Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Uudised

Müügileping.jpg

Mida tähendab tarbija jaoks kauba ostmisel sõlmitav leping?

Palju on räägitud tarbija õigusest esitada kauba lepingutingimustele mittevastavuse ilmnemisel kauplejale pretensioon. Aga millisest lepingust me sel puhul räägime? Kas leping ei peaks olema kahepoolselt allkirjastatud dokument? Kuigi Sa kauba eest makstes ja kassatšekki saades midagi ei allkirjasta, oled sõlminud kauplejaga müügilepingu. Selle kohaselt vastutab kaupleja, et ostetud toode on kvaliteetne ja teave selle omaduste, kasutamistingimuste ja hinna osas tõene ning ostja võtab kohustuse valitud kauba eest tasuda.
Nõmme turg Juustupood.jpg

Kaupa valides võrdle ühikuhindu ja säästa raha!

Kas oled kaupluses valikuid tehes märganud, mis on kauba kilo või liitri hind? Näiteks milline pesuvahend on kõige soodsama hinnaga? Kas soodsam on sama pesugeel 1,1 l pakendis hinnaga 7.99 või 2,2 l pakendis hinnaga 13.99? Mida tuleks võrrelda, et teha soodsam valik ja säästa raha?
iStock kauplus 2.PNG

Külasta Tallinna tarbijakaitse portaali!

Teadmised kaitsevad — vaid teadlik kaupleja ja tarbija suudab vältida vigu ning ennetada probleeme, mille lahendamine ei ole mõnikord sugugi lihtne. Lihtsaim viis tarbijakaitsealase teabe saamiseks on külastada Tallinna tarbijakaitse portaali, mis on nüüd lisaks eestikeelsele kättesaadav ka vene keeles.
tubakas.jpg

Erinõuded tubakatoodete müügil!

Tubakatoodete ja nendega seonduvate toodete tervist kahjustava mõju tõttu kehtivad nende toodete suhtes mitmed piirangud. Erinõuded on kehtestatud toodete väljapanekule ja reklaamile, nendest olulisemad tulenevad tubakaseadusest ja reklaamiseadusest.

Mida tuleks teada elektri ostmisest?

Elektrienergiaga varustamiseks on tarbijal sõlmitud kaks lepingut — elektrimüüjaga elektrienergia ostmiseks ja võrguettevõtjaga võrguteenuste kasutamiseks. Kui elektri tarbimisel elektrimüüjaga lepingut sõlmitud ei ole, kasutatakse üldteenust. Teadliku valiku tegemiseks saab tarbija tutvuda erinevate pakettide pakkumistega elektrimüüjate ja võrguettevõtjate veebilehekülgedel. Suurim võrguettevõtja on Eestis Elektrilevi.