Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Tänaval reklaami head toitu, mitte vägijooki!

Hea toidu juurde käib tavaliselt ka hea jook, vahel ka alkohoolne jook. Aga kas selle joogi reklaamimine kutsub rohkem tarbijad sinu juurde ka Sinu kohvikusse, pubisse või restorani? Tegelikult on lihtne tõde, et vaatamata sellele, kas alkohoolse joogi välireklaam suurendab Sinu klientuuri või mitte, on see keelatud.

Reklaamiseaduse kohaselt on alkohoolse joogi välireklaam keelatud. Keeld on absoluutne ega näiteks olene alkohoolse joogi mahuprotsendist. Alkoholi reklaam on alkohoolse joogi kohta mis tahes üldtajutaval kujul avalikustatud teave selle toote müügi suurendamise eesmärgil.

Ja milline on välireklaam? Välireklaamiks võib pidada reklaami, mis on paigutatud avalikku kohta või mis on avalikust kohast jälgitavad. Näiteks: linnatänavatega külgnevatele aladele, väljakutele, hoonete väliseintele, spordiväljakutele, ühistranspordivahendite sise- ja väliskülgedele. Samuti toitlustusettevõtte või kaupluse vaateaknale paigutatud reklaam, mis on selgesti suunatud tänaval möödujatele või tegevuskoha ette paigutatud harkjalg.

Keelatud alkoholi välireklaami kohta näteid: „jahutav Aperol Spritz ainult 5 €“, „ÕLU 2=3“ või „Happy Hour kokteilid -50%“. Juhul, kui on soov reklaamida alkoholivaba kokteili, õlut või muu sellelaadset, siis tuleb nähtavalt ja selgelt lisada juurde viide ALKOHOLIVABA.

Alkohoolsete jookide müügihinnad on lubatud avaldada üldise menüü osana ja kooskõlas vastava määrusega, mille järgi  on lubatud toitlustusettevõtte peasissekäigu läheduses avaldada seal pakutavate roogade ja jookide hinnakiri.

Kui Teil tekkis küsimusi reklaamiseaduse nõude ja selle täitmisega, pöörduge täpsema info saamiseks Tallinna Strateegiakeskuse linna ettevõtlusteenistuse tarbijakaitse osakonna poole telefonidel 640 4232 või 640 4398 või saatke e-kiri kaubandus@tallinnlv.ee.

Täpsemalt selle ja muude huvitavate teemade kohta loe ka Tallinna tarbijakaitse veebist.