Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Algas Koidu tänava tänavaruumi arhitektuurivõistlus

Algas Koidu tänava tänavaruumi arhitektuurivõistlus

Tallinna linn kuulutas välja avaliku üheetapilise arhitektuurivõistluse, millega otsitakse Koidu tänavale nii kodutänava kui Uue-Maailma asumi peatänava kontseptsiooni. Konkursialaks on Koidu tänava Suur-Ameerika tänava ja Pärnu maantee vaheline lõik.

Võistluse tulemusena on kavas praegu autokeskse Koidu tänava kujundamine jalakäijaid ja jalgrattureid eelistavaks ning asumit liitvaks linnaruumiks. Tänav saab konkursiga omanäolise identiteedi, tasakaalustatud liikuvuskeskkonna, rohelisema ilme ning uusi viibimis- ja tegevuspaiku kõigile sihtgruppidele.
 
Arhitektuurikonkursi žürii esimehe, abilinnapea Vladimir Sveti sõnul on Tallinna linn seadnud eesmärgiks leida Koidu tänava uus linnaruumiline lahendus avatud ja kaasava protsessina. „Läbi arhitektuurikonkursi – arhitektide, inseneride ja linnakodanike koostöö tulemusel – saab tekkida laiapõhjaliselt tunnustatud ehitusprojekt, mille alusel uus tänavaruumilahendus lähiaastatel välja ehitada. Võistluse võidutöö autoritest saab Koidu tänava rekonstrueerimisprojekti arhitektuuri osa projekteerija. Uuendatud tänavaruumilahendus rajatakse lähiaastate jooksul,“ lausus Svet.
 
Võidutöö valimisel hoitakse fookuses ennekõike Koidu tänava elanike ja Koidu tänava ääres paikneva Tallinna Humanitaargümnaasiumi koolipere vajadusi, pidades silmas arengustrateegia Tallinn 2035 strateegilist sihti „Kodu, mis algab tänavast“.
 
Konkurss viiakse läbi kaasaval viisil: viit parimat tööd tutvustatakse enne žürii lõpp-otsuse langetamist ka avalikkusele. Lisaks abilinnapeale kuuluvad žüriisse Kesklinna vanem Monika Haukanõmm, arhitektid Jaak-Adam Looveer, Margus Maiste ja Katrin Koov, maastikuarhitekt Remi Kübar ning linnaametite esindajad.
 
Arhitektuurikonkursi auhinnafondi suurus on 43 000 eurot, millest esimese koha preemia on 15 000 eurot. Konkursi viib läbi Tallinna Strateegiakeskus koostöös Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti, Eesti Arhitektide Liidu ja Eesti Maastikuarhitektide Liiduga.
 
Võistlustööde esitamise tähtaeg riigihangete registris on 17. november 2023. Võistluse viitenumber on 266487. Koidu tänava rekonstrueerimise protsessil saab silma peal hoida kodulehel www.tallinn.ee/koidu.