Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Alanud on registreerimine suvistesse linnalaagritesse

Juunis algaval suvevaheajal on Tallinna koolinoortel rohkelt võimalusi veeta tervistav ja arendav puhkus linna- ja linnavälistes laagrites sportides, programmeerides ja loovust arendades.

Tallinna abilinnapea Andrei Kante sõnas, et linn toetab tänavu 8200 noore osalemist linnavälistes laagrites kokku 196 000 euroga, mis näitab, et laagrid on laste ja noorte seas endiselt populaarsed. „Kõige populaarsemaks valdkonnaks on sport ja tehnoloogia, nende kõrval on esindatud ka keeled, teadus ja loomingulised tegevused. Valik on nii linnasiseselt kui ka -väliselt väga mitmekülgne, seda mudilastest noorukiteni välja, ja kuna laagreid viivad läbi kvalifitseeritud juhendajad, julgustan igati laagrikogemust saama. Laagritest saadud teadmised ja oskused, tervistav ja arendav puhkus ning uued sõbrad annavad tulevikuks väga palju kaasa,“ lisas Kante.

Tantsupööningu linnalaager tutvustab lastele balletimaailma nii seest kui väljast. Keskendutakse balletimaalima eri tahkudele ning saadakse teadmisi balletist, muusikast ja kunstist. US Tenniseakadeemia viib algajatele tennisemänguhuvilistele Tondil, Viimsis ja esmakordselt ka Nõmmel läbi linnalaagrit, kus lisaks pallimängule toimub veel mitmeid harivaid sportlikke tegevusi. Põhja-Tallinna suurim jalgpalliklubi Volta kutsub poisse ja tüdrukuid jalgpalli mängima. Pirita Surfiklubi pakub tegevusrikast programmi, kus tutvutakse mereohutusega, saadakse purje- ja SUP laua, lohe- ja lainesurfi koolitust, toimuvad ranna- ja veemängud ning tuubisõit Pirita lahel. Tsirkusestuudio Folie tsirkuselaagris saavad lapsed osaleda akrobaatikatrennides, õppida monorattasõitu, žongleerida ning teha trikke diabloga.

Nutigeeni Huvikool kutsub noori robootika ja elektroonika töötubadesse. Snapmaker 3-1 seadmega saab proovida 3D printimist ning puidul kui ka nahal graveerimist ja freesimist. Veel on nende laagrites võimalus ehitada James Bondi autot, meisterdada Viikingite laeva ja mõõka, aga ka orienteeruda ja õppida metsatarkusi. Proto suvelaagris valmib Proto minimaailm – igaüks ehitab endale periskoobi, mis võimaldab uurida ümbritsevat keskkonda, ilma et peaks ise kohapeal viibima. Ühisprojektina ehitatakse konveierlint, mis aitab mugavalt esemeid transportida ja sorteerida. Ekspositsioonisaalis toimub Safari mäng ning enda ehitatud kuumaõhupallid lastakse lendu Kalamaja pargis. Digiruumi Huvikool kutsub lapsi osalema harivates ja sisukates linnalaagrites, kus tehakse tutvust haridusrobotite ja Lego projektidega ning külastatakse põnevaid kohti SkyLab Teaduskeskusest Balbiino Jäätisemuuseumini.

Nõmme Klaasi- ja Keraamikastuudio laagris võetakse huviorbiiti teater ning asutakse meisterdama keraamilisi näpunukke ja lava, kus etendust mängida. Kanutiaia Huvikooli loomelaagris külastatakse lisaks käelistele tegevustele teatrite, käsitöömeistrite ja vitraažikoja töökodasid. Lasteklubi Väike Päike linnalaagris saadakse teada, millised on staarid ja tähed erinevatelt elualadelt. Uuritakse, kuidas tehakse bändi. Läbitakse fotokoolitus, pildistatakse, tehakse kunsti ja muusikat. Toimuvad erinevad pillide töötoad, õpitakse tundma muusika- ja tantsustiile ning külastatakse põnevaid kohti, mis staaride elukutse juurde kuuluvad. Arsise Kellade Kooli linnalaagris musitseeritakse käsikelladel. Nõmme Huvikool juhatab lapsed soovaimude, mäetrollide ja metshaldjate põnevasse maailma. Rännatakse, avastatakse ja proovitakse ise järele, milliseid saladusi, tarkusi ja ilu võib looduses kohata, mida metsikud loomad, taimed, seened teavad ja oskavad.

Lisaks linnalaagritele on toimumas mitmeid huvitavaid linnaväliseid laagreid ka Tallinnast eemal. Kogu suvevaheaja programmiga on võimalik tutvuda eesti keeles aadressil tallinn.ee/noorteinfo/koolivaheaja-tegevused-tallinnas ja vene keeles tallinn.ee/kanikuly. Infot lisatakse jooksvalt.
 

Lisainfo:

Jelena Škenjova
noorsootöö spetsialist
642 0592, jelena.skenjova@tallinnlv.ee
Tallinna Haridusamet
Estonia pst 5a, 10143