Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kaupa valides võrdle ühikuhindu ja säästa raha!

Kaupa valides võrdle ühikuhindu ja säästa raha!

Kas oled kaupluses valikuid tehes märganud, mis on kauba kilo või liitri hind? Näiteks milline pesuvahend on kõige soodsama hinnaga? Kas soodsam on sama pesugeel 1,1 l pakendis hinnaga 7.99 või 2,2 l pakendis hinnaga 13.99? Mida tuleks võrrelda, et teha soodsam valik ja säästa raha?

Sama toote liitri hind on suuremas pakendis üldjuhul odavam, kui väiksemas ja kuigi ühekordne väljaminek on suuremat kogust ostes suurem, võimaldab see pikemas perspektiivis raha kokku hoida.

Sama reegel kehtib ka toidukaupade puhul, näiteks võrreldes juustu ühikuhindu. Traditsioonilise eesti juustu kilogrammi hind 200-grammises pakendis on 16.95, sama juustu kilohind 500-grammises pakendis aga 12.98, mis teeb nende kahe toote kilohinna vaheks 4 eurot. Kui sööjaid on piisavalt, et 500 g juustu säilivusajal ära tarbida, oleks mõistlik valida see.

Ühikuhindu võrreldes selgub, kuidas osta sama toodet kõige soodsama hinnaga.

Kaupleja peab teavitama tarbijat kauba müügihinnast ja ühikuhinnast:
  • müügihind on kauba eest tasutav lõpphind, mis sisaldab ka käibemaksu
  • ühikuhind on kauba ühe kilogrammi, liitri, meetri, ruutmeetri, kuupmeetri või tükihind (nt ühe pabermähkme hind pakis)
Nii müügi- kui ühikuhind peavad olema märgitud kaubale või selle pakendile või välja pandud kauba vahetusse lähedusse. Ühikuhinna avaldamine võimaldab tarbijal võrrelda sama toote kilogrammi või liitri hinda erineva suurusega pakendites, et teha parim valik.

VÕRDLE SISSEOSTE TEHES ÜHIKUHINDU JA SÄÄSTA RAHA!

Nõu saamiseks pöördu Tallinna Strateegiakeskuse linna ettevõtlusteenistuse tarbijakaitse osakonna poole telefonil 640 4232, kirjuta e-posti aadressil [email protected] või tule Tallinna tarbijakaitse infopunkti Vabaduse väljak 7 I korrusel. Aitame kasulike nõuannetega.
Tutvu ka uue TARBIJA ABC-ga ja külasta Tallinna tarbijakaitse portaali, kus on palju huvitavat lugemist.