Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Toiduabi jagamine Ukraina sõjapõgenikele

Toiduabi jagamine Ukraina sõjapõgenikele

Toiduabi saavad Tallinna põgenike keskuse (Niine tn 2) pöördunud sõjapõgenikud, kellel on raskusi toidu tagamisega endale ja perele. Toiduabi ei jagata neile, kelle toitlustamine on riigi poolt tagatud peatumiskohas (hotellis, motellis vms).

Toiduabi korraldab Tallinna Toidupank, kes on tegutsenud 10 aastat.  

Toiduabi jagatakse Tallinnas aadressil Punane 48A.

 

Toiduabi taotlemine

Kui teil on vaja toiduabi, pöörduge Tallinna põgenike keskuse  (Niine 2) sotsiaaltöötaja poole.

Juhul, kui vajadus toiduabi osas on tuvastatud, määratakse teile konkreetne päev ja aeg toiduabile järele minemiseks ning pannakse kirja teie pereliikmete, sh laste arv ja lisatakse teid toidupangale esitavasse nimekirja. Selle info põhjal komplekteerib toidupank sobiva toidupaki, mille kätte saamiseks tuleb esitada isikut tõendav dokument.

Nimekirja lisamisega tekib teil võimalus saada toiduabi kaks korda (1 kord nädalas kahel järjestikusel nädalal või üle nädala) või kuni rahvusvahelise kaitse saamiseni. Kui olete kaks korda toiduabi saanud ja teil veel ei ole rahvusvahelist kaitset, ning vajate toiduabi jätkuvalt, pöörduge uuesti Tallinna põgenike keskuse sotsiaaltöötaja poole.

Kui olete saanud ajutise kaitse staatuse ning vajate abi, siis on teil võimalik taotleda toimetulekutoetust. Sotsiaaltöötaja hindab siis teie majanduslikku toimetulekut ja vajadusel lisab ka toiduabi saajate nimekirja üldjuhul kaheks jagamiskorraks.

Algselt kokkulepitud toiduabi jagamise päev ja aeg jäävad kehtima kogu perioodi vältel. Kui Teil on vaja päeva ja aega muuta, siis leppige see kokku toidupangas.

Toiduabi pakk, mille toidupangast saate, sisaldab ka kaubandusvõrgust „päästetud“ toitu. Selle kohta saab lugeda täpsemalt kaasasolevalt infolehelt.

Võimalusel lisab toidupank pakki ka hügieenitarbeid.

 

Transport

Bussipeatused Lasnamäe turg ja Pikri,  jalutuskäigu kaugusel peatus Laagna

  • Viru bussiterminalist buss nr. 19 (peatus Lasnamäe turg: maha tulla 1 peatus peale lõpp-peatust P. Pinna), buss nr. 35 (peatus Lasnamäe turg), buss nr. 44 (peatus Pikri) 
  • Peatusest Estonia Solarise keskuse poolt bussid nr. 31 ja 54 (peatus Lasnamäe turg)
  • Peatusest Estonia Teaduste Akadeemia Raamatukogu poolt bussid nr. 67 ja 68 (peatus Laagna) 
  • Autoga tulijad saavad territooriumil tasuta parkida   

Viimati muudetud 27.07.2022