Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Algavad kauaoodatud Tallinna Reaalkooli uue õppehoone ja võimla ehitustööd

Algavad kauaoodatud Tallinna Reaalkooli uue õppehoone ja võimla ehitustööd

Sel kuul algavad Tallinna Reaalkooli uue kaasaegse õpihoone ja võimla ehitustööd, millega täitub koolipere kauaaegne unistus koolihoone laiendamisest.

Tallinna Linnavaraameti ja Nordlin Ehitus OÜ sõlmitud ehituslepingu kohaselt peaksid ehitustööd lõppema 2026. aasta suvel, nii et 2026. aasta sügisel saaks koolipere uut õppeaastat alustada juba uutes ruumides.

Tallinna abilinnapea Viljar Jaamu sõnul renoveeriti ajalooline Reaalkooli hoone 2000. aastal, kuid ruumikitsikuses koolipere on juurdeehitust pikisilmi oodanud juba 1980ndatest aastatest. „Tänavu jaanuaris tähistas Reaalkool kui Tallinna esimene moodne ja spetsiaalselt kooli tarbeks projekteeritud hoone oma 140. sünnipäeva ning uus rajatav kaasaegne õpihoone saab seega omamoodi sümboolseks ühendavaks sillaks tänapäeva ja ajalooga,“ ütles Jaamu. „Nii pakub uus koolihoone laiendus väärikat täiendust südalinna, sest hoonetest tekib kolm ruumilist elementi – vana ajalooline ja uus moodne õpihoone ning neid ühendav galerii. Hoone laiendusele on valitud Reaalkoolile omaselt võimalikult ratsionaalsed lahendused, mis rõhutavad just ajaloolist järjepidevust ja kooli tugevaid traditsioone.“

Uued ruumid on mõeldud 1.–4. klassidele, kes seni õppisid väikeses hoovimajas. Kool saab ka moodsa spordikeskuse ja avara söökla, laienduse kõrgematele korrustele tulevad füüsika, keemia, bioloogia õppeklassid koos laborite ja kompetentsikeskusega ning lisanduvad ka tehnoloogiaõpetuse klassid.

Uue hoone minimalistlik fassaad sobitub vana hoone arhitektuuriga, seda ümbritsev betoonist sammastik on ruumiliselt sügav ning fassaadi elavdav, kuid ühtlasi on sel praktiline funktsioon päikesekaitsena ja energiatõhususe suurendajana. Ruumiliselt on juurdeehitis nagu olemasoleva maja mahuline teisik, mis jätkab kaasaegses võtmes vana hoone printsiipe, kuid vastab samas tänapäevasele õpikäsitlusele.

Reaalkooli laienduse projekteeris Molumba OÜ (arhitektid Karli Luik ja Johan Tali), juurdeehitise kogumaksumuseks on 22,3 miljonit eurot.

Ehitustööde ajal tegutsevad Reaalkooli 1.–6. klassid asenduspinnal aadressil Roosikrantsi tn 12 ja 7.–9. klassid koos gümnaasiumiosaga Harju tn 11/Müürivahe tn 1.