Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Algas 2024. aasta kaasava eelarve ideekorje

Algas 2024. aasta kaasava eelarve ideekorje

Alates tänasest, 18. septembrist kuni 8. oktoobrini saavad kõik tallinlased esitada ettepanekuid selle kohta, milliseid kaasava eelarve projekte võiks linnaruumis ellu viia järgmisel aastal. Kõigil soovijatel on võimalik osaleda teemakohasel infoseminaril 26. septembril.

Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul pakub kaasav eelarve linnaelanikele võimalust rääkida kaasa avaliku raha kasutamisel ja edu korral näha oma ideed realiseerumas. „Tänavune kaasav eelarve on juba neljas ning loodame taas saada palju huvitavaid mõtteid ja uusi lähenemisi linnakeskkonna arendamiseks. Kolmel varasemal aastal on esitatud hulk väärtuslikke ideid, mille alusel on rajatud juba mitmeid objekte. Kutsun ka sel aastal kõiki aktiivselt osalema, et linn saaks veel kodusemaks ja kujuneks kogukonna ootustele vastavaks,“ rääkis Kõlvart.     

Oma ideid saab esitada 18. septembrist 8. oktoobrini 2023 kas digitaalselt Tallinna kaasava eelarve veebilehel või paberil linnaosavalitsustes ja linnavalitsuse teenindussaalis (Vabaduse väljak 7). Tekst võib olla nii eesti, vene kui ka inglise keeles. Kirjeldada tuleb ettepaneku eesmärki ja põhjendada selle olulisust, tuua välja objekti asukoht ja koostada hinnanguline eelarve. Oluline on meeles pidada, et rajatav objekt oleks avalikus kasutuses ja vaba juurdepääsuga.

26. septembril kell 17.30 toimub Microsoft Teamsi keskkonnas infoseminar, kus tutvustatakse kaasava eelarve tingimusi ja ajakava ning ideede vormistamist ja esitamist. Kõik huvilised saavad esitada küsimusi nii ideekorje kui kaasava eelarve protsessi kohta. Infoseminari link on leitav veebilehel kaasaveelarve.tallinn.ee.

Esitatud ideede teostamise võimalikkust hindab ekspertkomisjon ning sõelale jäänud ideid tutvustatakse avalikkusele. Endale meelepäraseid projekte saavad linlased toetada 20. novembrist kuni 3. detsembrini toimuval avalikul hääletusel. Igas linnaosas viiakse ellu vähemalt üks kaasava eelarve tingimustele vastav projekt, mis saab kõige enam hääli.

Käesoleva aasta ideekorje tulemuste elluviimiseks on 2024. aasta eelarvesse kavandatud üks miljon eurot. Kogusummast 75 protsenti jaotatakse linnaosade vahel võrdselt ning ülejäänud 25 protsendi jaotamisel võetakse arvesse linnaosa elanike arvu jooksva aasta 1. juulil.

Varasemate kaasava eelarve võiduideede ajel valmisid tänavu jaapanipärased minimetsad Kristiines ja Põhja-Tallinnas, kogukonnasaunad Harku järve ääres, kesklinna bussipaviljonide taimekatused, Pirita Majandusgümnaasiumi väliklass ning Gustav Adolfi Gümnaasiumi Kotzebue maja õueala madalseiklusrada. Ühtekokku on valmis saanud 16 objekti üle linna.

Kaasava eelarve ideekorjet korraldab Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet. 

Täiendav info: tallinn.ee/kaasaveelarve