Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Parkimiskaart erivajadusega inimesele

Parkimiskaart erivajadusega inimesele

Parkimiskaart on kaart, mis lihtsustab puudega inimesel või tema saatjal sõiduki parkimist. Kaart antakse välja tasuta.

Parkimiskaart väljastatakse inimesele, kellel esineb:

  1. keskmine, raske või sügav liikumispuue;
  2. keskmine, raske või sügav nägemispuue;
  3. ajutine liikumispuue, mis tingib liikumisabivahendi kasutamise või ajutine nägemispuue.

Kui kaua parkimiskaart kehtib?

  • Parkimiskaart antakse välja puuet tõendavale dokumendile märgitud puude raskusastme kehtivuse perioodiks, kuid mitte kauemaks kui 5 aastaks.
  • Ajutise liikumis-või nägemispuude korral antakse parkimiskaart arstitõendi alusel kõrvalekalde möödumise perioodiks, kuid mitte kauemaks kui 6 kuuks.

Parkimiskaart väljastatakse inimesele, mitte sõidukile ja seega on parkimiskaardi taotlemine, välja andmine ja selle kasutamine isikupõhine ning lubatud ainult juhul kui tegemist on parkimiskaardi saanud isiku sõitude ja parkimisega.

Alates 1. juunist 2023 toimub kodanike vastuvõtt liikumispuudega ja pimedat inimest teenindava sõiduki parkimiskaartide (edaspidi parkimiskaart) esitamiseks Tallinna Linnavalitsuse teenindussaalis Vabaduse väljak 7 igal neljapäeval kell 8.15 kuni 12.15 ja 13.00 kuni 17.00.

Lisaks on alates 1. juunist 2023 võimalus esitada taotlusi parkimiskaartide andmiseks iseteenindusportaalis www.parkimine.ee ja alates 1. maist 2023 ka elektrooniliselt  e-postiaadressile  [email protected].

Elektrooniliselt esitatud parkimiskaardi taotlus peab olema digitaalselt allkirjastatud ning taotlusele tuleb lisada taotleja foto ning koopia sotsiaalkindlustusameti  puudeotsusest või perearsti/eriarsti teatisest. Taotleja foto on võimalik alla laadida veebiaadressil www.eesti.ee.

Iseteenindusportaali www.parkimine.ee või elektrooniliselt e-postiaadressil [email protected] tellitud parkimiskaardid saadetakse taotleja elukoha aadressile. 

Täiendav informatsioon tel. 640 4456