Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Võlanõustamine

Võlanõustamine

Võlanõustaja informeerib inimest tema õigustest ja kohustustest, otsib koos võlgnikuga võimalusi võlgnevuste vähendamiseks (nt maksegraafiku tegemine) või likvideerimiseks (nt aegunud võlgade ajatamine). Tegu on nõustava teenusega, mille käigus ei pakuta materiaalset abi.

Nõustaja aitab:
  • suhelda vajadusel kohtutäiturite ja võlausaldajatega koostada vajalikke avaldusi ja dokumente,
  • tugevdada toimetulekuoskusi uute võlgnevuste vältimiseks (tulude-kulude analüüsi tegemine, pere eelarve koostamine, oskuslik majandamine jms)
  • lahendada muid võlgnevusega seotud probleeme.
Millal pöörduda?
Kui plaanid võtta laenu, kuid ei ole kindel, kas suudad ka laenu tagasi maksta, ei oska laenutooteid võrrelda parima otsuse langetamiseks jms, siis tasub juba võlgnevuste ennetamiseks pöörduda võlanõustaja poole. Kui Sul ei ole veel võlgnevusi, kuid vajad nõu ja tuge igapäevaste rahaasjade korraldamisel, pöördu majandamisnõustamisele.
 
Juhul, kui inimesel või perel on juba tekkinud üürivõlg, telefonivõlg, võetud laen eraisikult või pangalt (eluasemelaen, õppelaen, väikelaen vms), krediitkaardi võlg, liising, järelmaks, maksuvõlg, tasumata trahvid, viivised jms, mida ei suudeta tasuda, tuleks kindlasti pöörduda võlanõustajaga vastuvõtule.

Teenus on rahvastikuregistri järgsele Tallinna elanikule tasuta.