Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Projektid

Projektid

Direktor Greete Soon ja õpetaja Krissu Väät osalesid Erasmus+ projektis ning külastasid Hollandi ja Saksamaa lasteaedasid juuni 2022

Tallinna Ülikooli magistrandi Sirlet Juus´i uurimistöö “Lapse arengut toetava aktiivse liikumise programmi loomine sõimerühmale ühe koolieelse lasteasutuse näitel” koos Tallinna Tuule Lasteaia sõimerühma õpetajatega 2022

Tallinna Ülikooli Haridusteaduste instituudi Haridusinovatsiooni keskuse programm " Muutuste juhtimine koolieelses lasteasutuses" 2020-2021

Tuule lasteaed osales programmis ja koostas tegevuskava, kuidas toetada lasteaias muukeelsete laste eesti keele õpet 

Paepealse raamatukogu raamatukärg Tuule lasteaias 2019

Tuule lasteaial on hea koostöö Paepealse raamatukoguga. Raamatukogu koostab iga kuu lasteia ettepanekul valiku uuematest lasteraamatutest ja toimetab need lasteaeda lastele lugemiseks. Lapsed külastavad raamatukogu haridustunde. Sellel kevadel sai projekt punkti, kui raamatukogu raamatulaenutusratas tuli lasteaia õuele, et anda teada, et ka õues on mõnus raamatuid uurida.

Lasnamäe Rohelise Kooli lasteaedade matk Pae pargis 2019

Tuule lasteaed koostas ja viis läbi Lasnamäe Rohelise Kooli lasteaedade matka Pae pargis, kus lastel tuli lahendada erinevaid keskkonnaga seotud ülrsandeid. Matka kaarti näed SIIT.

Tunne meie koduaedade linde 2019

Sellel aastal õppisime põhjalikumalt koduaialinde. Rühmades olid avatud linnukaamerad, lindede pildinäitused ja muud infomaterjalid. Lõpetuseks korraldati lasteaias laste vahel linnuviktoriin ja peredele veebipõhine viktoriin. Vaata SIIT

Räpina Aianduskooli taimekasvatusprojekt "Tomatisõbrad 2019"

Sellel aastal kutsus Räpina Aianduskool lapsi kasvatama põõsastomatit. Lastele jagati punase põõsastomati "Vilma" ja kollase põõsastomati "Veenus" taimed ning erinevad väetised. Tuule lasteaiast võtsid osa kõik  aiarühmad. Lastel oli tore uurida taimede arenemist ja saagi valmimist. Projektiga saab tutvuda SIIN ja SIIN

Õpetaja Mari-Anni Suusakool 2019

Ka sellel aastal ja juba 10 korda toimus Tuule lasteaias liikumisõpetaja Mari-Ani Suusakool. Suusakooli kokkuvõtet näeb SIIT

Mänguasjad lastele, kes veedavad jõulud haiglas 2018

Õpetaja Diana juhendamisel valmistasid lasteaia õpetajad koos MTÜ-ga Naerata Ometi käsitöö mänguasju jõulude ajal haiglas viibivatele lastele.

Põhjamaade raamatukogunädala projekt "Kangelased Põhjalas 2018"

Sellel aastal on Põhjamaade Ministrite Nõukogu poolt korraldatud raamatukogunädala teema "Kangelased Põhjalas". Tuule lasteaed on sidunud selle teema eesti ramatukangelastega. Veebiraamatut saab vaadata SIIT

Turvalisusekuu Tuule lasteaias

Oktoober on liikluses kõige pimedam ja ohtlikum kuu liiklejatele. Koostöös Maanteeameti ja OÜ Signaal valmistasid lapsed ise helkureid nii endile kui kodustele. Õpetajad näitasid katseid taskulambi ja helkuriga. Rühmades vaadati videofilme liikluskoerast Värdist. Info ja teadmised viisid lapsed ka koju peredele.

Põhja Päästekomando tuletõrjujad rääkisid lastele tuleohutusest ja käitumisest tulekahju korral. Lapsed nägid päästevarustust ning lasteaias viidi läbi näitlik evakuatsiooniõppus. Tuletõrjujad andsid lastele töölehti ja värviraamatuid.

Aiarühmad käisid ühismatkal Pääsküla rabas sügise loodust vaatamas, mis seoti turvalise käitumisega looduses.  Koolieelikud külastasid Rannarahva muuseumi, et rääkida turvalisusest mere ääres.

Ühine spordipäev Kuristiku staadionil 2018

Maikuus saavad Kuristiku Gümnaasiumi staadionil kokku Kuristiku kooli esimesed klassid, Tuule lasteaia koolieelikud ja Kivila lasteaia koolieelikud. Võisteldakse 60 m jooksus, palliviskes, kaugushüppes ja teatevõistluses.

