Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Joonistusvõistlus „Tuult purjedesse!“ 2024

Joonistusvõistlus „Tuult purjedesse!“ 2024

2024. aasta suvel Tallinnas toimuv rahvusvaheline purjeõpperegatt Tall Ships Races kutsus lapsi osalema joonistusvõistlusel teemal "Tuult purjedesse!".

Tallinn on pika traditsiooniga merelinn. Linna geograafiline asukoht teeb sellest olulise merekaubanduse ja mereühenduste keskuse. Keskajal kuulus Tallinn Hansalinnade liitu, mis oli merekaubanduse ja meresõidu organisatsioon. Lisaks majanduslikule tähtsusele on Tallinna mereäärne asukoht oluline ka turismi ja vaba aja veetmise võimaluste osas. Meri pakub võimalusi erinevatele veesporditegevustele, nagu purjetamine, lohesurf või kalapüük. Tallinna randades ja mereäärsetel promenaadidel on kaunis loodus ja meeldivad puhkamisvõimalused. 11.-14. juulini 2024 toimub siin erakordne merepidu Tall Ships Races, mis toob Tallinna sadamatesse üle 50 suure purjelaeva. Nelja päeva jooksul on Tallinna sadamad erilises peomeeleolus – saab külastada purjelaevu, kuulata Eesti parimaid artiste ja võtta osa tegevustest maal ja merel. Võistluse eesmärgiks on näidata Tallinna mitmekülgset merekultuuri;  ​leida ja tunnustada omanäolisi ja andekaid noori kunstnikke.

Juhend osalejale

 

Võistluse teema: "Tuult purjedesse!" Kutsume kõiki osalema loovas protsessis ja joonistama pildi, mis kujutab purjetamist, merd või midagi seotud meremaailmaga. Olge loomingulised ja laske oma mõttel lennata!

Osaluskriteeriumid: Võistlus on avatud kõigile lastele vanuses 5-12 aastat. Iga autor saab esitada ühe töö.

Tingimused joonistusele: Joonistuse formaat on A4 või A3. Joonistused võivad olla piki- või laiupidi. Tööd palume üles pildistada ja esitada digitaalselt. Joonistus peab olema tehtud käsitsi (mitte digitaalselt).  Kasutada võib erinevaid joonistamise vahendeid ja tehnikaid (näiteks pliiatsid, värvipliiatsid, markerid, värvid jt). Originaaljoonistused palume säilitada, kuna parimad tööd pildistab näituse korraldaja üles ja trükib linnaruumis avatava näituse jaoks.

Joonistuste esitamine: Võistlusele saab registreerida ja oma töö esitada lehel: www.tallinn.ee/tuultpurjedesse. Pilte saab esitada .png, .jpeg, .jpg, .tiff või .bmp formaadis. Joonistuse maksimaalne suurus on 7 MB. Pildi esitamisel tuleb üleslaetav fail nimetada oma nime ja vanusega (näiteks mari_tamm_9). Esitatud joonistus peab tervikuna olema töö autori omalooming.

Tähtaeg: Joonistuste esitamise tähtaeg on 31. märts 2024. Pärast tähtaja möödumist saadetud joonistusi ei võeta arvesse.

Hindamine ja võitjad: Kõik joonistused vaatab läbi meie žürii ning valib välja kolm parimat joonistust igas vanusekategoorias: 5-7-aastased, 8-10-aastased ja 11-12-aastased. Võidutööd tehakse teatavaks 1. juunil lastekaitsepäeval Lennusadama välialal. Iga vanusekategooria kolmele võitjale antakse auhind. Auhinnad paneb välja Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet ja Tall Ships Races Tallinn 2024 koostöös partneritega.

Joonistuste kasutamine: Osaledes võistlusel annate meile loa kasutada teie joonistusi Tall Ships Races’i  ja tulevaste Tallinna linna ürituste materjalides. Parimaid töid eksponeeritakse avalikul näitusel Tallinna linnaruumis. Tegemist on avaliku üritusega, sündmust pildistatakse, filmitakse.

Autoriõigused: Kõik võistlusega seotud joonistused jäävad autoriõiguste alusel nende loojatele.

Lisainfo: [email protected], tel 5330 9185

Viimati muudetud 03.06.2024