Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Esmane riideabi Tallinnas majutuvatele Ukraina sõjapõgenikele

Esmane riideabi Tallinnas majutuvatele Ukraina sõjapõgenikele

Ukrainast tulnud rahvusvahelise kaitse saanud sõjapõgenikud saavad vajadusel tasuta riideabi, kui pöörduvad Niine 2 keskusesse. Sotsiaal- ja Tervishoiuameti spetsialist hindab nõustamise käigus inimese vajadust ning suunab sarnaselt nagu ka vältimatu toiduabi puhul riideabi osutava partneri poole. Sel juhul suhtleb vältimatu riideabi osutav partner eelnevalt ka inimese endaga, et teha kindlaks, millised vajadused täpsemalt on (näiteks voodipesu, riiete suurus jne), et abist ka võimalikult palju kasu oleks.

Lisaks on  olemas veel ka järgmised võimalused:

  • Taaskasutuskauplus Punane Ristik – Kadaka tee 54a

Kui inimene läheb Kadaka teele Punase Ristiku poodi, siis kaasas peab olema ajutise kaitse otsus või elamisluba ja sellega ta saab 50% soodustusega rõivaid, jalatseid ja kotte (ülejäänud kaubad on kõigile täishinnaga). 

  • Aarete Laegas – Madala 3

Poes on eraldi tasuta asjade ruum. Dokumenti ei küsita.

Ühe ööpäeva jooksul saadetakse neile sooduskood ja sellega nad saavad 20 euro eest ükskõik millisest Sõbralt Sõbrale poest asju võtta (krediit kehtib 3 kuud). Poodide aadressid leiab siit:  https://sobraltsobrale.ee/tallinn/

  • Dushka Cosmetics – Kopli 70A (esimene korrus)

Avatud teisipäevast laupäevani kella 10–16 (riigipühad, pühapäev ja esmaspäev on suletud). Tasuta asjad. Lisaks riideabile on sealt võimalik saada hügieenitarbeid, mähkmeid.

Viimati muudetud 13.10.2022