Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

TALLINNA TARBIJAÕIGUSTE PÄEVAL TEHTUD ETTEKANDED!

TALLINNA TARBIJAÕIGUSTE PÄEVAL TEHTUD ETTEKANDED!

20. märtsil 2012 toimus Rahvusraamatukogus Tallinna Tarbijaõiguste päev, mida linn korraldas juba neljandat korda, tähistamaks iga-aastast märtsikuist üleeuroopalist tarbijate päeva.

Seekordsest teabepäevast võttis osa üle 300 inimese, kes esitasid ettekandjatele ka hulgaliselt küsimusi, millest saab järeldada, et tarbijakaitsealane teavitustöö ja ka inimeste otsene abistamine nende murede lahendamisel kohaliku omavalitsuse poolt on hädavajalik.

Tarbijaõiguste päeval toimunud ettekanded:

1. "Mida töötaja ja tööandja peaks silmas pidama töölepingu lõpetamisel", Helen Tonkson - Koit

2. "Ravimitega reisimine ja ravimite postiga saatmine", Inge Mäe

3. "Mida pidada silmas internetist kauba ostmisel" ja "Kuidas saaks tarbija reiside ostmisel end kindlustada võimalike ebameeldivuste eest", Andres Sooniste

4.  "KÜ pankroti võimalikkus, inkassofirmade kaasamine võlgade sissenõudmisel", Oksana Kutšmei

5. " Mis on Õiglane kaubandus", Jaanus Välja

6. "Mida toob korteriomanikule kaasa uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus". Eelnõu tutvustus, Priidu Pärna

 

Euroopa Liidu tarbijate päeva konverents toimus sel aastal Kopenhaagenis. Konverentsil käsitleti jätkusuutlikku tarbimist puudutavaid teemasid.

Arutleti teemadel, kuidas on lähtuvalt praegusest majanduskriisist muutunud tarbimismustrid ning millised peaksid olema edasised suunad ja tegevused.

Konverentsil osales ka Tallinna Ettevõtlusameti hinna ja tarbijakaitse teenistuse peaspetsialist. Täpsemat infot konverentsi kohta leiab inglise keeles siit.

 

Viimati muudetud 21.02.2024