Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Hea ettevõtja, jõulukaupade müügil pea meeles!

Hea ettevõtja, jõulukaupade müügil pea meeles!

1. Anna tarbijale tõene eestikeelne teave pakutavate kaupade omaduste ja kasutamistingimuste kohta.

2. Avalda hinnasildil müügihind ja ühikuhind (liitri, kilogrammi, meetri vm) selgelt nähtavalt ja üheselt mõistetavalt. Allahindluse puhul peab hinnasildil olema võrdlemiseks kirjas ka varasem hind, mis on viimase 30 päeva madalaim hind.

3. Veendu, et tehniliselt keerukale, ohtlikke aineid sisaldavale või kasutamisel erioskust nõudvale kaubale on lisatud eestikeelne kasutusjuhend.
 
4. Pea meeles, et sidevahendi abil (nt e-poes)  või väljaspool kaupleja äriruume (nt tarbija kodus või töökohas) sõlmitud lepingu puhul kehtib tarbijale 14-päevane vahetamis- ja tagastusõigus. Kui tutvumiseks antud 14 päevaga on kaupa kasutatud muul viisil, kui seda saab teha poes või kui kaup tagastatakse kahjustatud originaalpakendis või ilma pakendita, vastutab tarbija kauba väärtuse vähenemise eest ja kaupleja võib nõuda selle hüvitamist.

5. Pea meeles, et tarbija võib ostetud kaubal või teenusel puuduse ilmnemisel pöörduda kaupleja poole oma pretensiooniga kahe aasta jooksul. Kaupleja on kohustatud puuduse kõrvaldama või asja asendama. Seadus eeldab, et esimesel 12 kuul ilmnenud puudus oli olemas juba toote tarbijale üle andmisel. Kui puudust ei õnnestu kõrvaldada ja asja ei saa asendada, tekib tarbijal õigus lepingust taganeda.

6. Erista tarbija pretensiooni esitamise õigust ja kaupleja poolt vabatahtlikult antavat müügigarantiid. Müügigarantii andmine on vabatahtlik, aga kui see antakse, peab see asetama tarbija seadusega võrreldes soodsamasse olukorda. Tarbija peab saama müügigarantii tingimustega endale sobival kujul tutvuda (paberil, elektrooniliselt).

Küsimusega pöördu Tallinna tarbijakaitse osakonna poole tel 640 4232, e-posti aadressil [email protected] või tule nõustamisele tarbijakaitse infopunkti Vabaduse väljak 7 I korrusel.

Rohkem infot Tallinna tarbijakaitse portaalist.