Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Transport

Transport

Tasuta ühistransport

Tallinnas

Põgenikekeskuses registreerunud sõjapõgenikele väljastatakse ühistranspordi sõiduõigust tõendav ühiskaart (nö roheline kaart). Rohelise kaardiga saab ühistranspordis sõita tasuta, kuid kaart tuleb sõidukisse sisenemisel kindlasti valideerida. Selleks on busside, trammide ja trollide uste juurde paigaldatud validaatorid.

Pileti validerimine trammis

Üle Eesti
Ukraina sõjapõgenikud saavad Eesti linnade ja maakonnasiseste liinide ühistranspordis tasuta sõita, kasutades eriõigustega ühistranspordikaarti.
Tasuta sõidu õigus on kõigis linnades, kus sõidavad oma bussi-, trammi ja trolliliinid ning see kehtib linna- ja maakonnaliini bussides ja rongides.

Tasuta sõiduõigus ei laiene kommertsbussiliinidele (nt Tallinna-Tartu bussiliinidele).

Tasuta sõiduõiguse tõendamiseks saavad sõjapõgenikud neid vastuvõtvast kohalikust omavalitsusest või piirkondlikust Ühistranspordikeskusest vastava ühistranspordi kaardi, mis kehtib nii rongides, trammides, trollides kui ka bussides. Lisaks peab rongiga reisijal olema ette näidata isikut tõendav dokument.

Oma sõite saab hõlpsasti planeerida reisiplaneerijas peatus.ee, mis on keskne kanal usaldusväärsete ühistranspordi ühenduste ja andmete jaoks reaalajas üle kogu Eesti.

 

Vaata ka

KKK

Viimati muudetud 21.07.2022