Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna ettevõte Bisly kaasas arendusse 6,2 miljonit eurot

Tallinna ettevõte Bisly kaasas arendusse 6,2 miljonit eurot

Bisly, hooneautomaatika tehnoloogiat arendav iduettevõte, sõlmis 6,2 miljoni euro suuruse A-seeriate rahastusringi. Uuteks investoriteks on Foxway asutajad Urvo Männama ja Paul Padrik, kes liituvad Aconterra, SmartCap Green Fundi, Pinorena Capitali ja mitme eelmisel aastal konverteeritavaid instrumente kasutanud erainvestoriga.

Juba Eesti turul liider olev Bisly suunab saadud rahastuse Euroopa, eriti Saksamaa ja Suurbritannia turule laienemiseks, kus ettevõte on juba kontorid avanud ja sõlminud olulisi partnerlusi.

Endine tegevjuht Ants Vill on määratud ettevõtte juhiks, et juhtida kasvuprotsessi. Enne Bislysse tulekut aitas ta ettevõttel Skeleton Technologies, ülemaailmsel ülikondenssaatorite ja akude tootjal, kasvada ja laiendada tegevust.

"Saadud rahastus võimaldab Bislyl korraga kahte asja teha: laieneda uutele turgudele ning pidevalt uuendada ja täiustada oma tooteid, et jätkata standardite seadmist tööstusharus. Peame Bisly potentsiaali väga oluliseks meie põlvkonna missioonil võidelda kliimamuutuste vastu. Meie heitkoguseid vähendavad süsteemid on hädavajalikud tasakaalustama jõupingutusi puhta energia tootmisel. Oleme rõõmsad, et meil on samameelsed tulevikku vaatavad investorid," ütles Bisly tegevjuht Ants Vill.

Edasisi plaane silmas pidades loodab Bisly 2025. aastaks süvendada oma kohalolu Euroopas, seejärel plaanib ettevõte laieneda ka Ameerika Ühenriikidesse. Iduettevõte tahab kanda oma Eesti koduturu edu üle teistesse riikidesse ja saada ehitajate ning ehitusprojektide esimeseks valikuks globaalselt.

"Bisly on suurepärases positsioonis ja tal on võimekas meeskond, et seda võimalust ära kasutada. Globaalne nutikate hoonete turg on prognoosi järgi kasvamas 148 miljardi dollari suuruseks 2027. aastaks. See koos ESG-reeglite pidevalt rangema rakendamisega, et täita EL-i kliimaeesmärke, tähendab, et praktilise lahendusena pole Bisly kasvuväljavaadetel peaaegu piire," ütles Foxway kaasasutaja Urvo Männama.

"Nõudlus nutikate hoonetele mõeldud automaatikalahenduste järele kasvab pidevalt, kuid ehitusspetsialistid võitlevad tihti probleemiga leida kaasaegset, skaalitavat ja lihtsalt paigaldatavat lahendust. Bisly tehnoloogia sillutab selle tee ja tõstab lati nutikate hoonetesüsteemide jaoks uuele tasemele," kommenteeris Aconterra esindaja Ron Schuermans.

"Olles Eestis näidanud oma eksperditeadmisi, on Bisly hästi positsioneeritud vastama rahvusvahelisele kasvavale nõudlusele nutika hoonetetehnoloogia järele. Nende arenenud lahendused ja tugev meeskond võimaldavad neil olulisel määral vähendada hoonete CO2-jalajälge kogu maailmas, panustades seega laiemalt kliimaeesmärkide saavutamisse," lisas SmartCapi esindaja Robert Martin.

Euroopa Komisjoni hoonete energiatõhususe direktiivi järgi kulub EL-is hoonetele 40% kogu tarbitud energiast. Lisaks on 85% EL-i hoonetest ehitatud enne 2000. aastat ja 75% neist on halb energiatõhusus. Selline suur hulk vanu ja energiakulukaid hooneid kujutab tõsist väljakutset EL-i järgmistele kliimaeesmärkidele, mis rõhutab nutikate hoonetesüsteemide vajadust.

Tänu tehnoloogia, nii riistvara kui ka tarkvara, nutikale kasutamisele lahendab Bisly probleemid, mis on seotud nutikate hoonete skaleeritavuse, kulude ja integreeritavusega. Tarkvarapoolelt ühendab idufirma ainulaadne ühtne pilveplahtvorm, kuhu on integreeritud klienditeekonna eri etapid ja kus on ka patenteeritud digitaalsete kaksikute süsteem. Bisly riistvaratooted ühilduvad erinevate tootjate lahendustega, nii ei ole arendajad kinni ühe pakkuja lahenduste juures ja kulud on kuni 80% madalamad.

Allikas: EU-Startups