Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Ettevaatust internetis pakutavate meelelahutuslike testide või muude pakkumistega!

Internetis pakutakse mitmeid võimalusi teha kindlaks oma IQ tase.  Selleks tuleb teha test. Testi lehekülje alaosas on kahvatus kirjas veel teksti, mis ei kutsu ennast lugema. Kuid just see ebaolulisena näiv tekst on väga tähtis. Selgub, et pakutud IQ testi lahendamisel saab lahendajast Cold Club abonent, kelle mobiiltelefoni hakkavad saabuma sõnumid pakkumistega, mille eest tuleb maksta.

Neile, kes teksti ja selle all avatavaid „teenuse kasutamise tingimusi" läbi ei loe ning mobiilisõnumid neile tähelepanu pööramata lihtsalt kustutavad, saabub tõehetk järgmise mobiiltelefoni arvega. Kuna pakkumist sisaldanud tekst jäi lugemata ja testis avaldati oma mobiilinumber, on sattutud olukorda, kus olla ei tahaks.

Kirjeldatu on vaid üks näide internetis leiduvate näiliselt meelelahutuslike ahvatluste kohta, mida on väga palju ja väga erinevaid. Lisaks internetile on ka näiteks telereklaame, kus pakutakse võimalust tellida huvitav mobiilihelin, kuid selle tellimisel võite samuti tahtmatult liituda tasulise perioodilise teenusega.

Kui selgub, et olete siiski tahtmatult ja tähelepanematusest sattunud tasulise meelelahutusteenuse (mobiilihelinad ja taustapildid vms) püünisesse, siis lõpetage see võimalikult kiiresti. Enamasti saab seda teha sõnumiga STOP teenusepakkuja numbrile, millele peab kindlasti saabuma kinnitus, et asi on lõpetatud.

Vajadusel on võimalik pöörduda nõu ja abi saamiseks Tallinna tarbijakaitse infopunkti tel 640 4232 või e-posti aadressil tarbijainfo@tallinnlv.ee.

Ärge avage arvutis tekste ega asuge pakutud ülesandeid täitma enne, kui olete üheselt aru saanud, millega on tegemist, mida pakutakse ja kui palju see maksab. Mõelge hoolega, kas pakutavat tegelikult vajate. Ärge sisestage oma mobiilinumbrit suvaliste küsijate veebilehele. Juhendage ja õpetage ka oma lapsi hoiduma kirjeldatud toimingutest.

Viimati muudetud 07.03.2022