Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

INNOVATSIOONIPROJEKTI TULEMUS: Tallinna linn katsetas jäätmekonteinerite digitaliseerimist

INNOVATSIOONIPROJEKTI TULEMUS: Tallinna linn katsetas jäätmekonteinerite digitaliseerimist

Tallinna linn katsetas Test in Tallinn projekti raames nutikaid sensoreid prügikastides. Projekti eesmärk oli tõestada, et täituvuspõhise jäätmeveoga on võimalik säästa omavalitsuse ja linnakodanike kulusid, vähendada keskkonnajalajälge ning parandada valdkonna valitsemist.

Projektis osales ettevõte Ibiot/Cleanhand OÜ, kes digitaliseerib jäätmevedu. Projekti käigus digitaliseeriti 100 avalikku jäätmekonteinerit, arendati välja suurandmete ekspordi funktsioon ja geoinfograafiline töölaud.

Projekti linnapoolne partner oli Keskkonna-ja Kommunaalamet, kes soovitas, milliseid konteinereid digitaliseerida ja mis piirkonnad on kõige aktuaalsemad.

Kogutud andmete analüüs näitas, et 85,7% tühjendatud konteinerite puhul oli täituvus alla 50% ehk tühjendamist oleks saanud edasi lükata. Hinnanguliselt oleks täituvuspõhise tühjendamisega võimalik säästa vähemalt 50% kuludest ning vähendada samaväärselt keskkonnajalajälge.
Projekti käigus selgus, et kasutatud sensorid polnud piisavalt ilmastikukindlad. Seetõttu arendas Ibiot välja uue ilmastikukindla sensori topelt mahutavusega toiteallikaga, mis suudab vastu pidada kuni 5 aastat.

Tallinna linn sai projekti käigus olulisi teadmisi andurite kasutusvõimalustest linnaruumis. See andis tõuke ka reovee monitooringuanduri loomiseks Männi pargi reoveemahutisse ning linna avalike käimlate kasutuse monitoorimiseks. Projekt tekitas huvi ka põhjanaabrites, mis loob ettevõttele Ibiot edasisi koostöövõimalusi.

Tutvu tulemuste ja lõppraportiga siin

Test in Tallinn projekti saab taotlusi esitada jooksvalt.
Uuri täpsemalt https://www.tallinn.ee/et/tallinnovation/testintallinn

 

Sarnased uudised