Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Uudised

Täpsem otsingLihtsam otsing
Pexels Iluteenused.PNG

Ettevõtjale, kes hakkab osutama iluteenuseid

Kõik me soovime head välja näha ja kuna endal juuste lõikamine üldjuhul hästi ei lõppe, läheme ilusa soengu saamiseks ikkagi juuksuri juurde. Aga mida tuleks teada, kui otsustame ettevõtjana ise juuksuri- või mõnda muud iluteenust pakkuma hakata?
EcoLabel 30 aastat.PNG

Mida tähistab ökomärgis EcoLabel?

Ökomärgis EcoLabel tähistab keskkonnasõbralikku toodet või teenust, lähtudes selle mõjust keskkonnale alates toorme tootmisest kuni jäätmete kõrvaldamiseni. Märgis aitab tarbijal eristada tervisele ja keskkonnale ohutumat toodet või teenust teistest samaväärsetest, samal ajal andes ettevõtjale turueelise. Tegemist on suurepärase keskkonnakommunikatsiooni vahendiga — märgisega toote tutvustamiseks, läbimüügi suurendamiseks ja tarbijate usalduse pälvimiseks.
Pexels Parim enne 1.PNG

Mis vahe on „parim enne“ ja „kõlblik kuni“ märgistusel?

Toidukaupade märgistusel „parim enne“ ja „kõlblik kuni“ on lihtne vahet teha, mõeldes sõnade tähendusele. „Kõlblik kuni“ ehk säilivusaeg märgitakse kiiresti riknevale kaubale, näiteks toorele lihale, mis ei ole pärast vastavat kuupäeva söömiseks kõlblik. Säilivusaja ületanud kaupa pole lubatud müüa ega tarbida. „Parim enne“ märgisega toit on kuni vastava kuupäevani parima kvaliteediga, kuid ka pärast seda mõnda aega õigete säilitustingimuste puhul söömiseks kõlblik. „Parim enne“ märgistust kannavad pikema säilivusajaga kaubad, näiteks leib, sai ja kuivained.
Müügileping.jpg

Mida tähendab tarbija jaoks kauba ostmisel sõlmitav leping?

Palju on räägitud tarbija õigusest esitada kauba lepingutingimustele mittevastavuse ilmnemisel kauplejale pretensioon. Aga millisest lepingust me sel puhul räägime? Kas leping ei peaks olema kahepoolselt allkirjastatud dokument? Kuigi Sa kauba eest makstes ja kassatšekki saades midagi ei allkirjasta, oled sõlminud kauplejaga müügilepingu. Selle kohaselt vastutab kaupleja, et ostetud toode on kvaliteetne ja teave selle omaduste, kasutamistingimuste ja hinna osas tõene ning ostja võtab kohustuse valitud kauba eest tasuda.