"Küünlaümbrisejaht" ja "Patareijaht" 2018
Juba teist aastat koguvad Tuule lasteaia lapsed koos peredega kokku kõik alumiiniumist küünlaümbrised ja väikesed kodumajapidamises tühjaks sanud patareid. Kui eelmisel aastal kogusid pered 137 kg patareisid ja 13,5 kg küünlaümbriseid, siis sellel aastal oli 44,9 kg patareisid ja 24,8 kg küünlaümbriseid. Kampaaniaga saab tutvuda SIIN.

Räpina Aianduskooli taimekasvatusprojekt "Kurgisõbrad 2018"

Sellel aastal kutsus Räpina Aianduskool lapsi kasvatama kurki. Lastele jagati tavakurgi "Dolomiit" ja mehhiko pisikurgi seemned ning väetis. Tuule lasteaiast võtsid osa kõik sõime ja aiarühmad. Lastel oli tore uurida taimede arenemist ja saagi valmimist. Projektiga saab tutvuda SIIN .

Mari-Anne suusakool 2018

Suusakooli tunnid toimusid 23. jaanuarist 12. märtsini 2018. Peeti 13 suusatundi. Suusakooli tundides osalesid Tuuletrolli ja Tuulelaeva rühmade lapsed. Rohkem kui kahest suusatunnist võttis osa ja suusatamise algkursuse läbis 9 last.Terve Tuuletrolli rühm ja suusakoondis sõitis 12. märtsil bussiga  Piritale ja suusatas sealsel suusarajal. Kokkuvõtet saab vaadata SIIT .

Valmistume EESTI 100 (2018)

Veebrusrikuus kaunistame oma lasteaia piduehtesse. Lasteaia kõiki aknaid kaunistab looklev rukkilillede, suitsupääsukeste ja kaheksakandade lainetus. Koridoride seintel asub näitus "Ilus oled, Eestimaa", kus on näha iga lapse perele oluline ja armas koht Eestimaal.

 

Laura Siller "Lapsele isetehtud mänguasi" koos MTÜ-ga Naerata Ometi kutsus üles meisterdama mänguasju lastele, kes veedavad jõulud haiglas. Tuule naispere võttis heegelnõelad ja lõngad ning valmistas õpetaja Diana juhendamisel arigurumi tehnikas terve sületäie vahvaid mänguasju.  Vaadata saab SIIT, SIIT ja  SIIT

Üleeuroopaline jäätmetekke vähendamise nädal 2017

6.-10. novembrini toimus Tuule lasteaias isadepäeva raames mänguvahendite meisterdamine taaskasutatavatest pakenditest. Meenutust sab vaadata SIIT

Põhjamaade raamatukogunädala projekt "Saared Põhjalas 2017"

Sellel aastal on Põhjamaade Ministrite Nõukogu poolt korraldatud raamatukogunädala teema "Saared Põhjalas". Tuule lasteaed on sidunud selle teema Rohelise kooli projektiga. Veebiraamatut saab vaadata SIIT

Tuule lasteaia  lõbusad võileivad 2017

Oktoobrikuus meisterdasid lapsed koos vanematega ja rühmades lõbusaid ning tervislikke võileibu. Võileivaraamatut saab vaadata SIIT.

Ühine spordipäev Kuristiku staadionil 2017

Maikuus saavad Kuristiku Gümnaasiumi staadionil kokku Kuristiku kooli esimesed klassid, Tuule lasteaia koolieelikud ja Kivila lasteaia koolieelikud. Võisteldakse 60 m jooksus, palliviskes, kaugushüppes ja teatevõistluses.

Waldorf-nuku meistrikursus 2017

Tuule lasteaia täiskasvanud õppisid õpetaja Diana Kuulma käe all meisterdama Waldorf-nukku. Kahe kuu tiheda töö tulemusena valmis 12 omanäolist ja erilist käsitöönukku.

Pesakastid kuldnokkadele märts 2017

Rohelise Kooli programmi üks teema on bioloogilise mitmekesisuse suurendamine ümbritsevas keskkonnas. Meistrimees Enno meisterdas igale rühmale ühe pesakasti. Lapsed kujundasid ja kaunistasid kastid ära ning õpetajate abiga pandi pesakastid puudele. Lapsed said jälgida kuldnokkade tulekut, pesakoha valimist, pesa ettevalmistamist, haudumist, poegade koorumist ja toitmist.

