Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Nutikas ja sportlik hommik „Mängime, õpime, spordime koos “

28.aprilli hommikul said Cederhilmi pargis kokku nelja Kristiine linnaosa lasteaia lapsed, et õues koos sportida ning tarkade robotitega tegutseda.

Taas üle kahe aasta said üritustel kokku Tallinna Lille Lasteaia, Tallinna Mutionu Lasteaia, Tallinna Tihase Lasteaia lapsed ja õpetajad, et robotitega mängides õppida. Robohommikule olid külla kutsutud ka Tallinna Kullerkupu lasteaia lapsed koos õpetajatega. Üllatuskülalisena üritusele tulnud maskott Robertina tekitas lastes palju elevust. Mutionu lasteaia liikumisõpetaja Regina oli robotiks kehastunult omavalmistatud kostüümis imeliselt tõepärane. Robotmaskott tervitas lapsi ning õueüritus algas ühiselt zumbat tantsides Tihase lasteaia liikumisõpetaja Katrina juhendamisel. 

Seejärel liiguti tegevuskeskustesse. Tegevuskeskusi oli õuealal neli: Tihase lasteaia õpetajad Heli ja vabatahtlik Martina andsid lastele võimaluse katsetada maastikurobotiga arvutamist - liitmist ja lahutamist 12 piires. Lastel tuli leida õige vastus ja juhtida maastikurobot selle juurde. Mängiti ja liiguti koos maastikurobotitega, katsetati erinevaid funktsioone nagu liikumiskiiruse muutmine ja takistuste vältimine. Nii harjutati märkamatult liitmist ja lahutamist, mõnel lapsel olid abiks sõrmed.

Sportimise keskuses lennutati Lille Lasteaia liikumisõpetaja Lembi juhendamisel pehmeid lendavaid taldrikuid ehk mängiti kettagolfi. Lastel tuli läbida etteantud rada ja lugeda kokku viskekorrad pesasse. Lapsed õppisid ketta viskamise võtteid ja tegutsesid rõõmuga uuel moel.

Mutionu Lasteaia õpetajad Merle ja Janika olid koostanud tegevuskeskuse jaoks ülesandekaardi, mis õpetas lapsi erinevatest detailidest teekonda ehitama, kõrte abil seda mõõtma, maastikurobotit programmeerima ja täheklotsidelt tähti leidma. Peale legendi kuulamist asusid lapsed kahe või kolmekesi maastikurobotitega tegutsema. Kõik lapsed näitasid üles head koostöövõimet ja nutikust mängides.

Lille lasteaia õpetajad Riina ja Maris olid ettevalmistanud tegevuskeskuse, kus tuli tegutseda tahvelarvuti ja Sphero Bolt robotpalliga. Lastel tuli koos kaaslasega planeerida, koostada teekond ja panna Sphero robotpall kokku seatud rada pidi liikuma. Lastel arenes kaaslasega koostöö ja tahvli kasutamise oskus, õpiti robotpalli programmeerima. Valdav osa lapsi tegutses Sphero Bolt robotpalliga esimest korda.

Ürituse korraldasid Tihase, Lille, Mutionu lasteaia õpetajad ja liikumisõpetajad. Tallinna Haridusamet andis võimaluse tänada korraldajaid õpetajaid ja osalenud lasteaedu nutivahendite lisatarvikutega, mis pakuvad lastele tegutsemislusti juba lasteaias.Nutihommik.jpg