turistidele ja laiemalt Tallinna mereala kasutajatele reaalajas lainetuse infot Tallinna sadamatest (st lainetuse olud vahetult sadamate läheduses). https://lainepoiss.eu/tallinn/

Ibiot /Eesti
Ibiot toode.png
Projekt on lõppenud.
Lisainfo:  https://www.tallinn.ee/et/tallinnovatsioon/ibiot
 



Jäätmekäitluse ja kinnisvarahoolduse digitaliseerimine. 
Ibioti lahendus  näeb ette sensorite paigaldamist prügikonteineritesse, mis seejärel võimaldaks jäätmeveo korraldajal muuta konteinerite tühjendamist vajaduspõhiseks. Sensor paigaldati Mustamäe pargi reovee mahutisse, 100 bussipeatuse prügikasti Mustamäe linnaosas saavad digitaliseeritud augustis. Piloodid ka Tallinna Jäätmekeskusega (eriliigilistest jäätmemahutitest suurandmete kogumine) ning Tehnopoli ja Tallinna Jäätmete Taaskasutusekeskusega (jäätmeveo digitaliseerimine).

Ibiot_sensor-scaled lahendus

TrackDeep /Eesti
trackdeep lahendus.png



AI-põhise droonituvastussüsteemide arendus.
Ettevõte plaanib testida Tallinna linnaruumis mehitamata õhusõidukite asukoha ja liikumisvektori määramiseks vajalikku sensorite süsteemi. Projekti eesmärgiks on katsetuste käigus välja selgitada Tallinna U-space ala loomiseks vajaliku sensorite taristu parim paigutusskeem.

Lisainfo: https://www.tallinn.ee/et/tallinnovatsioon/trackdeep


2022

10Lines /Eesti
10Lines robot.png



Autonoomsete joonimisrobotite arendus. Nutikad robotid teekatte markeerimiseks.
Testimisobjektid:

  • parkla Pirital (Kesktee 38)
  • Mähe asumi ristmikud

Lisainfo: tallinn.ee/et/tallinnovation/10lines

Koduandur /Eesti
Koduandur seade.jpg



Sotsiaalvalvesüsteemide arendus.
Juhtmevaba liikumis- ja temperatuuriandur, mis
teavitab eakate lähedasi või hooldustöötajaid,
kui eakas ei liigu kodus tavapärases rütmis, viidates võimalikule kukkumisele või terviserikkele.
Projekti käigus integreeriti Kodunupu ja Koduanduri teenused ning testiti neid 20 kliendiga 
 
Lisainfo: tallinn.ee/et/tallinnovatsioon/koduandur

FOB Solutions/ MyGames /Eesti



Tarkavaraarendus, nutikate spordiväljakute broneerimissüsteemid.
MyGames on lahendus, mis võimaldab muuta spordiväljakud täiesti iseteeninduslikuks, juhtides broneeringuid, makseid, läbipääsu, valgustust ja muid funktsioone. Projekti käigus automatiseeriti 5 spordiväljakut ja -rajatist:

  •  Lasnamäe sulgpallihall
  •  Koorti 25 spordiväljak
  •  Lasnamäe Sportmängude maja
  •  Sõle spordikeskuse väliväljak
  •  Pirita Spordikeskuse tenniseväljak
Lisainfo: tallinn.ee/et/tallinnovatsioon/fob-solutions-ja-mygames

Fudloop /Eesti
FudLoopLasnamäe kapp.jpg



Toidujagamiskappide võrgustiku arendus.
Nutikad toidujagamiskapid pakuvad esimese ettevõttena maailmas toidujagamist teenusena.
Projekti käigus ehitati ja paigaldati
 2 toidujagamiskappi:

  • Kännu Kuke kvartalisse (Vilde tee 71)
  • Lasnamäele (Pallasti 54)
Samuti ehitati 6 kogumiskasti, millest ühte piloteeriti
  • Valdeku saunas-spordihoones
  • teine kogumiskast paigaldatakse Pääsküla Noortekeskusesse

Lisainfo: tallinn.ee/et/tallinnovatsioon/fudloop

Clevon /Eesti
Clevon pakiveorobot.png



Autonoomsete robotkullerite arendus.
Linn andis loa ettevõtja robotkulleril liikuda Tallinna vanalinna jalakäijate alas ööpäevaringselt kaupade veoks 2 kuu jooksul.


