Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Elaniku parkimistasu soodustus

Elaniku parkimistasu soodustus

Avalikul tasulisel parkimisalal elavad inimesed saavad taotleda parkimistasu maksusoodustust. Ühe rahvastikuregistrisse elukohaks kantud aadressi kohta antakse Tallinna elanikule maksusoodustus ühe B‑kategooria sõiduauto või neljarattalise AM-kategooria mootorsõiduki parkimiseks tema elukohale vastavas parkimistsoonis. Soodustus kehtib 12 kuud.

Isik, kellele on antud elaniku maksusoodustus sõiduki parkimiseks, saab alates 2. aprillist 2022 iseteenindusportaalis www.parkimine.ee ise muuta sõiduki registreerimisnumbrit, mille parkimiseks tasulisel parkimisalal on antud maksusoodustus ning kasutada maksusoodustus teise sõiduki parkimiseks.

Sõiduki registreerimisnumbri muutmiseks toimi iseteenindusportaalis järgmiselt:

Sõiduki registreerimisnumbri muutmiseks iseteenindusportaalis kuvatakse elaniku maksusoodustuse andmete juures „Muuda sõidukit“ nuppu, millel klõpsates avaneb sõiduki numbri muutmise väli, kuhu sisestatakse uus sõiduki registreerimisnumber. Peale sõiduki registreerimisnumbri muutmist antakse muutmise kohta teade „Andmed muudetud“. Sõiduki registreerimisnumbrit on võimalik muuta üks kord 24 tunni jooksul. Sõiduki registreerimisnumbri muutmisel tehakse päring Transpordiameti liiklusregistrisse, tuvastamaks, kas isik on antud sõiduki omanik, kasutaja või vastutav kasutaja. Kui isik ei ole sõiduki registreerimistunnistusele kantud omaniku, vastutava kasutaja või kasutajana, siis kuvatakse vastav teavitus ning sõiduki registreerimisnumbrit muuta ei saa. Kui elanik üritab uuesti vähem kui 24h möödudes sõiduki registreerimisnumbrit muuta, siis kuvatakse veateade.

Taotlusi elaniku parkimistasu maksusoodustuste andmiseks  saab esitada alates 1. maist elektrooniliselt e-postiaadressile [email protected]

Täiendav informatsioon tel. 640 4456

Elaniku parkimisluba saab taotleda Tallinna elanik:

  • kelle elukoht taotlemise hetkel ja vähemalt kaks kuud enne seda asub rahvastikuregistri andmetel tasulise parkimisala piires ja
  • kelle nimi on kantud sõiduki registreerimistunnistusele omaniku, vastutava kasutaja või kasutajana.

    Elaniku maksusoodustust ei saa inimesed, kelle elukoht on rahvastikuregistri andmetel hoones, mille püstitamiseks on saadud ehitusluba pärast 1. jaanuari 2022.