Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Uudised

Täpsem otsingLihtsam otsing
Tarbija infoleht_ost e-poest

Tarbija infoleht

Tarbijahariduse programmi raames jõudis äsja tarbijateni infoleht „Ole tark tarbija — teadmised kaitsevad“, mis sisaldab palju kasulikku teavet ja juhib tähelepanu ohtudele, mida teadlikul tarbijal on võimalik vältida.
Pakend_AI

Kas tead kuhu viia pakendijäätmed?

Pakendijäätmete teke on igapäevane nähtus – mistahes ostu korral tekib pakendist ühel hetkel pakendijääde. Kas tead tarbijana oma võimalusi mida pakendijäätmetega teha?

15. märts on ülemaailmne tarbijaõiguste päev

Ülemaailmse tarbijaõiguste päeva tähistamise traditsioon sai alguse USA presidendi J. F. Kennedy kõnest 15. märtsil 1962, milles deklareeriti tarbija õigused. See pani aluse tarbijate õiguste seadustamisele ja võeti aluseks ÜRO tarbijakaitsejuhiste väljatöötamisel.

Kaupleja, mida tuleks teada toote ohutusest?

Tarbijale müügiks pakutav kaup peab olema nõuetekohane, sihipärasel kasutamisel ohutu ja nende omadustega, mida tarbija õigustatult eeldab. Tarbija peab saama olla kindel, et kui ta täidab toote kasutuselevõtu-, paigaldus- ja hooldusnõudeid, on tagatud ka ohutus.

Tellimuslõksud

Kas teile on näidatud 1000-kordse suurendusega tolmulesta pilti ja pakutud puhastusseadet selle madratsilt eemaldamiseks? Paljudele meist on ja kujutlus taolistest voodinaabritest tekitab soovi osta kuitahes kallis puhastusseade nendest vabanemiseks. See on vaid üks näide tellimuslõksudest, mis tarbijaid ohustavad.