Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Vanemlike oskuste edendamine

Vanemlike oskuste edendamine

Laste kasvatamine on tähendusrikas ja rõõmutoov tegevus, ent tihti ka keerukas väljakutse. Ära pelga küsida murede korral abi! Targaks lapsevanemaks ei sünnita, vaid õpitakse. Lapsega hea suhte loomise, piiride seadmise, keeruliste olukordadega toimetulemise ja muude vanemlike oskuste arendamise osas on abiks ka vanemluskoolitused.

 

Vanemlusprogramm „Imelised aastad”

„Imelised aastad” on 4-kuuline programm 2-8aastaste laste vanematele, kes vajavad tuge ja soovivad õppida, kuidas laste kasvatamisega paremini toime tulla. Koolitusi korraldab Tervise Arengu Instituut koostöös kohalike omavalitsustega. Tallinna elanikel on võimalik end koolitusele registreerida aadressil [email protected]

Vanemlike oskuste arendamine sh teismeliste rasedate ja teismelisena lapsevanemaks saanute nõustamine (MTÜ Caritas Eesti)

Teismeliste rasedate emade ja teismelisena lapsevanemaks saanute nõustamine. Vajaduse korral kaasatakse lapse teine vanem ning noore lapsevanema enda vanemad. Teenusele suunamine toimub linnaosavalitsuse sotsiaalhoolekande osakonna kaudu.

Vanemlike oskuste edendamine ja perenõustamine (EELK Perekeskus)

Vestluse vormis vanemlike oskuste edendamine, vanema ja lapse suhte toetamine, laste positiivse minapildi ja käitumise toetamine, perekonna toimimise toetamine, toimetuleku ja/või psühhiaatriliste probleemidega pereliikmete toetamine, leinaprotsessi edendamine. Teenusele suunamine toimub linnaosavalitsuse sotsiaalhoolekande osakonna kaudu.