Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Mida tuleks kauplejal teada majandustegevuse registrist?

Mida tuleks kauplejal teada majandustegevuse registrist?

Kaubanduse valdkonnas tegutsevatel ettevõtjatel on alates 1. juulist 2014 kohustus kanda oma tegevuskohad majandustegevuse registrisse (MTR), kui kaubeldakse alkohoolsete jookide, tubakatoodete või tubakatoodetega seonduvate toodetega või tegeletakse biotsiidide, hambavalgendustoodete või lõhkeainete lähteainete hulgimüügiga.

Majandustegevusteate esitab ettevõtte juhatuse liige MTR-ile riigiportaali eesti.ee või notari kaudu. Teade esitatakse hulgikaubanduse, jaekaubanduse või toitlustamise tegevusalal. Kui MTR-is olevad andmed muutuvad, peab  ettevõtja esitama majandustegevusteate muutmise teate. Kui majandustegevus tegevuskohas ajutiselt või püsivalt lõpetatakse, esitab ettevõtja MTR-ile majandustegevusest ajutise või täieliku loobumise teate.

Kui majandustegevusteate esitamise käigus tekib küsimusi pöörduge Tallinna tarbijakaitse infopunkti Vabaduse väljak 7 I korrusel, helistage tel 640 4232 või kirjutage e-posti aadressil [email protected]!

Muude kaupadega kauplemine on vaba majandustegevus ega nõua müügikohtade kandmist MTR-i.

Majandustegevuse seadustiku üldosa seaduse § 30 lõigete 6 ja 7 kohaselt esitab ettevõtja koos majandusaasta aruandega ning füüsilisest isikust ettevõtja koos tuludeklaratsiooniga kinnituse, et ta on täitnud teatamiskohustuse või et tal puudub vastav kohustus. Seetõttu ei pea ettevõtjad enam täitma enne 1. juulit 2014 kehtinud registreeringu õigsuse kinnitamise kohustust.

Viimati muudetud 21.05.2024