Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kauplemine tänava- ja turukaubanduses või linnaasutuse korraldataval üritusel

Kauplemine tänava- ja turukaubanduses või linnaasutuse korraldataval üritusel

Tallinnas leidub palju ettevõtlikke inimesi, kes avaldavad soovi kaubelda tänavakaubanduse korras, linnaasutuse korraldataval avalikul üritusel või näiteks mõnel Tallinna turul. Taoliseks kauplemiseks on vajalik omada müügiluba, mida nüüd on võimalik kiirelt taotleda Tallinna avalike kogunemiste infosüsteemis (AKIS).

Kandekaubanduse teostamiseks, lühiajaliseks tänavakaubanduseks või kauplemiseks linnaasutuse korraldataval avalikul üritusel tuleb taotleda müügiluba. Müügiluba on vajalik ka isikutel, kes soovivad lühiajaliselt kaubelda Tallinna munitsipaalturgudel (Nõmme turg, Mustamäe turg, Kalaturg).

Kandekaubanduseks loetakse Tallinna linnale kuuluval avalikult kasutataval maa-alal  toimuvat kauba müüki müüja käest, käsikorvist, jalgrattalt või muust müüja kantavast või kaasaveetavast inventarist.

Lühiajaline tänavakaubandus hõlmab Tallinna linna omandis oleval avalikult kasutataval maa-alal toimuvat kauba või teenuse müüki kuni kahel päeval ühe kuu jooksul.

Müügiluba on võimalik taotleda Tallinna avalike kogunemiste infosüsteemi (AKIS) iseteeninduse keskkonnas. 

Juhul, kui vajad müügiloa taotlemisel abi, siis küsi nõu:

  • lühiajalise tänavakaubanduse ja kandekaubanduse osas vastavast linnaosa valitsusest, kelle haldusterritooriumil soovid kauplema hakata. Linnaosade valitsuste kontaktandmed leiad siit
  • Tallinna munitsipaalturgudel kauplemise osas nõu saamiseks pöördu Tallinna Turgude poole telefonil 5330 1971 või 5307 4788 või saada e-kiri aadressil [email protected]
  • avalikul üritusel kauplemise kohta info saamiseks pöördu avaliku ürituse korraldajaks oleva linnaasutuse poole (nt Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet, linnaosade valitsused jne)

Tutvu ka Tallinna Linnavolikogu 06.04.2023 määrusega nr 6 „Kaubanduse korraldamine Tallinna linnas“.

Linnaosa valitsuse väljastatavate müügilubade hinnad on kehtestatud Tallinna Linnavalitsuse 26.04.2023 korraldusega nr 382 „Linnaosa valitsuse väljastatavate müügilubade hindade kehtestamine“.
 

Viimati muudetud 21.02.2024