Räpina Aianduskooli taimekasvatusprojekt "Sõprustera 2017"

Juba mitmeid aastaid on Räpina Aianduskool kutsunud lapsi kasvatama taimi. On olnud tomati, piparmündi, suhkrulehe, maasikate kasvatamist. Sellel aastal kasvatatakse hernest. Jälgitakse kuidas hernes idaneb, kuidas tõuseb, mõõdetakse kasvu, oodatakse esinesi õisi ja kaunu. Projektiga saab tutvuda SIIN.

Eesti Vabariigi sünnipäevanädal 2017

Sellel nädalal pidas Tuule lasteaiapere Eesti Vabariigi sünnipäevanädalat.

Sellel aastal saab Eesti riik 99. aastaseks. Sellel puhul võttis Tuule pere ette mitmeid tegevusi. Lapsed uurisid riigi sümboolikat, valmistasid Presidendile kaardi, pidasid sünnipäeva aktust, valmistasid sünnipäevatorti ning krooniks oli ühismatk presidendilossi juurde Kadriorus, et õnnitluskaart üle anda. Tegevusi saab vaadata veebiraamatust

Sõbranädal "Märka teisi" 2017

Selleaastane sõbrapäev laienes Tuule lasteaias terveks nädalaks

Veebruarikuu kolmandal nädalal tähistati Tuule lasteaias sõbranädalat.

Tehti koos sporti, lavastati koos teatrit, valmistati sõpradele kooki, meisterdati õnnitluskaarte, abistati nõrgemaid, mängiti koos, tunti üksteise seltsist rõõmu!

Sõbranädalast valmis veebiraamat

Sooja kampsuni nädal 2017

Rohelise kooli programmi Belgia koordinaator Ingrid Van Der Linden kutsus üles koos nendega korraldama 17. veebruaril sooja kampsuni päev, et pöörata tähelepanu kliimamuutustele ja vajadusele vähendada süsihappegaasi teket.

Tallinna Tuule Lasteaed korraldas sooja kampsuni nädala, rääkides lastega, mis on soojus ja energia, kuidas soojust saab, mida on energia tootmiseks vaja, kuidas saab energiat säästa või kuidas ise sooja teha.

Seoses soojusega räägiti rühmades ka eesti rahvakunstist ja traditsioonilisest käsitööst.

Sooja kampsuni nädalast valmis veebiraamat

„Mesilase Miti raamatutaru lasteaias“ 2017

Tallinna Keskraamatukogu algatas projekti „Mesilase Miti raamatutaru lasteaias“, mille käigus viiakse lasteaedadesse raamatuid.

Täna jõudis esimene kastitäis raamatuid Paepealse raamatukogust Tuule lasteaeda. Kastis on ligi kolmkümmend vahvat raamatut, mida lapsed saavad kuu aega vaadata ja lugeda, siis tuleb raamatukogubuss ja vahetab loetud raamatud uute vastu.

Märgalade päev 2017

2. veebruaril tähistati Eestimaa Loodusefondi eestvedamisel märgalade päeva.

Märgalade päeva  tähistamise puhul kutsus Eestimaa Loodusefond inimesi soodese ja rabadesse, et osutada tähelepanu looduse mitmekesisusele, puhtale veele ja keskkonnaprobleemidele.

Tuule lasteaia lapsed tegelesid terve nädala soode ja rabade teemaga. Lapsed koos õpetajatega uurisid rabade loodust raamatutest ja filmidest, lugesid A. Perviku  raamatut "Sookoll ja sisalik"  ning E. Valteri "Pokuraamatut".

31. jaanuaril sõitis lasteaiapere aga Viru rappa, et oma silmaga õpitut näha. Rabaretkest valmis veebiraamat

Küünlaümbrise ja patareijaht 2017

Igal aastal korraldab Kuusakoski OY alumiiniumist küünlaümbriste kogumise kampaania. Sellel aastal lisandus ka patareide kogumine.

Tuule lasteaia laste pered ja töötajad kogusid 7275 küünlaümbrist ja 7103 patareid. See on suur kogus, mis algas iga inimese väikesest panusest. Meie, Rohelise Kooli programmis osalejad, teame, et niimoodi, iga inimese väikesteste keskkonda hoolivatate tegudega, saame säilitada Eestimaa imelist loodust.

Põhjamaade raamatukogunädala projekt "Tulevik Põhjalas 2016"

Igal aastal novembrikuus toimub Põhjamaade Ministrite Nõukogu eestvedamisel raamatukogunädal, kus kutsutakse üles viima läbi lugemisüritusi Põhjamaade kirjanduse ainetel. Selle aasta teemaks oli "Tulevik Põhjalas"

Tuule lasteaed võttis raamatukogunädalast osa juba kolmandat korda. Sellel nädalal külastasid Tuulelaeva lapsed Tallinna linna keskraamatukogu, Tuulepesa ja Tuulelohe rühm aga Paepealse haruraamatukogu. Raamatukogudes loeti lastele katkendeid "Garmani suvest" ja teistest Põhjamaade lasteraamatutest. 

