Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Töökoosolek Eestis

Töökoosolek Eestis

Viies ja ühtlasi viimane töökoosolek toimus Eestis 19- 23. mail 2010 Tallinnas

Juba 18.mail saabusid  Hispaaniast Puri Luis`i ja Joanaga ning Londonist Jose koos abikaasa Kyoko ja poja Marciga, Uche ning Pauline, Sue, Robert ja Mouath (Kyoko ja Mouath olid reisil kaasas kui lapsevanemad ja hoolekogu liikmed). 19. mai õhtuks jõudsid Saksamaalt Tallinna ka Peter, Karina, Claudia ja Kristina. Seega olid kohal kõik partnerriike esindavad vanad tuttavad ning taaskohtumine Olümpia hotelli restoranis oli kohe soe, sõbralik ja emotsionaalne. Õnneks oli kõigi reis kulgenud Islandilt tulevate uute tuhapilvede ohule vaatamata rahulikult ja tõrgeteta ning nüüd oodati huvitavat tutvust Tallinnaga, sest saabunud viibisid Eestis esmakordselt.

Projektikohtumise raames toimus rida huvitavaid üritusi: 

20. mai hommikul tervitasid Lepatriinu lasteaia projektis osalevate rühmade lapsed  partnereid väikese tervituskontserdiga. Seejärel uudistasid külalised lasteaia õueala, tutvusid osade rühmaruumidega ja sõitsid siis bussis koos rahvariietes vanemate rühmade laste ning õpetajatega Rocca al Mare Vabaõhumuuseumisse Kristiine linnaosa lasteaedade traditsioonilisele kevadisele simmanile Sassi-Jaani talus, et saada ehe kogemus eestlaste rahvakommetest, rahvusroogadest ja ennemuistsest eluviisist ning kohtuda Kolu kõrtsi lõunalauas Kristiine LO vanema Mihhail Korbiga, kellega vahetati mõtteid haridussüsteemide, lasteaedade elukorralduse ja muude huvitavate kultuuriteemade üle. 

Kell 15.00 alustas Jose töökoosolekut Lepatriinu lasteaia saalis. Power Point ettekannetega esinesid Inglismaa, Hispaania ja Eesti. Tutvustati vahepealsel tööperioodil tehtud koostööd vanematega ja saavutatud tulemusi.

Reedel, 21.mail jätkus tutvumine lasteaiaruumide ja lastega ja algas taas  tõsine töötegemine, mis kestis koos väikeste kohvipausidega kella 17.00. Iga maa tõi välja  kuue 12.03.10 Londonis diskuteeritud küsimuse lõpptulemused, viidi end kurssi lõppraporti koostamisega ja  lõpetuseks võttis Jose kokku meie kaks aastat kestnud projektis tehtud koostöö ning presenteeris projektis ühiselt koostatava raamatu algvarianti.

Pärast väsitavat töökoosolekut algas lõõgastav piknik lasteaia vastas olevas õpetaja Kaja koduaias, kus külalised kohtusid ka meie lasteaia lastevanemate ja hoolekogu esindajatega ning said muu isuäratava kõrval maitsta ka Eesti rahvuskala – räime - ning kodus tehtud leiba.

Laupäeval, 22.mail kohtusime Raekoja platsil ning koos giidide Mihkli ja Anuga (kes valdab  hästi ka hispaania ja saksa keelt) tutvusime 1,5 tunni jooksul Tallinna vanalinna vaatamisväärtustega. Õhtul nautisime Raekojas vaimustavat kontserti Hortus Musicus´e esituses ja seejärel suundusime restorani "Maikrahv" viimast ühist õhtut veetma.

Pühapäeval, 23. mail näitasime oma külalistele veel kauni Kadrioru pargi loodust, roosiaeda, lossi ja kurvastasime, et meile üllatuslikult oli kunstimuuseum KUMU nelipühade tõttu suletud. 

Ja oligi käes aeg lahkuda. 

Meelde jäid kiitvad sõnad meie kauni kodulinna ja hästi organiseeritud kohtumise kohta, siiras soov taas Eestisse tulla ning aasta pärast jätkata uue projektiga meie meeldivat koostööd.

Tallinnas toimunud kohtumise pilte vaata meie pildigaleriist

Viimati muudetud 27.02.2024