Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

10 nõuannet jõuluostude tegemiseks

10 nõuannet jõuluostude tegemiseks

  1. Koosta enne poodi minemist ostude nimekiri. Nii ostad ainult vajalikke asju ja oluline ei unune.
  2. Kaupluses proovi enne ostmist piduriideid või -jalatseid, et olla kindel nende sobivuses. Tavakaupluses ei pea kaupleja andma võimalust kaupa vahetada või tagastada. Kellelegi teisele ostes, küsi müüjalt kauba vahetamise või tagastamise võimalust.
  3. Arvesta, et 14-päevane vahetamis- ja tagastusõigus kehtib ainult sidevahendi abil (nt arvuti või telefon) või väljaspool kaupleja äriruume (nt tarbija kodus või tööl) ostetud kaupade puhul. Kui tutvumiseks antud 14 päeva jooksul on kaupa kasutatud muul viisil, kui seda saab teha poes või kui kaup tagastatakse kahjustatud originaalpakendis või ilma pakendita, vastutab tarbija kauba väärtuse vähenemise eest ja kaupleja võib nõuda selle hüvitamist.
  4. Ära jäta e-poes jõuluostude tegemist viimasele minutile. Mida lähemale jõuavad jõulud seda pikemaks venivad kaupade tarneajad. Pöörake tähelepanu, kas tegemist on Eesti või välisriigi e-poega, et kindlustada piisav ajavaru, et jõulukingid kindlasti õigeaegselt kohale jõuaksid.
  5. Tea, et tehniliselt keerukale, ohtlikke aineid sisaldavale või kasutamisel erioskust nõudvale kaubale peab olema lisatud eestikeelne kasutusjuhend (nt ilutulestikule).
  6. Arvesta, et kahe eraisiku vahelisele tehingule tarbijakaitsereeglid ei laiene ja vaidlust aitab vajadusel lahendada ainult kohus.
  7. Pea meeles, et kaupleja vastutab puuduste eest, mis ilmnevad kahe aasta jooksul alates kauba tarbijale üleandmisest. Puuduse ilmnemisel on kaupleja kohustatud selle kõrvaldama või kauba asendama.
  8. Tea, et lisaks tarbijale seadusega antud õigusele esitada kahe aasta jooksul kaebusi võib tootja või müüja anda kaubale ka müügigarantii, millega tagatakse tarbijale seaduses sätestatust soodsam seisund.
  9. Jälgi toitu ostes lisaks müügihinnale ka ühikuhinda (nt liitri või kilogrammi hind), et raha säästa. Allahindluse puhul otsi hinnasildilt võrdlemiseks üles ka varasem hind (viimase 30 päeva madalaim hind).
  10. Pööra tähelepanu toidu „parim enne“ või „kõlblik kuni“ kuupäevale. Jõulueelses poesaginas võib tähelepanu kergesti hajuda, samas soovime panna jõululauale ju üksnes parimat.
Läbimõeldud ostuotsuseid ja turvalist tarbimiskeskkonda!