Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Algab Kristiine Lasteaia uue hoone ehitus

Algab Kristiine Lasteaia uue hoone ehitus

Tallinna Kristiine lasteaia vana, kitsaks jäänud maja lammutatakse ning selle asemele ehitatakse uus, avar ja valgusküllane hoone. 27. veebruaril anti töömaa sümboolselt ehitajale üle.

Kristiine lasteaia praegune hoone valmis 1964. aastal tollase tüüpprojekti järgi. Nüüdseks on maja amortiseerunud ja seal ei saa ka tagada lasteaiahoonele esitatavaid sisekliima nõudeid. Samuti on ajale jalgu jäänud hoone ruumiprogramm. Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe  sõnul on igati sümboolne, et Kristiine Lasteaia 60. juubeliaastal algab uue hoone ehitamine, mille tulemusena saavad piirkonna lapsed endale parimad tänapäevased tingimused.

Kristiine lasteaia uude majja tuleb 12 rühmaruumi, kus kokku on kohti kuni 240 lapsele. Kui vanas majas oli vaid üks väike saal, siis nüüd saab lasteaed ka märksa avarama saali, mis sobib nii õppetöö kui ka ürituste korraldamiseks. Saali saab jagada pooleks ja viia samaaegselt läbi näiteks liikumise ja muusika tunde ilma, et need teineteist segaks.

Ühtlasi on tegemist Kristiine lasteaedade projekteerimise ühishanke esimese lasteaiaga, mille lahendus on edaspidi aluseks veel kahele järgmisele projektile. Hoone projekteeris Infragate AS, selle ehitab Nordlin Ehitus OÜ ning omanikujärelevalvet teeb P.P. Ehitusjärelevalve OÜ. Hoone kogumaksumuseks on kavandatud 9,22 miljonit eurot ning lepinguline tähtaeg on 2025. aasta suvel.