Lasteaias uurisid lapsed kaardilt ja gloobuselt Põhjamaid, tutvusid kultuuri ning keelega, korraldasid raamatunäitusi.

Kuna soovitatud kirjandus oli Norra kirjaniku Stian Hole "Garmanni suvi" ja tulevik, siis arutlesid  lapsed antud teemal. Lapsed mõtisklesid erinevate põlvkondade väärtuste üle: mille poolest erinevad lapsed, vanemad, vanavanemad; mille pärast muretevad lapsed, vanemad, vanavanemad; millest unistavad lapsed, vanemad, vanavanemad ning milline on tulevik. Veebiraamatut näeb SIIT

Tuule lasteaed ühines rahvusvahelise Rohelise Kooli projektiga oktoobris 2017

Projekti tegevusi näeb ajaveebist

Projekt "Tean, aga veel parem kui oskan" 2016

2016/2017 õ-a esimesel poolel tegeles lasteaed lastele turvalisuse tutvustamisega, sealjuures turvalisust tagavate elukutsete tutvustamisega. Septembris võtsid lapsed osa Lasnamäe LOV poolt korraldatud üritusest "Mina oskan seda", kus lastele tutvustati politsei töö erinevaid tahkusid. Oktoobris külastasid lasteaeda Tallinna Vabatahtlikud Merepäästjad, kes rääkisid mereohutusest ja merepäästja tööst ning Päästeamet käis selgitamas tuleohutusega seonduvat.  Novembris võtsid lapsed osa Maanteeameti projektist "Olen silmapaistev" , kujundades lasteaiahekist helkuripuu ja tehes hommikuämaruses laternamatka ümber lasteaia hoone.

Digiloovtöö "Tuuletrolli elu kui filmis" 2016

Tuuletrolli rühm koos õpetajate Marian Varese, Laura Herne ja praktikant Raige Ifradiga lõid oma "filmikompanii". Mõeldi lood, kirjutati raamatud ja tehti toredad filmid. Tegevustest pandi kokku veebileht, mis esitati HITSA konkursile "Maailmariik Eesti". Konkursil saavutati lasteaedade animatsiooni kategoorias I koht. 

 

Räpina Aianduskooli taimekasvatusprojekt "Maasikasõbrad" 2016

 Põnev taimekasvatamise projekt, mille eesmärgiks oli hoolitseda kahe punaseviljalise ja kahe kollaseviljalise kuumaasika taime eest. Räpina aianduskooli projektiga liitusid lasteaia kõik kaheksa aiarühma. Tuulelipu rühma tegevused koondati ajaveebi.

 

Põhjamaade raamatukogunädala projekt "Sõprus Põhjalas" 2015

Põhjala Ühingute Liidu eestvedamisel toimub iga aastal raamatukogunädal, mis motiveerib lugema, tutvuma Põhjala kirjanduse ja jutuvestmise traditsiooni ning edendamisega Põhjamaades ning nende naabruses. Selleaastane raamatukogunädal on pühendatud teemale "Sõprus Põhjalas". Tuule lasteaia selleaastased tegemised on koondatud veebiraamatusse, mis asub siin. Ka eelmisel aastal osales Tuule lasteaed, siis oli teemaks "Trollid Põhjalas". Veebiraamat asub siin.

 

Digiloovtööprojekt "Vaatame filmi sisse" 2015

Tuulelipu koolieelikute rühma lapsed koos õpetaja Anu Periga uurisid, missmoodi valmivad filmid ja millised on erinevad filmiliigid. Millest saab alguse film ja mida vajame selle loomiseks? Kogu see protsess koos laste tehtud filmidega asub veebilehel. Projekt sai HITSA digiloovtööde konkursil "Lahe asi 2015" esimese koha.

 

Räpina Aianduskooli taimekasvatusprojekt "1000 sõpra" 2015

Sõbrapäeva projekt, mille eesmärgiks oli kasvatada ja paljundada suhkrulehe ja sidrunmelissi taimi. Kasvatada taimi, et koos sõpradega nautida tassikest head ja magusat teed. Taimede kasvatamisega panid end proovile Tuulelipu rühma lapsed. Enda kasvatatud sidrunmelissist valmistatud teed nauditi rühma lõpupeol. 