2021

Solintel /Eesti
Solintel .png



Alalisvoolu DC/DC päike/tuul keskkontrollseadme elektrooniliste lahenduste arendus.
Nelja päikeseenergial toimiva hübriid- tänavavalgusti paigaldamine Kalaranna tänavale, mis on aasta lõikes null või positiivse energia kuluga.
Lisainfo: tallinn.ee/et/tallinnovatsioon/solintel

Krattworks /Eesti
KrattWorks.jpg



Korrakaitse, pääste ja tuletõrjeoperatsioonideks erilahendusega droonide arendus.
Projekti eesmärk oli anda droonid Tallinna munitsipaalpolitsei (MUPO) patrullide käsutusse ning ühendada neilt saadud andmed juhtimiskeskuse ja haldustarkvaraga. Projektiga sooviti välja selgitada, milliseid probleeme suudab droon lahendada, kuidas droone efektiivsemalt kasutada ning millised praktilised nõuded on MUPO-l droonidele, mis suudavad oma tööd parandada, ja nende kasutatavatele tarkvaralahendustele.
Lisainfo: tallinn.ee/et/tallinnovation/krattworks

Thinnect /Eesti
Thinnect_png.png



Pilvepõhiste IOT lahenduse arendus ärihoonetele ja nutilinnadele.
Thinnecti Sensing Kalamaja targa kogukonna lahendus annab kogukonnale ülevaate piirkonna liikluse olukorrast ning müra tasemest, aidates samas parandada ka liiklusohutust. Kalamajja paigutati 8 sensorit - kuvati mõõdetud müra Kalaranna, Vana Kalamaja ning Soo tänavatel; liiklustihedust ning -kiirust Soo, Niine ja Vana Kalamaja ülekäigu radadel. 

Lisainfo: tallinn.ee/et/tallinnovation/thinnect

RingoEco /Eesti
RingoEco kogumiskastid.png



Korduspakendite kogumissüsteemi arendus.
Esialgselt plaanitud nelja asukoha asemele rajati üle linna 65 pakendi taaskasutuspunkti ja 25 kogumispunkti.

Lisainfo: tallinn.ee/et/tallinnovatsioon/ringo


2020

Aiotex /Eesti
Aiotex.png



IoT ökosüsteemide arendus, sealhulgas riist- ja tarkavarintegratsioon.
Varahalduse süsteem.
Testimised Tehnopoli linnaku hoonetel.

Fusebox /Eesti
Fusebox_png.png



Energiasalvestussüsteemide arendus.
Projekti eesmärgiks oli analüüsida linna allasutuste tarbimisandmeid ja tuvastada inertse tarbimises

  • Sõle Spordikeskuse
  • Rotermanni kahe hoone
  • Tondiraba jäähalli  automaatikasüsteemis

Lisainfo: https://www.tallinn.ee/et/tallinnovatsioon/fusebox-virtuaalne-elektrijaam

R8 Technologies /Eesti
R8 Digital Operator.png



Tarkvarapõhise hooneautomaatika arendus.
R8 Technologies lahenduse (digioperaator) pilootprojekti eesmärk oli optimeerida Kaja Kultuurikeskuse sisekliimat, säästa energiakulusid kuni 20% ja saavutada väiksem CO2 emissioon.

Lisainfo: tallinn.ee/en/tallinnovation/r8-technologies-r8-digital-operator



Teetaristu valdkonnas insener-tehniliste teenuste arendamine ja osutamine.
Linnakeskkonda paigaldati 16 teeilmajaama ja liidestati nad platvormile https://tik.teeilm.ee.

Bikeep /Eesti
Bikeep jalgrattagaraažid.png



Nutikate jalgrattaparklate arendus.
Kokku paigaldati rattagaraažid kolme erinevasse asukohta:

  • KÜ Tulika 66 territooriumil
  • Pirital Regati maja vahetusse lähedusse Pargi ja Reisi parkla lähedusse
  • Tallinn-Väike rongipeatuse vahetusse lähedusse

Viimati muudetud 05.03.2025