Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Erasmus+ õpirännete programmi akrediteering

Erasmus+ õpirännete programmi akrediteering

Tallinna Tehnikagümnaasiumile on omistatud Erasmus+ õpirännete programmi akrediteeringu kvaliteedimärgis aastani 2027 – selle pälvinud õppeasutused on usaldusväärsed ja panustavad oma inimeste heaolu ning pädevuste tõstmisesse.

Erasmus+ on Euroopa Liidu programm, mis rahastab haridus-, koolitus-, noorte- ja spordivaldkonna projekte. Programmi eesmärk on toetada rahvusvahelist õppimist, arendada riikidevahelist koostööd ning ühendada erinevaid kultuure.

2021 – 2027 programmiperioodil pööratakse palju tähelepanu sotsiaalsele kaasatusele, rohe- ja digipöördele ning noorte osalemisele demokraatias. Üldhariduse valdkonnas tegutsevatele organisatsioonidele mõeldud Erasmus+ õpirände akrediteering aitab paremini saavutada asutuse arengueesmärke ning korraldada õpirännet süsteemsemalt.

Tallinna Tehnikagümnaasiumi eesmärgiks on võimaldada igal õppeaastal osaleda õpilastel ja õpetajatel Erasmus+ õpirännetel ning koostööprojektides.
Erasmus + õpirännete tegevustesse on seatud järgmised eesmärgid:
  • Teisest kultuuriruumist ja muukeelsete õppijate toetamine ja õpetajate teadlikkus nende õpetamisel.  Õppetöö arendamiseks planeerime koostööd partnerkoolidega, kelle abil soovime mitmekesistada kaasamist ja toetada muukeelsete õppijate integreerimist eestikeelsesse kooli- ja keeleruumi.
  • Erivajadustega õppijate toetamine. Õpetajate ja tugispetsialistide erialaste kompetentside arendamiseks soovime igal õppeaastal osaleda koolitustel ja õpirännetel, rakendades saadud teadmisi individuaalsete õpistrateegiate toetamiseks ning tagada erivajadustega õppijate areng ja osalus.
  • Koostöine õppimine ja õpetamine. Eesmärgiks on edendada koostöist õppimist ja õpetamist, et tõsta õpikvaliteeti ning muuta õpetamine õppijakesksemaks. Läbi õpirännetelt saadavate kogemuste toetame õpetajaid õppematerjalide kohandamisel, loomisel ja tõhustame õpimeetodite pagasit.
  • Õpilaste ja õpetajate digipädevuste arendamine. Läbi õpirännete soovime täiendada õpilaste ja õpetajate digioskuslikke kompetentse, teha õppeprotsessis rohkem interaktiivseid lõiminguid ning jagada ja saada riikidevahelisi teadmisi.
  • Keskkonnahoidlike tegevuste ja sotsiaalset ühtekuuluvust suurendavate tegevuste lõimimine kooli tegevustesse. Soovime toetada keskkonnahoidlikke algatusi ja sotsiaalset ühtekuuluvust toetavaid tegevusi kooli igapäevaellu, edendada jätkusuutlikku arengut ning tugevdada kogukonna sidemeid.

Projekti toetab Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuur Erasmus+ programmist
                       Pilt, millel on kujutatud Font, tekst, Graafika, kuvatõmmis

Kirjeldus on genereeritud automaatselt