 

Päästeameti projekt "Tulest targem" 2014

Koolieelikutele suunatud õppeprojekt, mille põhieesmärgiks oli anda eakohaseid teadmisi tuleohutusest. Lapsed said teadmisi tulekahju tekkepõhjustest, lahtise tule ohtudest ja suitsuanduri vajalikkusest. Tutvuti päästjate riietuse ja varustusega. Korrati üle, mis numbril tuleb tekkinud ohuolukorras helistada ning kui oluline on lapsel teada oma kodust aadressi.

 

Tammetõrude kogumiskampaania 2014

Tallinna Kullatera Lasteaia ja MTÜ Harju Jahindusklubi algatatud projekt, mille eesmärk on ühiselt korjata metssigadele tammetõrusid. Sügisese hea teo projektiga liitusid Tuuletrolli ja Tuulelipu rühma lapsed, õpetajad ja vanemad. Võimaluse jahimeestega tõrusid ise "üle andma" sai Tuulelipu rühm, kes kogus 247,5 kg.

 

Projekt "Kiusamisest vaba lasteaed"                                                     

Tallinna Tuule lasteaed liitus alates 2014 aasta jaanuarist  MTÜ Lastekaitse Liidu ja Taani lastekaitseorganisatsiooni Save the Children koostööprojektiga "Kiusamisest vaba lasteaed". Lisainfo:http://kiusamisestvabaks.ee/projekti-tutvustus/

 

Projekt "Õpime ja loome"

Aastal 2011 alustasime majasisese e-õppimisüritusga "Õpime-loome", mille käigus õpetajad õppisid kasutama arvutipõhist programmi või keskkonda ning rakendasid õpitut töös lastega. Veebileht http://tuuleope.wordpress.com/

 

Animatsiooni konkurss lasteaedadele "Põngerja multikavõistlus" 2011 ja 2012

Aastatel 2011 ja 2012 osalesime Tallinna Sipsiku Lasteaia korraldatud animatsiooni konkursil.

Valmisid animatsioonid: "Suur Tõll aitab lapsi" (2011). Saime žürii tunnustuse.

 

 "Emaga aastaaegu avastamas" (2012)- žürii tunnustus

"Tuulepesa mängudega kooli" (2012)

 

 

Tuulelapsed metsa aastal metsas

1. mai -1. nov. 2011 viidi Tallinna Tuule Lasteaias läbi projekt „Tuulelapsed metsa-aastal metsas“, mille finantseeris Keskkonnainvesteeringute Keskus „Maakondliku Keskkonnateadlikkuse“ programmist.

Projekti käigus külastati kolme erinevat looduskeskust, kus loodusõppeprogrammide käigus lapsed läbisid metsaga seotud loodusradasid, tutvusid looduskeskuste metsateemaliste püsiekspositsioonidega, täitsid metsateemalisi õppeülesandeid ja mängisid metsateemalisi õppemänge. Loodusõpperadadel läbiviidavate tegevuste kaudu õppisid lapsed tundma erinevaid metsapuid ja kooslusi. Lapsed õppisid vaatlema ja uurima ümbritsevat looduskeskkonda, analüüsima inimtegevuse mõju metsale, käituma keskkonnasõbralikult ja liikuma turvaliselt.

Viimsi looduskeskuse programmi "Metsa sees on puud" läbis kokku 81 last - 30 noorema rühma, 23 keskmise rühma ja 28 vanema rühma last.

Oandu looduskeskuse programmi "Kuidas käbist saadi puu" läbis kokku 62 last - 32 keskmise rühma ja 30 vanema rühma last.

Pääsküla raba loodusretke tegi kaasa 93 last - 26 noorema rühma, 31 keskmise rühma ja 36 vanema rühma last.

 

 

 

Loodusõppeprogramm "Mitmekesine Lasnamägi"

Selle programmi käigus valisid lasteaia õpetajad välja Lasnamäe mitmeid looduskooslusi tutvustava raja, kogusid materjale rajal esinevate taimede, loomade, lindude, putukate kohta, koostasid selle põhjal e-õppemapi, mida saab kasutada erinevate õppekäikude läbiviimiseks tuulelaps.blogspot.com.  Programm valmis Sihtasutuse Keskkonnainvesteeringute Keskuse Keskkonnateadlikkuse maakondliku programmi 2010. a. toel.

Projekt sai Tallinna Haridusametilt tunnustuse „Parim personaliprojekt 2010"

Projekt sai Keskkonnaministreeriumi konkursi "Aasta Keskkonnateoke 2011" aukirja

 

Lehekülge haldab:

[email protected]

Viimati muudetud 21.02.2024