Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Elmo alustas kaugjuhitava autoga Helsingi tänavatel teenuse pakkumist

Elmo alustas kaugjuhitava autoga Helsingi tänavatel teenuse pakkumist

Eelmisel aastal maailmas esimesena kaugjuhtimistehnoloogia teenusesse toonud Eesti börsiettevõte Elmo laiendas oma tegevust Helsingisse. Selle tulemusena sai Soomest teine riik Euroopas, kus sõidavad avalikel teedel kaugjuhitavad autod.

Eesti transpordiameti loale tuginedes on kaugjuhitav tehnoloogia heakskiidu saanud ka Soome transpordiameti Traficom poolt.

“Mulle on Helsingi ja selle startupilik suhtumine alati meeldinud. Helsingi avatust uuenduslikele tehnoloogiatele tõestab see, et just Skandinaavias asutatakse suurimaid idufirmasid. Nende tegevust toetatakse valitsuse tasandil ja see võimaldab kahtlemata olla ettevõtetel ka edukam,” ütles Elmo asutaja ja tegevjuht Enn Laansoo Jr. 

Eelmisel aastal tutvustas Elmo kaugjuhitavat autot start-up maailma suursündmusel Slush, kus läbiti mitmeid edukaid teste kohalikel teedel. See andis kindlust kaugjuhitavad autod Helsingi tänavatele tuua. 

Elmo eesmärk on valida Helsingis autojagamisettevõte, kellele kaugjuhtimistehnoloogiat litsentseerida ja kaugjuhtimisteenust pakkuda. Seni saab Helsingi elanik tellida ühe klikiga Elmo rendiauto endale ukse ette kasutades selleks elmorent.ee lehelt allalaetavat Elmo äppi. Ukse ette tellimuse tegemisel võtab Elmo sertifitseeritud kaugjuht üle 4G võrgu lähima auto üle kontrolli ja sõidutab auto ettenähtud ajaks kliendi ukse ette. 

„Elmo toob huvitava täienduse sõidukitega seotud tehnoloogia testimisse Soomes. See on meie riigis esimene katsetud kaugjuhitava tehnoloogia osas. Meie ülesanne Traficomis ongi liikluse ja kommunikatsiooniga seotud eksperimentide ja uuenduste võimaldamine,“ ütles Soome transpordiameti Traficom juhtivekspert Reijo Jälkö.

Hetkel opereerib Elmo Eestis enam kui 100 elektriautot, pakkudes kaugjuhitava tehnoloogia abil rendiauto kliendile sobivasse kohta toomist nii Tallinnas kui Tartus. Helsingi on nüüd kolmas linn ELis ja Soome teine riik ELis, kus pakutakse kaugjuhtitavate autodega teenust avalikel teedel. Paralleelselt peab Elmo läbirääkimisi mitme suurlinnaga eesmärgiga 2023. aasta jooksul alustada kaugjuhitavate autodega teenuse pakkumist vähemalt kolmes eri riigis.

Augustis ja septembris keskendub Elmo esimeste pioneerklientide teenindamisele, tehnoloogia tutvustamisele kohalikele autojagamisettevõtetele, kohandades seda Helsingi 4G ja 5G võrkudele. Need teadmised aitavad täiustada Elmo järgmise põlvkonna kaugjuhtimistehnoloogiat ja hankida vajalik luba ka Elmo tulevasel partneril. Kaugjuhitavate autodega ukseläveteenuse suurem käivitamine on kavandatud sügisesse pärast kohaliku partneri valimist ja suvepuhkuste perioodi lõppu.

Elmost sai aastal 2022 maailmas esimenedeep-techettevõte, kes on oma tänavalegaalsed kaugjuhitavad autod ja Eesti transpordiameti eksami läbinud kaugjuhid toonud reaalsesse autojagamisteenusesse. Elmo kaugjuhitava autoga on sõidetud ja tehnoloogia litsentseerimise eesmärgil seda klientidele tutvustatud Pariisi, Müncheni, Hannoveri, Zürichi, Viini, Los Angelese jpt suurlinnade tänavatel. 

Elmo on Eesti ettevõte, kelle peamiseks tegevusalaks on kaugjuhitava auto innovatiivsedeeptechtehnoloogia arendamine (vt elmoremote.com) ning keskkonnasõbraliku sõidukijagamisteenuse pakkumine (vt elmorent.ee). Elmo on esimene vastutustundliku kvaliteedimärgisega autorendi ettevõte Eestis.

Lisainfo:

Enn Laansoo, Jr.
Elmo tegevjuht
[email protected]

Allikas: Elmorent