Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Trahvide tasumine

Trahvi tasumine


 UUS! Kasuta trahvi tasumisel iseteeninduskeskkonda: https://taotlen.tallinn.ee/

Pakutav võimalus teeb maksmise mugavamaks, sest ära jääb pikkade viite- ja kontonumbrite sisestamine ning välistatakse eksimine numbritega.   Samas saate tasuda erinevaid arveid ja esitada taotlusi. Uude keskkonda saate sisse logida ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID abil.


Kui Teile on koostatud väärteootsus rahalise trahviga, siis määratud trahv tuleb tasuda ainult pangaülekandega, väärteootsuses märgitud tähtaja jooksul ning maksekorralduses peavad olema korrektselt märgitud alljärgnevad makserekvisiidid:

Saaja: Tallinna Linnakantselei

Saaja kontod:

SEB Pank:   IBAN: EE311010220061053015   SWIFT: EEUHEE2X

Swedbank:  IBAN: EE532200221035708677  SWIFT: HABAEE2X

LHV Pank:   IBAN: EE437700771000968905 Swift/BIC: LHVBEE22

Luminor Bank:  IBAN: EE481700017001237124 SWIFT: NDEAEE2X

Trahvi viitenumber:  väärteootsusel märgitud unikaalne 16 kohaline number

 

NB! Loetletud makserekvisiitide kasutamine on kohustuslik. Kas või ühe neist ebakorrektne märkimine või märkimata jätmine toob kaasa trahvi tasumise ebaõnnestumise ning kandmisele kuuluva trahviraha tagasikandmise isiku kontole. Kui tasutakse teise isiku eest, siis tuleb kindlasti lisada selgitusse isiku nimi, kelle eest trahv tasuti ning lisaks võib ka märkida väärteootsuse numbri

Sooritades rahatrahvi ülekannet välisriigis asuvast pangast, on vajalik kasutada Eestis asuva panga BIC ehk SWIFT koodi.

 Lisainformatsioon:

Määratud rahatrahvi maksmiseks vajalikud makserekvisiidid on märgitud süüdlasele väljastatud või kättesaadavaks tehtud väärteootsusele.

  1. Määratud trahvid tuleb tasuda tähtajaks, milleks on väärteootsusel märgitud jõustumise/tasumise tähtaeg.
  2. Tähtajaks tasumata väärteotrahvid saadetakse vastavalt VTMS § 203 lg 2 kohtutäiturile sundtäitmiseks 10 päeva jooksul alates lahendi jõustumisest.
  3. Tasumisele järgneval päeval on mõistlik kontrollida oma pangakonto väljavõtet. Kui ülekandel esines mõni viga, kantakse tasutud summa maksjale panga poolt tagasi ning ülekannet ei toimu.
  4. Kui tähtajaks tasumata jäetud väärteotrahvi sissenõudmiseks on alanud täitemenetlus, tuleb määratud trahv tasuda vastava kohtutäituri kontole ning kasutada  täitmisteatel märgitud rekvisiite.
  5. Topelt- või enamtasutud või ekslikult trahvikontole laekunud summat on maksjal õigus tagasi taotleda. Selleks tuleb esitada vastav avaldus, kus tuleb märkida, kellele ja millisele pangakontole tuleb raha tagastada.

Muude probleemide ilmnemisel võite ühendust võtta Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti registriosakonnaga numbril 661 9868 või saata teate  e-posti aadressile: munitsipaalpolitsei@tallinnlv.ee

 

Viimati muudetud 11.06.2020