Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

VIDEO. Utilitas teeb soojustorustiku termopildistamist helikopterilt

VIDEO. Utilitas teeb soojustorustiku termopildistamist helikopterilt

Utilitas alustas 4. märtsist Tallinna, Maardu, Haapsalu, Keila ja Rapla kaugküttevõrkude pildistamist helikopterilt termokaameraga. Pildistamisega kaardistatakse torustike tehniline seisukord.

„Pildistamine teostatakse Flir termokaameraga, kasutades uusimat tuvastustehnoloogiat ning tulemusi analüüsitakse tehisintellekti abil. Termopildistamine annab täiendava ülevaate soojustorustike hetkeseisust ning on sisendiks kaugküttevõrgu hoolduse ja investeeringute kavandamisel,“ selgitas Utilitase võrgujuht Elis Fels.

Termopildistamine jaguneb sel nädalal Tallinnas kahele õhtule, väiksemates linnades toimuvad lennud ühe õhtu jooksul. Termopildistamise kuupäevad võivad jooksvalt muutuda, kuna lendude toimumine oleneb ilmastikuoludest ja muust lennuliiklusest.

Pildistamiseks on oluline päikesevalguse puudumine, mistõttu toimuvad lennud peale päikese loojumist vahemikus kell 20-23. Kogu linna soojusvõrgu pildistamiseks lendab helikopter üle ühe koha orienteeruvalt kolm korda, mis tähendab, et ühes asukohas on kuulda helikopteri häält ligi 15 minutit. Lennud toimuvad 300–400 m kõrgusel. Utilitas vabandab võimalike ebamugavuste pärast, mis võivad tekkida helikopteri hilisõhtuste lendude pärast.

Utilitas teeb kaugküttevõrkudest termopilte koostöös Soome ettevõtetega GridJet Oy ja Advian Oy, kellel on selliste tööde teostamise kogemus nii Soomes kui Eestis. Eelmine Utilitase kaugküttevõrkude termopildistamine toimus 2022. aastal.

Allikas: Pealinn