Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tervishoid ja esmaabi Tallinnas

Tervishoid ja esmaabi Tallinnas

Esmased tervishoiuteenused sõjapõgenikele sõltumata ravikindlustusest

  • Kõigile Eestis viibivatele inimestele on tagatud vältimatu abi raske või eluohtliku terviserikke korral, sh vältimatu hambaravi. Vältimatu abi saamiseks tuleb pöörduda lähima haigla erakorralise meditsiini osakonda või helistada hädaabinumbril 112.
  • Tervisenõu saab inglise ja vene keeles perearsti nõuandmetelefonil 1220 (välismaa numbrilt helistades +372 634 6630). Vajadusel suunatakse inimene edasi hädaabi numbrile 112.
  • Perearstikeskused osutavad üldarstiabi kõigile Ukraina sõjapõgenikele sõltumata ravikindlustuse olemasolust. Perearstikeskused pakuvad abi vastavalt olukorrale ning suunavad patsiendi vajadusel edasi eriarsti juurde täiendavateks uuringuteks või protseduurideks. Sõjapõgenikele abi pakkuvasse perearstikeskusesse vastuvõtule minekuks tuleb keskusega eelnevalt ühendust võtta, nimistu koos kontaktidega leiab aadressilt bit.ly/perearstid.
  • Lisaks esmasele tervisekontrollile põgenikekeskuses saavad sõjapõgenikud sõltumata ravikindlustuse olemasolust minna vajadusel täiendavasse tervisekontrolli Tallinna haiglates, kui on vaja teha uuringuid, planeerida ravi või saada retsepti. Teisene tervisekontroll on tungivalt soovituslik ära teha 7 päeva jooksul alates saabumisest.

    Teiseseks tervisekontrolliks tuleb eelnevalt broneerida aeg allpool toodud telefonil.
  • Lääne-Tallinna Keskhaigla (Ehitajate tee 27, tel +372 626 1314).
  • Ida-Tallinna Keskhaigla (Pärnu mnt 104, Magdaleena üksus, ajutine linnak, tel +372 620 7390).
  • Põhja-Eesti Regionaalhaigla (Hiiu 44, tel +372 617 1300).
  • Lapsega palume pöörduda Tallinna Lastehaigla Kesklinna Lastepolikliinikusse (Ravi 27, tel +372 697 7200).
  • Rasedatel palume pöörduda Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliinikusse (Ravi 18, B-korpus, tel +372 666 1900).

Täiendav info tervisekontrollide kohta telefonil 1247.

 

Retseptiravimite väljastamine

Retseptiravimeid väljastatakse sõjapõgenikele Tõnismäe Südameapteegist (Tõnismägi 5), mis on avatud ööpäevaringselt, kuni 31.08.2022.

Retseptiravimeid väljastatakse ainult retsepti alusel. Ravimite väljastamiseks sobivad järgmised retseptid:

  • Eesti paberretsept (ei pea olema Eesti isikukoodi, sobib sünniaeg)
  • Väljaprint Eesti digiretseptist (ei pea olema Eesti isikukoodi)
  • Ukraina paberretsept

Ravimite väljastamise aluseks on Ukraina pass või muu isikut tõendav dokument.

 

Vaktsineerimine COVID-19 vastu

Ukraina sõjapõgenikele on tagatud tasuta vaktsineerimine Covid-19 vastu esimese, teise või tõhustusdoosiga. Vaktsineerimine on Eestis vabatahtlik, kuid soovitame seda kindlasti teha, sest nii kaitsete nii enda kui ka oma lähedaste tervist. Eestis soovitatakse vaktsineerida alates 12. eluaastast, vaktsiini valiku osas saab konsultatsiooni vaktsineerimispunktis.

Valida saab viie eri vaktsiini vahel:

Vanusele 12+

  • kahedoosiline Pfizer/BioNTech (COMIRNATY), I ja II doosi vahe soovituslikult 6 nädalat
  • kahedoosiline Moderna (SPIKEVAX) vaktsiin, I ja II doosi vahe soovituslikult 4 nädalat

Vanusele 18+

  • kahedoosiline Nuvaxovid (NOVAVAX), I ja II doosi vahe soovituslikult 3 nädalat
  • ühedoosiline Jansseni vaktsiin

Lastele vanuses 5–11

  • kahedoosiline Pfizer/BioNTech (COMIRNATY), I ja II doosi vahe on soovituslikult 6 nädalat

Kui olete COVID-19 viiruse läbi põdenud, on soovituslik vaktsineerida end kuuendal kuul pärast positiivset testi tulemust.

Kui olete varasemalt vaktsineeritud Pfizer, Moderna, AstraZeneka või Sputnik vaktsiiniga, on soovituslik manustada kolmas doos kolme kuu möödudes pärast viimast vaktsineerimist.

Kui olete varasemalt vaktsineeritud Janssen vaktsiiniga, on soovituslik manustada tõhustusdoos kahe kuu möödudes pärast viimast vaktsineerimist.

Tallinnas on mugav vaktsineerida Vabaduse väljakul asuvas vaktsineerimispunktis, kus spetsialistid vastavad ka vaktsineerimisega seotud küsimustele. Tasuta saab vaktsineerida ka paljudes apteekides.

Täpsem COVID info siin

 

Ravikindlustus

Ravikindlustus tagab inimesele plaanilise üld- ja eriarstiabi teiste Eesti inimestega võrdsetel tingimustel.

Ajutise kaitse saanud inimesed ei ole automaatselt Eestis ravikindlustatud. Ravikindlustuse saab pärast ajutise kaitse saamist tööle asudes või end töötuna arvele võttes. Pärast ajutise kaitse saamist tekib ravikindlustuse õigus ka Eestis elavatel lastel ja pensionäridel. Vaata lähemalt haigekassa.ee.

 

Hambaarst

SA Tallinna Hambakliinik pakub Ukrainast saabuvatele sõjapõgenikele tasuta erakorralist vältimatut hambaravi.

Vältimatu abi all mõeldakse juhtumit, kus abi osutamisega viivitamine või mitteandmine võib põhjustada abivajaja surma või püsivat tervisekahjustust. Vältimatut abi osutatakse erakorralistel juhtudel, kui on vaja hamba väljatõmbamist, mädanikukolde avamist või valu leevendamist närvipõletiku korral. Otsuse vältimatu abi vajalikkuse kohta teeb hambaarst.

Kui te vajate erakorralist hambaravi, võtke meie kliinikuga ühendust allpool toodud kontaktidel. Meie kliendikeskuse töötajad täpsustavad kõik vajalikud üksikasjad ja broneerivad teile aja.

Kliinik on avatud iga päev, ka nädalavahetustel ja riigipühadel. Soovitame enne kliinikusse tulemist võtta ühendust  kliendikeskusega: +372 5190 4200 (Viber, WhatsApp, Telegram), [email protected] 

Viimati muudetud 04.06.2024