Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Kodanike kaebuste lahendamine

Avaldused, vastulaused/vaidlustused ja info korrarikkumistest palume teavitada järgnevalt:

Kui kinnistu on niitmata ja korrastamata või kõnnitee on lehtedest, lumest ja jääst puhastamata või on ohtlikud jääpurikad või on probleemiks ehitus- ja kaevetööd, puude lõikamine, jäätmed, grafiti või eksimused koerte ja kasside pidamisel, siis palume saata teavitus aadressile heakorraavaldused@tallinnlv.ee

Aadressile parkimine@tallinnlv.ee palume saata AINULT parkimistrahvide vaided ja vastulaused. Parkimisega seotud küsimuste korral palume helistada tööpäeviti kell 09.00-16.00 numbril 53003103.

Aadressile munitsipaalpolitsei@tallinnlv.ee palume saata tähelepanekud järgmistel juhtudel:

  • valesti pargitud sõiduk (kõnniteel, rohealal, invakohal, ülekäigurajale liialt lähedal)
  • valesti paigaldatud liiklusmärk
  • probleemid taksoga
  • tubakatooteid või alkoholi tarbivad noored

Samale aadressile munitsipaalpolitsei@tallinnlv.ee saata oma tähelepanekud, ettepanekud, märkused, vastulaused ja kaebused.

Küsimuste ja kiiret lahendust vajavate olukordade puhul korral palume helistada mupo korrapidamise infotelefonil 14410, mis töötab ööpäevaringselt või telefonil 661 9860.

 

Trahvide tasumine

Tallinna linna veebilehel on võimalik määratud hoiatustrahvi eest tasuda iseteenindusportaalis. Trahvi tasumisel avaneb maksjal juba pooleldi eel-täidetud makseblankett, kus on kirjas valitud panga nimi, viitenumber ja konto, kuhu maksta. Uude keskkonda saate sisse logida ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID abil.
Tallinna e-teeninduses aadress on: https://taotlen.tallinn.ee/
 

Kui Teile on koostatud väärteootsus rahalise trahviga, siis määratud trahv tuleb tasuda ainult pangaülekandega, väärteootsuses märgitud tähtaja jooksul ning maksekorralduses peavad olema korrektselt märgitud alljärgnevad makserekvisiidid:

Saaja: Tallinna Linnakantselei

Saaja kontod:

SEB Pank: IBAN: EE311010220061053015 SWIFT: EEUHEE2X

Swedbank: IBAN: EE532200221035708677 SWIFT: HABAEE2X

LHV Pank: IBAN: EE437700771000968905 Swift/BIC: LHVBEE22

Luminor Bank: IBAN: EE481700017001237124 SWIFT: NDEAEE2X

Trahvi viitenumber: väärteootsusel märgitud unikaalne 16 kohaline number

 

NB! Loetletud makserekvisiitide kasutamine on kohustuslik. Ühe neist ebakorrektne märkimine või märkimata jätmine toob kaasa trahvi tasumise ebaõnnestumise ning  trahviraha kantakse isiku kontole tagasi.

Kui tasutakse teise isiku eest, siis tuleb kindlasti lisada selgitusse isiku nimi, kelle eest trahv tasuti ning lisaks võib ka märkida väärteootsuse numbri

Sooritades rahatrahvi ülekannet välisriigis asuvast pangast, on vajalik kasutada Eestis asuva panga BIC ehk SWIFT koodi.

 

Lisainformatsioon:

Määratud rahatrahvi maksmiseks vajalikud makserekvisiidid on märgitud süüdlasele väljastatud või kättesaadavaks tehtud väärteootsusele.

  1. Määratud trahvid tuleb tasuda tähtajaks, milleks on väärteootsusel märgitud jõustumise/tasumise tähtaeg.
  2. Tähtajaks tasumata väärteotrahvid saadetakse vastavalt VTMS § 203 lg 2 kohtutäiturile sundtäitmiseks 10 päeva jooksul alates lahendi jõustumisest.
  3. Tasumisele järgneval päeval on mõistlik kontrollida oma pangakonto väljavõtet. Kui ülekandel esines mõni viga, kantakse tasutud summa maksjale panga poolt tagasi ning ülekannet ei toimu.
  4. Kui tähtajaks tasumata jäetud väärteotrahvi sissenõudmiseks on alanud täitemenetlus, tuleb määratud trahv tasuda vastava kohtutäituri kontole ning kasutada täitmisteatel märgitud rekvisiite.
  5. Topelt- või enamtasutud või ekslikult trahvikontole laekunud summat on maksjal õigus tagasi taotleda. Selleks tuleb esitada vastav avaldus, kus tuleb märkida, kellele ja millisele pangakontole tuleb raha tagastada.

Muude probleemide ilmnemisel võite ühendust võtta Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti registriosakonnaga numbril 661 9868 või saata teate e-posti aadressile: munitsipaalpolitsei@tallinnlv.ee