Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Psühholoogiline nõustamine

Psühholoogiline nõustamine

Tallinna Perekeskus pakub lastele ja peredele tasuta psühholoogilist nõustamist. Nõustamine toimub eesti või vene keeles. Psühholoogide vastuvõtule saavad pöörduda Tallinnasse registreeritud lapsed ja lastega pered. Teenust osutatakse nõustamiskeskuses tööpäevadel (eelregistreerimisega).

Millega on tegu? Psühholoogiline nõustamine on nõustaja ja kliendi vaheline privaatne kohtumine, kus saab rääkida pingetest ja konfliktidest, mis tekitavad rahulolematust ja tugevaid negatiivseid emotsioone. Nõustamisel analüüsitakse põhjuseid, mis on keeruliste olukordadeni viinud. See on võimalus väljendada raskeid ja allasurutud tundeid turvalises keskkonnas ning leida psühholoogi kaasabil lahendusi tulevikuks. Klient võib nõustamisele tulla üksi, koos lapse või teise pereliikmega või terve perega.

Kuidas? Psühholoogid kasutavad nõustamisel erinevaid teraapiavorme nagu pereteraapia, traumateraapia, lahenduskeskne lühiteraapia. Lastele sobivad kunstiteraapiad, töö saviväljal, liivateraapia, mänguteraapia.

 

Millal pöörduda? Peamised põhjused on:

  • laste käitumisraskused
  • laste hirmud ja ärevus
  • agressiivne või ebakindel laps
  • probleemid koolis ja suhetes
  • koolikiusamine
  • õpiraskused ja koolikohustuse mittetäitmine
  • pere ja paarisuhte probleemid (pereteraapia)
  • traumaatilised sündmused: lähedase surm, väärkohtlemine, traumaatilised kogemused

Kui kaua kestab? Individuaalse nõustamise seanss kestab 50-60 minutit, perega kohtumine 1-1,5 tundi. Laste individuaalne seanss kestab 45 minutit.

Kui pikalt tuleb käia? Nõustamiskordade arv sõltub probleemi raskusest ja ulatusest. Mõnikord piisab ühest konsultatsioonist, vahel aga kujuneb nõustamise protsess kuudepikkuseks.

Psühholoogiline nõustamine interneti teel

Iga kord ei peagi psühholoogi juurde minema, vaid saab ka abi interneti vahendusel küsides. Perekeskuse internetikeskkonnas saab psühholoogile anonüümselt küsimusi esitada. Vastus küsimusele antakse hiljemalt 3 tööpäeva jooksul.

Nõu saab küsida nii eesti kui vene keeles. Nõustavad Tallinna Perekeskuse psühholoog Margus Laurik, pereterapeut Eve Kintsiraud ja juhtumikorraldaja Marina Hirv.