Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Ehitustööd ja tänavate sulgemised Tallinnas

Ehitustööd ja tänavate sulgemised Tallinnas

ehitustood.png Siit leiate teavet olulisematest ehitustöödest ning nendega kaasnevatest ajutistest liikluse ja ühistranspordi ümberkorraldustest.

Tallinn ehitab ümber tänavaid ja parandab teid. Kõige parem on teha seda suvel, mil on koolivaheaeg ning koormus liiklusele väiksem. Enne, kui saame nautida parema linnaruumi poolt pakutavaid hüvesid, tuleb teha töid, mis paraku mõjutavad meie kõigi liikumisvõimalusi. Kohati suletakse ajutiselt sõiduradu või teid, on ehitusmüra ja tolmu.

Tallinna linna ehitusobjektid

 

Võrguvaldajate ehitusobjektid  


Selleks, et teetööde mõju liiklejatele, elanikele ja ettevõtetele oleks võimalikult väike, on siin kirjas põhimõtted, millest Tallinna linn teetöid tehes lähtub ning mille järgimist nõuame ka ehitajatelt.
 
Jalakäijatele, ratturitele ja kohalikele elanikele on kogu ehitusperioodi vältel tagatud ligipääs kodudele, töökohtadele ning avalikele teenustele. Kui ehitus toimub kõnni- või rattateel, on inimeste teekonnad suunatud ümber selliselt, et nii 8- kui 80-aastasel oleks ohutu ning võimalikult lühike maa vaja kõndida.

Ühistranspordi graafikuid ja liikumisteid vaadatakse pidevalt üle, et tagada järjepidev ja linlaste vajadustele vastav bussi-, trammi- ja trolliliiklus. Uusi ajutisi liine ja marsruute avatakse ning kohendataks jooksvalt ümber.

Autoliiklus on ümber suunatud nii, et juhid saaksid ehitusobjektide ümbruses sujuvalt liikuda. Vajadusel reguleerivad suurematel ristmikel liiklust reguleerijad. Linn teeb koostööd tasuta navigatsioonirakendusega Waze, mis kuvab reaalajas teavet liiklusummikute, avariide, teetööde ja muude liiklusolude kohta, pakkudes autojuhtidele juhiseid ja marsruute ummikute vältimiseks ning sihtkohta kiiremini ja tõhusamalt jõudmiseks.

Tallinna linnaametid pingutavad igapäevaselt, et vähendada tööde mõju ja tagada linlaste võimalikult vähene häirimine. Näiteks väldime võimalikult palju öösiti ja pühapäeviti töötamist, et inimeste tervist suure müraga võimalikult vähe kahjustada.

Tallinn soovitab kõigil, kel võimalik, sõita linnas ühistranspordiga ja rattaga. Nii vähenevad ummikud, eriti teetööde ajal ning inimesed, kes autota liigelda ei saa, peavad veetma vähem aega ummikutes.


Täiendav info ja ettepanekud


Kui näete tänaval teetöid ning soovite lisainfot, võite külastada Tallinna operatiivinfo lehte opinfo.tallinn.ee (vasakul menüüst valida “Otsi teadet”). Siit saab teada, millal mida ehitatakse ning kas ehitajaks on Tallinna linn või erinevad võrguvaldajad nagu Elektrilevi, Utilitas või mõni teine.


Kui märkate tänaval, et näiteks liiklusmärgid on paigutatud kõnniteele nii, et seal ei pääse lapsevankriga liiklema või on liiklus muul moel takistatud, helistage Tallinna abitelefonile 14 110.

Kui soovite teavitada linna murdunud puust, koristamata prügist, teeaugust või on teil mõni konkreetne ettepanek tänava paremaks tegemisel, tehke pilt ning lisage kirjeldus linna hooldus-, heakorra ja haljastustööde infosüsteemis või kasutage rakendust Towning (allalaetav telefoni ja arvutisse, Apple Store või Google Play).

Kui soovite teada, millest lähtub Tallinna linn tänavate kujundamisel ning ehitamisel (teaduslikud lähtekohad, strateegilised sihid, parimad praktikad ja mõõdikud), soovitame tutvuda linna peamise arengukavaga “Tallinn 2035”.  Tallinnal on Londoni linna eeskujul “Üheksa tänavatüüpi”. Peatükk “Sõbralik linnaruum” kirjeldab kuidas avaldub 15-minuti linna mõiste tänavaruumis. Saate teada kuidas loome tervislikku linnaruumi.  Üksikasjalikmad sihid ja mõõdikud leiate aga “Säästva linnalise liikuvuse kavast 2035” 

Tallinna rattastrateegia toob välja põhimõtted, juhised ja kaardid jalgrattateede rajamisel aastani 2027.  

Viimati muudetud 09.07.2024