Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Uudised

Täpsem otsingLihtsam otsing

Metsatihaste põnev muuseumitund Eesti Tervishoiumuuseumis

Tallinna Tihase Lasteaia Metsatihaste rühma lapsed käisid 18. jaanuaril Eesti Tervishoiumuuseumis uurimas, kuidas toituda tervislikult. Alustuseks tutvusid lapsed toidu teekonnaga läbi keha, uurida sai isegi päris seedeelundkonda. Järgmiseks said lapsed kontrollida, kas muuseumi suures toidupüramiidis on toidud paigutatud samamoodi nagu plakatil, millega lasteaias eelnevalt tutvuti. Ka taldrikureegel sai üle korratud. Muuseumitunnis sai isegi natuke mängida, mis oli paljude laste jaoks külastuse lemmikosa. Lapsed said ise toidupüramiidi toite paigutada ja valgusfoori värvidega näidata, millised toite tohib süüa palju, milliseid vähe ja milliseid üldse mitte. Uudistamist jätkus muuseumis kõigile pikaks ajaks!

Tihase Lasteaia lapsed ja täiskasvanud osalesid 26. novembril suures spordihommiku väljakutses „Kükitades tugevaks ja targaks!“

Lasteaias korraldatud spordihommikul said lasteaiarühma lapsed teha ühe minuti jooksul nii palju kükke kui jaksasid. Elevust, rõõmu ja võistlusindu oli igas vanuserühmas ja nii saime meie väikeses lasteaias kokku 967 kükki, aga võistlemine jätkus veelgi, sest nalja sai palju ja suuremad lapsed võtsid ette ka individuaalse omavahelise võistlemise.