Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Test in Tallinn esimesed projektid said innovatsioonikomisjoni heakskiidu

Test in Tallinn esimesed projektid said innovatsioonikomisjoni heakskiidu

Tallinna linna poolt algatatud programmi Test in Tallinn esimeste projektide hindamisele laekus üheksa taotlust, neist kolmega otsustati edasi liikuda ning loodetakse jõuda testimiseni.

Tallinna abilinnapea Joosep Vimm sõnas, et komisjon hindas projekte nende innovaatilisuse, kasutuspotentsiaali ja programmi fookusvaldkondadega haakuvuse põhjal. „Kuigi esimeses voorus jäid sõelale kolm Eestis tegutsevat ettevõtet, ootame kandideerima ettevõtteid üle maailma. Need projektid, mis jäid sõelale on paljulubavad ja innovaatilised ideed, mille linnaruumis katsetamisest võib kasu saada ka Tallinn,“ selgitas Vimm. 

Linn toetab testimist juhtumipõhiselt innovatsiooniprojektidele kestvusega kuni 12 kuud. Pärast ettevõtja poolt esitatud projekti taotluse esmast valideerimist ja analüüsi suunatakse projekt linnaametite ja ekspertide ülesesse hindamiskomisjoni, kes hindab projekti uuenduslikkust, majanduslikku ja sotsiaalset mõju, jätkusuutlikkust ning selle rakendatavust koostöös Tallinna linnaga. 

Projektidest liikusid järgmisse faasi edasi kolm ettevõtet: 

Green Gravels OÜ, mis on klaasvaht-kergkillustiku tootmisettevõte. Projekti raames soovitakse katsetada ringmajanduse väärtusahelat ja toote kasutusvõimalusi Tallinnas. 

GScan OÜ arendab kosmilise kiirguse baasil põhinevaid lahendusi 3D-mudeldamiseks, mida tehakse koostöös teadusasutustega NICP, iCV Lab ja Tartu Ülikool. Ettevõte soovib testida oma tehnoloogiat Tallinna vanalinna muinsuskaitse hoonete peal, kus on oluline, et analüüsid ei rikuks muinsusväärtust. 

Hydro Engineration OÜ tegeleb sisepõlemismootorite vesinikpõhise puhastusega. Ettevõte soovib testida linna ühistranspordisõidukitel erinevaid hüpoteese eeliste osas, mida vesinikpõhine mootoripuhastus võib linnatranspordi hoolduses paremaks muuta, aidates seeläbi vähendada heitgaaside kogust. 

Nendes kolmes projektis nägi komisjon potentsiaali täiendavate küsimuste lahendamise järel jõuda testimisfaasi Tallinnas. 

Tallinn soovib tutvustada valdkonna ekspertidele ja maailmale laiemalt linna kui soodsat roheinnovatsiooni testkeskkonda, kus katsetada erinevaid tehnoloogiad, eesmärgiga aidata nii kodumaistel kui ka välisettevõtetel jõuda oma toodete ja teenustega globaalselt teistesse linnakeskkondadesse. 

Test in Tallinn on Euroopa rohelise pealinna aastal algatatud initsiatiiv, millega Tallinn soovib kaasa aidata uuenduslike lahenduste kasutusele võtule. Programmi fookusvaldkonnad on liikuvus, energiasääst ja taastuvenergia lahendused. 

Test in Tallinn algatuse ning osalemistingimustega saavad huvilised lähemalt tutvuda veebiaadressil www.tallinnovation.ee/testintallinn. Taotlusi võetakse vastu jooksvalt.