Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

TEHNOLABOR

TEHNOLABOR

tehnolab est.jpg

TEHNOLABOR Tallinna Tondiraba Huvikoolis

Tehnolabor Tallinna Tondiraba Huvikoolis on haridusuuenduslik projekt, kuhu on kaasatud viis Tallinna lasteaeda: Kirsike, Kivimurru, Suur-Pae, Kuristiku ja Lindakivi lasteaiad ning neli Tallinna kooli: Lasnamäe Gümnaasium, Lasnamäe Vene Gümnaasium,  Eurogümnaasium ja Tallinna Mustjõe Gümnaasium, millega alustati käesoleva aasta alguses. 

Tehnolabori loomise eesmärk on arendava teaduslikku keskkonda juba lasteaialastele, kus arendatakse inseneri mõtlemist ja tekitatakse huvi teaduslik-tehnilise tegevuse ja loomingu vastu.

Projekti raames õpetatakse arvutilaboris arvutiõpetust, 2D ja 3D pabermodelleerimist, legokonstrueerimist ja robootikat, eksperimentaal laboratooriumis tehakse katseid.

Eksperimentaal laboratooriumi eesmärgiks on anda ettekujutus tööks laboratooriumis üldse, tutvustada katsete läbiviimise tehnoloogiat, õpetada vahendite ja instrumentide kasutamist, arendada vaatlusoskusi, leidma seoseid, iseseisvalt analüüsima katsete tulemusi. Eksperimentaal laboratooriumis käsitletakse järgmisi teemasid: VESI, ÕHK, LENDAVAD APARAADID, TASAKAAL, KRISTALLID, VALGUS, ELEKTER, HAPPELISUS, MAGNETVÄLI, HELI, HELITUGEVUS, MUUSIKA.

Legokonstrueerimise ja robootika õpetamise eesmärk on anda õpilastele ettekujutus robootikast ja konstrueerimise alustest, tutvustada konstruktoreid LEGO Duplo ja LEGO Wedo, arendada peenmotoorikat ja mõtlemist. Legokonstrueerimise ja robootika õppekavasse kuuluvad järgmised teemad: TUTVUMINE KONSTRUKTORIGA LEGO DUPLO VEEALUNE MAAILM. LOOMAAED. TÖÖ JUHENDITEGA (INSTRUKTSIOONIDEGA). MAA- JA ÕHUTRANSPORT. LEGO KLOTSID. TUTVUMINE KONSTRUKTORIGA  LEGO WEDO. MEHHANISMIDE, MOOTORITE TUNDMAÕPPIMINE.

2D ja 3D pabermodelleerimise õpetamise eesmärk on väljamõeldud mudelite loomise etappide tutvustamine, arendada konstruktor-looja oskusi ja vilumusi, arendada mõtlemist ja loomingulist ettekujutust, arendada kolmemõõtmelist modelleerimisoskust. 2D ja 3D pabermodelleerimise õppekavasse kuuluvad järgmised teemad: PABERIST MUDELITE GRAAFILINE ETTEVALMISTAMINE, DETAILIDE KONSTRUEERIMINE, 3D MUDELITE PROJEKTEERIMINE JA LOOMINE.

Arvutilaboris arvutiõpetuse  eesmärk on tutvustada õpilastele arvutite ehitust ja luua ettekujutus tööst tekstiga. Arvutiõpetuse õppekavasse kuuluvad järgmised teemad: INIMENE JA INFORMATSIOON. ARVUTI JA SELLE OSAD. WORD PAD, PAINT, PAINT 3D PROGRAMMIDEGA TUTVUMINE. INFORMATSIOONI OTSIMINE JA LEIDMINE. INTERNET.

  Huviringi saab registreeruda järgmisel lingil:

      https://tondiraba.edu.ee/registration/

83120794_814044472406654_6474380641411530752_n.jpg

Tehnolabor2.jpg

Foto: E. Velpler

 

Viimati muudetud 24.11.2021