Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Sotsiaalvalveteenus ( varem Häirenupp)

Sotsiaalvalveteenus ( varem Häirenupp)

Sotsiaalvalveteenuse eesmärk on suurendada kodus elava täisealise erivajadusega inimese ja tema pereliikmete turvatunnet ning tagada abi jõudmine abi vajava inimeseni.

Sotsiaalvalveteenuse saaja eluruumi paigaldatakse teenuse tagamiseks vajalikud seadmed, et tagada talle abi ootamatult tekkinud olukorras, sealhulgas kukkumisel või siseruumidesse lõksu jäämisel, kus inimene ise ei ole suuteline abi kutsuma ega abistajale eluruumi ust avama.

Sotsiaalvalveteenuse põhimõte:

  1. Üksi elava eaka või täisealise erivajadusega inimese koju paigaldatud seade tuvastab olukorra, kui inimesega on juhtunud õnnetus ning ta ei suuda ise abi kutsuda.

  2. Seadmed koguvad andmeid inimese elukeskkonnast, tuvastades ebatavalise liikumise, temperatuuri (kütmata või ülekuumenenud eluruumid) ja õhuniiskuse ning inimene ei pea ise hätta sattumisest teada andma.

  3. Seade töötab patareitoitel vähemalt aasta ning edastab infot sisseehitatud süsteemi abil. Seadme kasutamiseks ei  ole vaja internetiühendust ja tavatelefoni olemasolu.

  4. Kui seade tuvastab ohuolukorra, teavitab see kontaktisikut või reageerimisteenuse osutajat. Seadmed ei pildista, filmi ega salvesta heli.

  5. Süsteem võimaldab ka lähedastel ja kontaktisikutel tutvuda tarkvara edastatud andmetega, saamaks kinnitust, et lähedasega on kõik korras. See on eriti abiks siis, kui eakas ei võta vastu telefonikõnet.

Teenuse kasutamiseks tuleb anda teenuseosutaja valdusesse oma eluruumi võtmed, et vajaduse korral oleks teenuseosutajal võimalik abitusse olukorda sattunud inimesele appi minna ilma koduust lõhkumata